İçimden Geçenleri Söyleyebilsem!

Yağmuru Seviyorum...

Çünkü; bugün kalkar kalkmaz seni düşündüm yine...

Dışarıya baktım yağmur yağıyor...yüzümde bir gülümseme...

Yağmuru severim bilirsin...

Biliyorum ki bugün bir önceki günden ve bir önceki günden de çok farklı bir gün...Bunun farkını ancak ben bilirim...yada sen....yada ikimiz...

Hani derdik ya “yağmuru yağdırdık birlikte” işte o gün yine geldi..

Bugünü yaşayalım seninle...doya doya...

Yaşayamasak ta hayallerimizde yaşatalım...

Eski günleri getirelim aklımıza..

Yağmur denince vazgeçemediğim, her şeyim, canım SEN geliyorsun aklıma..

Ve birde her yağmur yağışında ellerinin ellerimi tutuşun geliyor..

Sıcacık gülüşün geliyor aklıma...

Sarıp sarmaladığın bedenimin titremesi geliyor her yağmurda...

Bugünün hiç bitmesini istemiyorum...

Biterse daha da uzaklaşıyorsun benden biliyorum...

Dışarıya çıkıyorum ve gökyüzüne bakıyorum özlemle..

.Islanıyorum...ama aldırmıyorum...

Cünkü YAĞMUR’u seviyorum...

Cünkü SENİ seviyorum...

AYRILALIM

ÇOCUK: Ayrılalım..

KIZ: Neden? Hani evlenecektik?!..
ÇOCUK:
Anlaşamıyoruz, birimize uygun değiliz.
KIZ: Vicdansız.. Hani beni
öperken ne güzel anlaşıyordun. Bana sarılırken ne güzel anlaşıyordun..
Bana dokunurken ne güzel anlaşıyordun.. Geceleri evde MSN de belaltı
muhabbeti yaparken ne güzel uyum sağlıyordun.. Şimdi hevesini aldın..
Anlaşamıyoruz, ayrılalım öyle mi..?
ÇOCUK: Ben seni zorlamadım....
KIZ:
Sen beni sevdiğini söyledin. Evleneceğini söylemiştin..
ÇOCUK: Daha
askerliğimi yapmadım, okulum bitmedi, elimde çalışacak bir mesleğim de
yok. Ben evliliğe hazır değilim ki..
KIZ: O zaman niye bana seninle
evleneceğim dedin?!..
ÇOCUK: O sadece bir temenniydi....!
KIZ:
Evliliğe hazır değildin.. Niye bana çıkma teklifi ettin?!..
ÇOCUK:
Her rastladığın ile pat diye evlenilmez ki kızım. Birbirimizi anlayalım,
tanıyalım diye düşünmüştüm.
KIZ: O zaman niye beni öptün, niye bana
dokundun, sanki eşim gibi?!..
ÇOCUK: Ne eşi.. Biz nikah kıymadık ki,
sen benim eşim olasın..
KIZ: Anlaşıldı.. Seni ********* sadece kendi
hevesini tatmin etmek için beni kullandın.. Benım sevgimden, aşkımdan
faydalandın.
ÇOCUK: Öyle değil.. Ben sana ilk başlarda aşıktım, sonra
aramızdaki farkı görünce aşık olmaktan vazgeçtim.
KIZ: Yalancı..!!
SEN TENE AŞIKTIN, BEN CANA...!!

Bir yoL hikayesi oLmaLı insanın, herkese anLatacağı.Bir yerLerden dönmeLi ansızın,bir yerLere gidebiLmeLi…Hiç yoktan ağLamamaLı!! Sebebi oLmaLı.GüLümserkende sebep aramamaLı.SayısaLın parçaLayanı böLeni oLmamaLı..TopLamaLı tüm diğer sayısaLLarı..Emek vermeLi ,önce kendisine, sonra sevgisine, sonra sevdaLısına ve herkese..Hayat erkenden yormamaLı onu.DirenmeLi, dirençLi oLmaLı..Bir yoL tutuşu oLmaLı.. SağLam basmaLıki yere güven duyuLan oLsun, eLi tutuLan oLsun..
YoL hikayeLerini anLatacak sevdaLısı oLmaLı insanın..

