gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

icra davasına hangi mahkeme bakıyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba melekler , bir icralık durumumuz var da sormak istediğim icra davasına hangi mahkeme bakar ? Acilen öğrenmem lazım yardım edermisiniz?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Hukuk mahkemeleri İcra Mahkemeleri İcra takip işleri ile ilgili dâvalara bakar..
    İcra Mahkemeleri İcra takip işleri ile ilgili dâvalara bakar....

Ceza Mahkemeleri:

İşlenen suçlar, bir ceza vermeyi gerektiriyorsa, bu dâvalara Ceza Mahkemeleri bakar

Ceza Mahkemeleri, şu bölümlere ayrılır:

1 - Sulh Ceza Mahkemeleri

Küçük suçlara bakar

2 - Asliye Ceza Mahkemeleri

Sahte işlemler, hakaret gibi dâvalara bakar

3 - Toplu Asliye Ceza Mahkemeleri:

Asliye ceza ile ağır ceza mahkemelerinin baktığı suçlar dışında kalan dâvalara bakar

4 - Ağır Ceza Mahkemeleri

Cana, namusa, mala, devletin güvenliğine karşı suç işleyenlerin yargılandığı mahkemelerdir

icra davasına hangi mahkeme bakıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. velayet davalarına hangi mahkeme bakıyor

velayet davalarına hangi mahkeme bakıyor

Maalesef ki boşanıyorum. Öğrenmek istediğim velayet davasıyla ilgili. Acaba velayet davalarına hangi mahkeme bakıyor ?
  2. kredi kartlarıyla ilgili davalara hangi mahkemeler bakıyor

kredi kartlarıyla ilgili davalara hangi mahkemeler bakıyor

Merhaba. Kredi kartlarımla iligl olarak bir sorunum var. Sanırım mahkemelik olacağım.Benim sormak istediğim kredi kartı davalarına hangi mahkemeler bakıyor ?
  3. icra davaları ne kadar sürüyor

icra davaları ne kadar sürüyor

Merhaba.Benim sormak istediğim icra davalarının ne kadar sürdüğü. Bir icra davamız var ve benim bazı işlerim için engel teşkil ediyor. Ne kadar sürer acaba ?
  4. icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

Bir icra davamız var ve ödeme durumumuz da yok. Bu tip davalar ne kadar zamanda düşer bilgi var mı ?
  5. Hangi Mahkeme Hangi Davalara Bakar ?

Hangi Mahkeme Hangi Davalara Bakar ?

hangi mahkeme hangi davalara bakar,mahkeme nedir, mahkeme türleri nelerdir,ceza mahkemeleri hangi davalara bakar,sulh ceza mahkemeleri hangi davalara bakar,asli ceza mahkemeleri hangi davalara bakar,sulh hukuk makhemesi hangi davaya bakar,asli hukuk mahkemeleri hangi davaya bakar, Mahkemeler, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından hazırlanmış olan kanunlara göre, millet adına, bağımsız...

Sayfayı Paylaş