gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İcra davaları için temyiz süresini öğrenmek istiyorum.

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Bir icra davamız var ve kararı temyize göndermek istiyoruz. Sormak istediğim, acaba icra davalarında temyiz süresi nedir, inş kaçırmamışızdır..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İcra ve iflas hukukunda yer alan sürelere ilişkin kurallar, İİK. m. 19’da (HUMK. m. 161 ve 162’ye paralel şekilde) düzenlenmiştir.
    Süreler; gün, ay ve yıl olarak hesaplanır.

-Gün olarak belirlenen sürelerde ilk gün hesaba katılmaz, (İİK. m. 19/I; 12. HD. 25.10.2002 T. 13358/21837; 29.06.1999 T. 8379/8903; 08.07.1998 T. 7571/8350; 20.06.1986 T. 13068/7230) örneğin; örnek 163 ödeme emri borçluya 02.02.2004 tarihinde tebliğ edilmişse, 5 günlük itiraz süresi 07.02.2004 günü tatil saatinde sona erer. Ancak, ayrık olarak, yasada ilk günün hesaba katılacağı açıkça belirtilmişse, ilk gün hesaba dahil edilerek süre hesaplanır.

İcra davaları için temyiz süresini öğrenmek istiyorum. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Makyaj yapmayı öğrenmek istiyorum

Makyaj yapmayı öğrenmek istiyorum

makyaj yapmayı öğrenmek istiyorum makyaj nasıl yapılır, makyaj yapmanın püf noktaları, en kolay yolları ve dahası burada arkadaşlar. "Makyaj yapmayı bir türlü beceremiyorum" diyenler, işte size makyaj yapmanın püf noktaları ve en kolay yolları Melek'ler. Öncelikle cildinizi size uygun temizleyici ile temizledikten sonra, cildinizi bir miktar yine cildinize uygun bir krem ile...
  2. iş hayatımıı öğrenmek istiyorum

iş hayatımıı öğrenmek istiyorum

iş hayatım yolundamı düzene girecekmi
  3. icra davasına hangi mahkeme bakıyor

icra davasına hangi mahkeme bakıyor

Merhaba melekler , bir icralık durumumuz var da sormak istediğim icra davasına hangi mahkeme bakar ? Acilen öğrenmem lazım yardım edermisiniz?
  4. icra davaları ne kadar sürüyor

icra davaları ne kadar sürüyor

Merhaba.Benim sormak istediğim icra davalarının ne kadar sürdüğü. Bir icra davamız var ve benim bazı işlerim için engel teşkil ediyor. Ne kadar sürer acaba ?
  5. icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

Bir icra davamız var ve ödeme durumumuz da yok. Bu tip davalar ne kadar zamanda düşer bilgi var mı ?

Sayfayı Paylaş