Sevgisi sevdasının gözLerinin rengiyLe bütünLeşmeLi …”Mavi” engin denizLer,uçsuz bucaksız gökyüzünü anLatmaLı sevgiLinin gözLerinde..”YeşiL” Huzur vermeLi,dost kucağında hisettirmeLi sevgiLiyi..”Kahverengi” bu renkLerin göLgesinde kaLmamaLı..Her baktığında sevgiLi, kayboLup gitmeLi sakLı kaLmaLı…

SakLamaLı insan sevgiyi en içinde..SakLı kenti oLmaLı sevdası,Kaçıp kaçıp sakLanacağı.

Sevgisinde tıLsım oLmaLı insanın,BüyüLenmeLi bakışına güLüşüne sevgiLinin..SığınıLacak Liman oLmaLı sevgiLi,Fırtına sonrası.Sevgi artmaLı Her tükendiğinde…Sen oLmaLı sevgi,Ben oLmaLı..Biz oLmaLı.

Bir yoL hikayesi oLmaLı herkesin..Bir sevdası oLmaLı,bir sevgisi..MasaL tadında…

Eğer, İstiklal Marşı çalarken, içinizde köpük gibi kabaran bir duygu ile ay yıldızlı bayrağa bakıp bütün benliğinizle “Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” diyebiliyorsanız,

Eğer, önünüzden bir ip gibi muntazam bir şekilde geçen askeri birliğinizi, damarlarınızdaki kan sirkilasyonu hızlanarak ve duygusallaşarak, iftiharla seyrediyor, tarihin akışını değiştiren kahraman ordunuzla gurur duyuyorsanız,

Eğer, yaşadığınız bu günleri yaratan, bu uğurda canlarını, kanlarını feda eden atalarınızın nasıl bir özveri içinde davrandığını idrak edebiliyor, tarihinizle ve atalarınızla gurur duyuyorsanız,

Eğer, ülkenizin geleceği için siz de, severek ve isteyerek bazı fedakarlıklar yapabiliyorsanız veya yapmaya hazırsanız,

Eğer, dostlarınızla muhabbet içinde geçen bir gecede şarkıların yanı sıra 'Dağ başını duman almış', 'Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız', 'Çıktık açık alınla', 'Yaslı gittim, şen geldim' gibi marşları da büyük bir zevk duyarak söylüyorsanız,

Eğer, milli maçlarda galibiyet sizi sarhoş edip, malubiyet bir o kadar kimyanızı bozuyorsa,

Eğer, yabancı bir ülkede, daha itibarlı olurum düşüncesiyle kendinizi başka bir ülkenin vatandaşı gibi tanıtmıyorsanız ve her yerde gururla “Türküm” diyebiliyorsanız,

Eğer, ülkenizde yapılan her güzel eseri zevk duyarak alkışlayıp, her tatsız olayda üzüntü duyabiliyor ve iyisiyle-kötüsüyle, eğrisiyle-doğrusuyla, tozuyla, çamuruyla, doğduğunuz ve yaşadığınız toprakları seviyorsanız,

Eğer, Laz'ı, Kürt'ü, Çerkez'i, Musevi'si, Ermeni'si, kültürlüsü-cahili, köylüsü-şehirlisi, düzgünü-üçkağıtçısı, sivili-askeri, ile bir bütün olarak bitlikte yaşadığınız insanları seviyor, iyi ve kötü günleri paylaşabiliyor, kendi insanınızı sıcak ve sempatik buluyorsanız,

Eğer, Atatürk'ün 'Onuncu Yıl Nutku'nu her zaman aynı heyecanla dinleyip, kökünüz nereden gelirse gelsin, inançlarınız ne kadar farklı olursa olsun, göğsünüzü gere gere, “Ne mutlu Türküm” diyebiliyorsanız...

