gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

içinizden bir ses ıngaaamı diyor:))

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sonunda hep hayalini kurduğunuz, kucağınıza alıp gözlerine doya doya bakmak istediğiniz, minik yavrunuzla olan muhabbet dolu maratona ilk adımınızı attınız, şimdi daha o içinizde ve kendisine sığınacak bir yer yapmaya çalışıyor. Sizden ve eşinizden gelen hücrelerin tek vucutta birleşmesi sonucu oluşan yeni canlı, yani bebeğiniz sizin ve eşinizin genlerinin harmanlanmasıyla oluşmuş, yani hem sizden hemde eşinizden esinlenerek tasarlanmış size benzeyen ancak sizden apayrı bir genetik yapıya sahip bir birey olarak aramıza katılmıştır. Dördüncü haftanın sonunda normal şartlarda adet kanamanız olmayınca, “acaba hamilemiyim?” diye meraklanmaya başladınız. Eğer bu sorunuzun cevabını almak isterseniz yaklaşık bir hafta daha sabredip idrar testi yaptırabilirsiniz, eğer ben çok merakettim hemen öğrenmek istiyorum diyorsanız biraz daha pahalı olan kan testini yaptırabilirsiniz. Ve elinize sonuç kağıdını alıp, hamile olduğunuzu öğrendiğinizde, içinizden bir sesin ıngaa dediğini hissedersiniz...

Eyvahhhh... eğer ben şimdi hamileysem, röntgen çekilmiştim, ilaç kullanmıştım, dumanlı ortamlarda bulunmuştum diyorsanız yani gebeliğe zarar verici şeyler yaptığınız aklınıza gelirse, endişelenmeyin adet kanamanız gecikmeden önce yaptığınız şeylerden sorumlu değilsiniz, çünkü bebek henüz az sayıda hücreden oluştuğundan bebeğe zarar verebilecek bir etken tek bir hücreye bile bulaşsa gebelik sonlanır, eğer gebelik devam ediyorsa bu bebeğin bir zarar görmediğine işarettir.

Şimdiye kadar bir sorun yaşamadıysanız 5. haftanın sonuna doğru bebeğinizin boyu yaklaşık 2 milimetre olacak ve ilk gelişen organlarından olan minik kalbi atmaya başlayacak ve bir ömürde sağlıkla atacak inşallah.

içinizden bir ses ıngaaamı diyor:)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İçimden bir ses ıngaaa diyor

İçimden bir ses ıngaaa diyor

Eveeeeet... Sonunda hep hayalini kurduğunuz, kucağınıza alıp gözlerine doya doya bakmak istediğiniz, minik yavrunuzla olan muhabbet dolu maratona ilk adımınızı attınız, şimdi daha o içinizde ve kendisine sığınacak bir yer yapmaya çalışıyor. Sizden ve eşinizden gelen hücrelerin tek vucutta birleşmesi sonucu oluşan yeni canlı, yani bebeğiniz sizin ve eşinizin genlerinin harmanlanmasıyla oluşmuş,...
  2. Bir ses ,nefes ver..

Bir ses ,nefes ver..

Bir ses ,nefes ver.. Sensiz akşam karanlıgında odamın duvarları arasına Hüzün kundaklı sırdaş hayallerimi örtüyorum Yüreğimi köşeye sıkıştırdım en kuytusunda sensizlik sancısıyla Yorgun Hayatımın Yılgın ateşinin külleri arasında yaşarken varlığındaki yokluğunla Boynu bükük çığlıklar uyanıyor sessizliği yırtarak geride kalan enkazında Masal olsaydı yaşadıklarım, belki umut olurdu...
  3. "Her şey güzel olacak" diyor içimden bir ses.

"Her şey güzel olacak" diyor içimden bir ses.

herşey geçecek "Her şey güzel olacak" diyor içimden bir ses. "Her şey güzel olacak"... İnanmak istiyorum. Her şey güzel olsun istiyorum. Her şey bitiyor. Canımı yakanın ne olduğunu bilsem, uzaklaşsam ondan, ulaşamasa bana, yanmasa canım bu kadar. Çeksem gitsem, çok uzaklara gitsem, kendimden gitsem,kafamdakilerden gitsem, zorunluluklardan gitsem, sorumluluklardan gitsem,...
  4. içimizdeki ses......

içimizdeki ses......

"Mutsuzluğunu hissettiğimde, Seni mutsu...z eden herşeyi terketmen için, Kendini çıkmaz sokakların arasında bulduğunda, Yolunu bulman için, “Beni kimse sevmez, kimse istemez” diye düşündüğünde Sevildiğini ve istendiğini bilmen için, Gözlerin, acılardan dolup dolup boşaldığında, Gözyaşlarını silip “tüm bunlar geçici” demek için, Hayatın ne kadar çile dolu olduğunu,...

Sayfayı Paylaş