gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bir icra davamız var ve ödeme durumumuz da yok. Bu tip davalar ne kadar zamanda düşer bilgi var mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kanuna göre; takibi açılmış bulunan dosyada son işlem tarihinden itibaren 1 yıl içinde her hangi bir işlem yapılmadığında, esasa "takipsiz" kaydı düşüp arşive kaldırılır.
    Bir diğer düşme konusu da haciz isteme şeklindedir. Ödeme emri tebliğinden itibaren bir yıl içinde haciz talep edilmezse bu durumda ne şekilde işlem yapmış olsanız da haciz isteme hakkınız düşmüş olur.

Genelde ödeme emrinin tebliğinden sonra 1 yıl içerisinde herhangi bir işlem yapılmazsa da tabir edilen şekliyle dosya düşmesi oluşur ve dosya arşive kaldırılır.

icra davaları ne kadar zamanda düşüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. icra davasına hangi mahkeme bakıyor

icra davasına hangi mahkeme bakıyor

Merhaba melekler , bir icralık durumumuz var da sormak istediğim icra davasına hangi mahkeme bakar ? Acilen öğrenmem lazım yardım edermisiniz?
  2. icra davası için zamanaşımı ne kadar ?

icra davası için zamanaşımı ne kadar ?

Arkadaşlar acil cevap almam lazım yardım ederseniz, icra davalarında zamanaşımı nedir ? Ne kadar sürede icra davaları zamanaşımına uğrar ?
  3. icra davaları ne kadar sürüyor

icra davaları ne kadar sürüyor

Merhaba.Benim sormak istediğim icra davalarının ne kadar sürdüğü. Bir icra davamız var ve benim bazı işlerim için engel teşkil ediyor. Ne kadar sürer acaba ?
  4. İşe İade Davaları Ne Zaman Açılır?

İşe İade Davaları Ne Zaman Açılır?

işe iade davası açma süresi ,işe iade davası açma süresi ne zaman başlar,işe iade davası ne zaman açılabilir,işe iade davası açarsam ne zaman sonuçlanır,işe iade davası ne zaman kesinleşir, İşe iade davası işçi lehine sonuçlandığı takdirde, mahkeme tarafından verilen ilamının işçiye tebliğinden itibaren ON İŞGÜNÜ içinde işverene yazılı olarak müracaatta bulunması gerekir. İşçi tarafından...

Sayfayı Paylaş