Siz bu ülkenin gerçek sahibisiniz...

Basit bir yalnızlık değildi benimkisi...

Tutup yakamdan isyana sürükleyen,

Arkamdan sinsice gelip uçuruma iten,

Belgisizlikte kaybedip ölüme çeken bir yanlızlıktı.

Çünkü SEN... YOKTUN…

Gece uykuları ile kavgalıyız artık…

Uzun zaman oldu seni göstermeyeli,

Bütün uykularım kâbuslara gebe gittiğinden beri,

Sabah yine seni aradı yaşlarıyla uyanan gözlerim,

Yatağımda ki boşluğuna uzandı ellerim.

Ama SEN... YOKTUN…

Boş kaldırımlar ayak izlerine,

Yokluğundan üşüyen tenim tenine hasret...

Bütün köşe başlarına bekçi ettim kendimi,

Bütün caddelere yağdım geceleri,

Adım adım, sokak sokak aradım seni,

Ama SEN... YOKTUN…

Geçmişime baktım başımı dik tutmak için,

Senin olduğun anları ve anıları topladım yakmak için,

Sen geçmişim oldun, kaybolan kendim,

Sen an(ı)larım oldun, yanan yüreğim...

Ve silkelenip attım umutsuzluğu,

Kafamı kaldırıp etrafıma,

Geçmişi yakıp bugüne baktım,

Ama SEN... YOKTUN…

Ve işte son günüm,

Bütün bu sensizliğe veda ettim,

Seni de, sevgimi de kendimle toprağa gömdüm,

Sana veremediğim bir ruhum kalmıştı ya,

Kalanımla mezarımın etrafına baktım.

Herkes vardı,

GöLGem vardı,

Hayalin vardı,

Ama SEN…

YOKTUN…

Datlım tam benlik bi bölümmüş bu..:ehi:

ahh ahh içimden neler geçmiyor, neler dilemiyorum ki.. :dilektut:
Bulutlara bakmaktan bıkmadığım şu gece hiç bitmese, hayatta hiç bir dert olmasa.. Doğanın ve hayatın tadını sonuna kadar çıkarabilsek.. :) Bütün hayırlı dileklerimiz gerçekleşse.. Herkes birbirine sevgiyle baksa, yaklaşsa.. ne güzel olur..

Datlım tam benlik bi bölümmüş bu..:ehi:

ahh ahh içimden neler geçmiyor, neler dilemiyorum ki.. :dilektut:
Bulutlara bakmaktan bıkmadığım şu gece hiç bitmese, hayatta hiç bir dert olmasa.. Doğanın ve hayatın tadını sonuna kadar çıkarabilsek.. :) Bütün hayırlı dileklerimiz gerçekleşse.. Herkes birbirine sevgiyle baksa, yaklaşsa.. ne güzel olur..

Ah ah canım keşke :)İnşallah.:ehi:

Bir gün gayserilinin biri istanbula iş aramaya gider ve gezerken fabrikanın birinde iş ilanı görür güvenliğe gider oda müdürün yanına gönderir sel.....leyküm der ve müdürün odasına girer müdürde aleykümselam der buyur nası yardımcı olabilirim diye adama sorar adam ben iş müracatı için geldim der müdür adamın konuşmasından Kayserili ol...duğunu anlar ni iş yaparsın diye sorar adamda ni iş olursa yaparım yiterki iş olsun der müdür gülmeye başlar adam müdür gülünce acaba yanlış bişeymi söyledim der kendikendine müdür hemşerim sen nirelisin der adam gayseriliyim deyince müdür yine güler adamniye gülüyosunuz deyince müdür bende gayseriliyimde ondan gülüyorum adam dayanamaz sorar müdürüm sen kaç senedir burda müdürsün müdür 3 senedir niye sordun adam daha bu fabrikayı 3 senedir üstüne yürütemedinmi sen nası gayserilisin deyince müdür yürütmeye yürütecektimde fabrikanın sahibi de gayserili

hahahahahaha

Geri