gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.521
    Ödül Puanları:
    113

İdararım çok sarı hamilemiyim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

İdrar renginin değişimi bir çok hastalığın belirtisi olabilir.Yoğun vitamin kullanımı idrar renginin koyulaşmasına neden olabilir.
    Mesela idrarın altın sarısı renginde olması vitamin zehirlenmesinin belirtisi olabilir.Çok koyu sarı idrar vücudunuzun aşırı susuz kaldığını gösterir.Pembe va kırmızıya yakın idarar rengi ise genelde antibiyotik kullanımı kaynaklı olabilir.

İdrarın kanlı olması ise taş, kum vb. çeşitli hatalıkları düşündürür.Turuncu idrar rengide vücudun susuz kaldığını gösterir.İdrarın aşırı açık renkte olması ise hepatit,siroz şeker hastalığı gibi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.Açık renkli idrar aynı zamanda aşşırı sıvı tüketiminde de olabilir.Bu idrar renkleri ve bulguları tetkitlerle teşhis konusunda kesinlik kazanır.

1.jpg

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKE
    http://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/

Şimdi gelelim gebelik dönemindeki idrar rengine.Gebelik döneminde idrarın rengi değişir.Bu dönemde idrarın rengi koyu bir renk almakta.Lakin bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir.Yani idrar koyuluğunu gebelik teşhisi için kullanamayız.Yukarda saydığımız nedenlerden ötürü idrarın renginde değişim olabilir.Gebelik şüphesinde beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapmanızı öneriyoruz.İdrar renginin tonlarındaki değişme vücudun durumu hakkından bilgiler içerebilmektedir. İdrar renginin açık veya koyu olmasına bakarak hormonal değişimler, enfeksiyon hastalıkları ve kanser gibi belirtilerin varlığını erken dönemde anlamak mümkün olabilmektedir.

İdrar renginden hamilelik anlaşılabilir mi? İdrar rengine, kokusuna ve yoğunluğuna bakarak gebeliğin olup olmadığını anlamak mümkün değildir. Ancak idrar rengindeki, kokusundaki ve yoğunluğundaki değişimler hamilelikle ilgili şüpheleri artırabilir. Bu durumda şüphede daha çok artış olup olmadığına bakmak gerekir. Aşağıdaki erken dönem hamilelik belirtilerini de inceleyerek hamileliğe yakın olup olmadığınız konusunda bulgulara sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki belirtilerin birden fazla olması gerekmektedir.

Hamilelik / Gebelik Şüphesini Artıran Belirtiler Nelerdir? Sık idrara çıkma. İdrar renginde koyulaşma ve kokusunda artış. Vajinal akıntıda artış. Baş dönmesi, bulantı, yorgunluk. Aşerme. Bazı gıdalara, alkole veya sigaradan tiksinme hissi. Göğüslerde gerginlik hissi. Meme ucunun renginde koyulaşma. Adet gecikmesi.

Son düzenleme: 29 Kasım 2016
İdararım çok sarı hamilemiyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelerde Çok Şık Olacak

Hamilelerde Çok Şık Olacak

Önceden hamilelerin en büyük sorunu ne giyicemdi ama artık öyle bir dertleri yok en az hamile olmayan bayanlar kadar şık kıyafetler ve giyim seçenekleri var hamile bayanlar için...O şık kıyafetlerden en şıkları siz hamiş melekler için :esra: :tik:
  2. hamilemiyim çok heyecanlıyım

hamilemiyim çok heyecanlıyım

selam arkadaslar buay korunmayı bıraktık adetime 6 7 gün var simdiden hamilelik belli olurmu. agzımın tadı yok hiç neyesem oyle cok heyecanlanıyorum ya kan testı yaptırsam cıkarmı yada beklesmmı sabırsızlanıyorum :)
  3. Adetim çok az sürdü hamilemiyim ?

Adetim çok az sürdü hamilemiyim ?

Paylasm icin herkese tskkurler, ben de 24 ocakta 5gun sureli adet oldum ve mensturial dongumun 9. Gnunde erk arkdasmla yaknlastk,kyafet vardi arada hep. kndi ic camasirina bosaldi ama surtunmeler oldu yada bunun uzerine bana dokundu, ve yine adet dongumun 22.gununde benzer bir yaknlasma oldu.26 gunluk adet dongumde hasta olmadm 29. Gunde az ve kahverengi kan geldi. Suan 2. Gunde ve kan devam...
  4. Sarı sandalye çok modeern duruyor

Sarı sandalye çok modeern duruyor

Sarı sandalye dekorasyonu Yemek odası dekorasyonu SArı dekorasyonu evinizin bir bölümünde uygulamayı düşünüyorsanız sarı sandalyeler ile dekore edilen yemek odası fikri size cazip gelebilir.
  5. hamilemiyim  çok yeni evliyim  :)

hamilemiyim çok yeni evliyim :)

Merhaba ilk kez yazıyorum kimse ile paylaşamadım aslında 17 agustosta son adetim 22 agustosta evlendim ve 25 ine tamamen ilişkiye girdik ve son bir kaç gündür iştah açılması duygusal anlamda değişiklik yorgunluk ve uyku halim adetime 7 gün var sizce 20 günlük evli biri hamile olabilir mi ? test yapmalıyım eczaneden alıp sonuç verir mi adete 7 gün kala çok merak ediyorum ve bu...

Sayfayı Paylaş