gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

İçimizden Eksildi

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

. .
    .
    .
    .
    .

.
    .
    .
    .
    .
    .
    .

.
    .
    .
    .

' bir yerlerde beklediğini sandığımız büyük rüyalar
    galiba artık heyecanlandırmıyor kimseyi
    nicedir eksildi içimizden o çekip gitme duygusu
    eski neşesine bir türlü kavuşamayan kalbim
    saçıp savurdu buraya gelene kadar
    içindeki şarkıları
    şimdi gündelik hayatın sade gürültüsü, kuru düzeni kuşatırken
    sessizliğimi
    ardına saklandığım kelimeler
    kadar bir hayat
    ölmeden önce okunacak,
    yazılacak birkaç kitap.. '

Murathan Mungan

İçimizden Eksildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İçimdesin

İçimdesin

Ben, sana ne söyleyebildim ki bunca zamandır..¿? .. Yağmur bırakmadan geçen bulutlar gibiydi zihnimdeki düşünceler; dilime düşmeyen, sözcüklere dönüşmeyen! .. Ben, sana ne söyleyebildim ki bunca zamandır..¿? .. Her zaman fazla oldu söyleyemediklerim, söyleyebildiklerimden! .. Her zaman; bir bilinmez lisandaki çözülmez şiirleri koklayıp, hissettirmeye çalıştım sana... Her zaman biraz daha...
  2. Gelmeyişlerin Eksiltir ßeni...

Gelmeyişlerin Eksiltir ßeni...

Gelmeyişlerin tek kötü kaderiydi yalnızlığımın. Bir alın yazgısı, kara bir dua gibi... Tüm hücrelerime sen yazılmıştın yar. Çoğalıyordun... Bu çoğalışı durdurmak için yavaş yavaş öldürüyordum kendimi. Sonra.. Sonrası mı? Aklıma her düşüşünde seninle birlikte yeni hücreler doğurdu bedenim. Ölüm gecikti, sen çoğaldın, ben varoluşa tutundum... Yine, yeniden seni çizdim vücudumun her...
  3. Güzellik için için

Güzellik için için

patates kızartması Güzellik için bunu içmek gerikiyor dikkate alın meleklerim.:tik: Prof. Dr. Zeki Karagülle, özellikle çalışan kişilere, kahve ve çay yerine maden suyu içmeleri tavsiyesinde bulundu. Karagülle, ''Sabah işe başlayan bir kişi, içinden kabarcıklar çıkan bir bardak soğuk maden suyuyla güne daha dinç ve enerjik başlayabilir'' dedi. Maden suyunun cilde de çok faydalı olduğunu...
  4. Sigara iç için çürüsün!

Sigara iç için çürüsün!

SİGARA İÇİYORSANIZ SOL TARAFTAKİ İÇMİYORSANIZ SAĞ TARAFTAKİ CİĞER SİZİN SEÇ BEĞEN ALABD'nin Minnesota eyaletinde yapılan ve sonuçları İngiltere'de yayımlanan Cancer adlı tıp dergisinde açıklanan bir araştırma, akciğer filminin sonuçlarını gören sigara tiryakilerinin hiçbir destekleyici uygulamaya gerek duyulmadan sigarayı bırakabildiklerini ortaya koydu....

Sayfayı Paylaş