gebe
 1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.973
  Beğenilen Mesajlar:
  1.316
  Ödül Puanları:
  113

  İçimizde bir yerlerde

  Konu, 'Çöplük' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  Benim içimde olan sevgi, dostluk, sizlersiniz melişler.. Hepinizi tek tek seviyorum :) herkez mi Melek olur yavvv :D:deli:

  Çok eski bir Hint efsanesine göre, bir zamanlar bütün insanlar birer tanrıymışlar, ama tanrılıklarını o kadar kötüye kullanmışlar ki, Tanrıların başı Brahma onların elinden tanrısal güçlerini alıp, hiç bulamayacakları bir yere gizlemeye karar vermiş, böylece bütün sorun gizli bir yer bulmak olmuş. Bir çözüm bulmak için toplanan küçük Tanrılar konseyi şunu teklif etmişler:
  “- İnsanın tanrısal gücünü toprağa gömelim!”
  Brahma: “- Olmaz, insanoğlu toprağı kazıp onu bulabilir” demiş!
  “- Öyleyse onu okyanusların en derinine atalım!”
  Brahma gene “- Olmaz” demiş!
  “- Çünkü er geç insanoğlu bütün okyanusların dibini araştıracak ve kuşkusuz bir gün onu bulup çıkaracak!”
  Küçük Tanrılar: “- O zaman onu gizleyecek bir yer bilemiyoruz”
  “- Çünkü yeryüzünde ya da denizin içinde insanoğlunun günün birinde erişemeyeceği bir yer yok gibi!”
  Brahma: “- Bakın ne yapalım. İnsanın tanrısal gücünü kendi varlığının en derinliğine gizleyeyim; çünkü insanın aramayı akıl edemeyeceği tek yer orasıdır!”
  Ve efsane şöyle biter; “Ta o zamandan beri insanoğlu, kendi içinde olan bir şeyi bulmak için, dünyanın çevresini dolaşmış, tırmanmış, dalmış, kazmış, arayıp durmuş”.
   
İçimizde bir yerlerde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. meşukiye günü birlikçiler için enfes bir yer

  meşukiye günü birlikçiler için enfes bir yer

  sapanca piknik alanları sapanca piknik alanı yerleri maşukiye yerleri Bu kez muhteşem doğası ve alabalıklarıyla ünlü Maşukiye'ye gidiyoruz. Buraya otobandan gelmek son derece kolay. İstanbul'dan çıktıktan yaklaşık 1,5 saat sonra insanın içini ferahlatan dereleriyle Maşukiye alabalık vadisine varıyorsunuz. Maşukiye'ye ulaşmanın en kısa yolu ücretli otoyoldan geçmek. İzmit-Adapazarı...
 2. Ameliyathane nasıl bir yerdir?

  Ameliyathane nasıl bir yerdir?

  Ameliyathane, içinde ortada bir ameliyat masası, masanın baş kısmında anestezi vermeye yarayan bir cihaz ve çok sayıda dolap ve çekmecenin bulunduğu bir odadır. Masanın tam tepesinde ameliyat sahasını aydınlatmaya yarayan büyük lambalar bulunur. Genellikle ameliyathanede hafif bir müzik çalar. İçeride anestezi verecek olan doktor hazırlıklar yapmaktadır. Maskeli ve steril yeşil ameliyat...

Sayfayı Paylaş