gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

İbrahİm Ethem Hz. Duasi

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ibrahim ethem hazretleri ibrahim ethem duası hz hazretlerinin duası hazretleri kimdir İlahî! Sen fazl u kerem ve izzet ü ikram sahibisin; benimse tek sermayem hatalarım ve günahlarım; ne olur kulunu affet! İsyankar isem de affına olan ümidim hiç sarsılmadı; diliyor ve dileniyorum; kapıkulunu umduklarına nâil et!

İşte huzurundayım ve suçlarımı itiraf ediyorum; merhametinle muamelede bulun ve bu âciz bendeni azaba dûçar kılma!
    Halk hep sâlih bir insan olduğumu düşünüyor; halbuki ben onların en kötüsüyüm; merhametine iltica ediyorum; beni bana bırakma!

İlâhî! Asî kulun yine kapına geldi; (dağlar azametindeki) günahlarını ikrar edip, ellerini Sana açıyor ve sadece Sana açar,
    Şâyet Sen mağfiret edersen, hiç şüphesiz o Sen’in şânındandır; kovarsan dergahından, beni Sen’den başka kim affedebilir?!

İlâhî! Gönlümde nedâmet hisleri, bütün masiyetlerime “tevbe!” diyor ve kurtuluş fermanımı bekliyorum.
    Hesabın pek ince olduğu o şedîd günde, ey yardım talebinde bulunanların biricik yardımcısı, nâçâr, Sen’in yardımını istiyorum.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İbrahİm Ethem Hz. Duasi
    ellerine emeğine sağlık

İbrahİm Ethem Hz. Duasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çerkes Ethem

Çerkes Ethem

( 1886)- (1948) Büyük Çerkes sürgününde Kafkasya'nın Şapsığ yöresinden göçederek Bandırma'ya yerleşen bir Adıge ailesindendir. 1886 yılında Emre Köyü'nde doğdu. Pşevu Ali Bey'in oğludur. Rüşdiyeyi ve Küçük Zabit Mektebi'ni bitirdi. Balkan Savaşları'na katılarak yaralandı. Birinci Dünya Savaşı'nda Sencer Eşref Bey'in yönetimindeki Teşkilat-ı Mahsusa'da çalıştı. Dr.Hanakhe Reşit Bey'in...
  2. Bir kıssa /Hz. İbrahim a.s.

Bir kıssa /Hz. İbrahim a.s.

hzibrahim kıssası hz ibrahim kıssaları hz ibrahimin kıssası hzibrahimin ibrahim Hz İbrahim (s.a.) misafirleri çok severdi. Evine misafir çağırmaktan, onlara ikramda bulunmaktan lezzet alırdı Yolculara karşı da iyi davranırdı. Onları evine davet eder, yiyecek-içecek verir, yatacak yer gösterirdi. Her sabah. Evinin yanındaki yolun kenarında durur ve yoldan geçecek yolcuları beklerdi Onları...
  3. Hz. İbrahim ne zaman doğdu ?

Hz. İbrahim ne zaman doğdu ?

hz ibrahim kaç yılında doğdu Merhabalar, Hz. İbrahim ne zaman doğdu ? acaba bilgi vermeniz mümkün mü ?
  4. İbrahİm bİn ethem hz’den nasİhatler...

İbrahİm bİn ethem hz’den nasİhatler...

İbrahİm bİn ethem hz’den nasİhatler... İbrahim bin ethem bir gün basra çarşısında gezerken halk başına toplandı ve “bana dua edin icabet edeyim” mealindeki ayet-i celileyi sordular ve : “biz Allah’a dua ediyoruz. fakat müstecap ( kabul ) olmuyor. acaba neden?” diye yakındılar. Dedi ki: Kalbiniz on şeyden ölmüştür: 1) Allah'ı tanırsınız, ama hakkını edâ etmezsiniz. 2) Allah'ın kitabını...
  5. İbrahim Bin Ethem Hakkında Bilgiler Hayatı Biyografisi

İbrahim Bin Ethem Hakkında Bilgiler Hayatı Biyografisi

İbrahim Bin Edhem Kimdir İbrahim Bin Edhem Kimdir, Kısaca Hayatı Sevgili melekler, daha önce paylaştığımız evliya büyüklerinden İbrahim Havvas hakkında bilgilerin ardından bu konumuzda da İbrahim Bin Edhem Kimdir, Kısaca Hayatı hakkında bilgiler paylaşıyoruz sizlerle... İbrahim bin Ethem,meşhur âlimlerinden ve evliyânın büyüklerindendir. Miladi 714′te (H.96) Belh şehrinde doğup,...

Sayfayı Paylaş