gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

İçime Gir Ama Sigaranı Söndürme

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Gerçekten etkileyici iç acıtan bir kitap... [​IMG]

Birden fermuarını çözdü, pantolonunu aşağıya indirdi. Sonra da külodunu çıkarttı. Beni nasıl aşağılayacağını biliyordu, ama öfkesini kontrol edemiyordu da: “Hadi gel, gir içime, hadi hakkındır, beni evine aldın ya, beni o soğuk sokaklardan kurtarıp getirdin ya buraya, gir içime hadi…” diye bağırmaya başladı… Karanlık yerimin bu denli zorlanması öfkeden deliye döndürmüştü beni. Ona tam, “yeter artık, yeter, bitir bu oyunu” diye bağırırken, cinsel organının çevresinde, kasıklarında, karnının altında derin sigara yanıklarını fark ettim… İşte o anda öfkem gülünç ve acınası… O ise, adeta acıyla kıvranarak ve soluk soluğa, kendiyle konuşmaya devam ediyordu. “Gir içime, ama sigara söndürme oramda, duyarlı yazarsın ya içime gir, hadi…” Yıllardır biriktirdikleri dökülüyor ağzından. Sesi kesildi öylece kalakaldı bir süre…
    Yavaşça kuluna girdim. Yatağına kadar götürdüm. Hatırladığı her şey onu bitkin düşürmüştü. Pijamasını giydirdim. Üzerini örttüm, gözyaşlarını sildim… “Hadi içime gir, içime girmiyorsan, gömleklerini ütülerim, bulaşıklarını yıkarım istersen,” diyen dudaklarını susturdum. Yüzünü hiçbir zaman unutmamak için ona bütün benliğimle, ruhumla baktım. Sevdiğim kadınlara verdiğim bütün o “az zarar”lar onun yüzünde kaskatı, tesellisi imkânsız bir acıya, acının gerçek, sahici imgesine dönüşmüştü. Eğildim ve o acıyı öptüm, dudaklarım parçalansın, bu acı beni ne yapacaksa yapsın ve ben artık böyle kalmalıyım, diye öptüm…

Kitabın içinden
    Günlük hayatım sürse de doktor ağrıyan yerlerimi tedavi etse de, şarkıcı istediğim şarkıları okusa da sanki hep idare ediliyormuşum gibi geliyordu bana… Çünkü bana hiç kimse taşıdığı o büyük, o ağır sırrın ne olduğunu anlatmıyordu…
    İnsanlar sanki ben yanlarına gelince sanki bu sırdan söz ediyorlarmış da, ben duyup öğrenmeyeyim diye hemen konu değiştiriyorlardı… Yabancı bir ülkeden gelmiş olduğum için benim bu sırrı öğrenme hakkım yoktu. Bu sırrın ne olduğunu öğrenmek istiyordum, ama zorla ya da onlar istemeden olmazdı. Bunu bana onların anlatmasını istiyordum.
    (sayfa 45)

Kitabın Künyesi
    Yazarı: Cezmi ERSÖZ
    Yayınevi: Gendaş Kültür
    Sayfa Sayısı: 149
    Türü: Öykü
    ISBN: 9753081138
    Basım Tarihi: 1999

İçime Gir Ama Sigaranı Söndürme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sigarayı bırakacağım ama nasıl?

Sigarayı bırakacağım ama nasıl?

sigarayı bıraktıran iğne sigara bıraktıran iğne sigarayı sivas sivasta doktor sigara bırakma iğnesi sivas Yaklaşık dört aydır kapalı alanlarda sigara içmek yasak. Yasağın ardından alışveriş merkezlerinde az vakit geçirmeyi, işyerinde kapının önüne çıkıp birkaç duman tüttürmeyi, kapalı alanları es geçmeyi çözüm olarak seçenler olduğu gibi sigarayı toptan hayatından çıkarmayı deneyenler de var....
  2. Nihat İçin Birbirine Girdiler

Nihat İçin Birbirine Girdiler

survivor, haberleri, hakkında, neler oldu, kim birinici oldu, derya haberleri, asena ve zeynep biribirine girdi, nihat için haberleri burada hanımlar Survivorde olanlar yine oldu. Kazanan isim Derya olurken Asena ile Zeynep Nihat Yüzünden bi,rbirine girdiler Meleklerim..Haberi aktarıyorum sizlere. Nihat için birbirlerine girdiler! Final gecesi öncesi Asena ve Zeynep Tunuslu'nun Nihat...
  3. Hamileyim Ama Sigaradan Vazgeçemiyorum Diyen Melekler Buraya..

Hamileyim Ama Sigaradan Vazgeçemiyorum Diyen Melekler Buraya..

gebelikte sigara,gebelikte sigara içimi, Hamilesiniz ama sigaradan da vazgeçemiyorsunuz dimi zararlı olduğunu bildiğiniz halde size bırakamam gibi geliyor.Gebelik döneminde sigara kullanımına kimi doktorlar şiddetle karşı çıkarken kimiside günde 3 taneye kadar izin verebiliyor. Sigara içme alışkanlığı olan anne adaylarında çeşitli normal dışı durumlar meydana gelmekte ve bu risklerde...
  4. sigaranın içinde neler var

sigaranın içinde neler var

Ben bir sigara düşmanıyım ve elimden geldiğince etrafımdakileri sigaradan soğutmaya çalışıyorum.İbret-i alem için buraya yazarmısınız sigaranın içinde neler var. Yazın ki içenler görsün de içlerine ne çekiyorlar anlasınlar..
  5. Menepoza girdim ama kanamam var nedeni nedir?

Menepoza girdim ama kanamam var nedeni nedir?

Hormon tedavisi sırasında görülen düzenli kanamalar hariç tutularak, menopozal dönemdeki bir kadında meydana gelen herhangi bir vajinal kanamaya postmenopozal kanama denir. Siklik verilen hormon ilaçları zaten düzenli olarak adet kanaması yapmayı amaçlamak için daha genç yaştaki menopoz hastalarına verilir. Bu tür ilaç alan hastalarda da kanamalar düzensiz oluyorsa yine doktora başvurması...

Sayfayı Paylaş