gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

İddianame adımı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

İddianame adımı Erdoğan, “Herhalde yargının (iddianameyi) tamamlamasına yönelik bir adımı. Sayın Savcı’nın, 10. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla atılmış olan bir adım” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünkü şok operasyonlarla yeniden hareketlenen Ergenekon soruşturmasında iddianamenin tamamlanmasını beklediklerini belirterek, “Temennimiz odur ki, soruşturmalar neticesinde karanlıklar da aydınlığa çıkmış olur” dedi. Erdoğan, grup toplantısının basına kapalı bölümünde AKP milletvekillerine “Hem bu var hem kapatma davası var. Süreç nazik, tahriklere kapılmayın. Sabrımız taşıyor ama sizler sabırlı olun. Bu davayla bizi ilişkilendirenler olabilir. Böyle bir şey kesinlikle yok” diye seslendi.
    Erdoğan, dün güne soruşturmayla ilgili olarak İçişleri Bakanı Beşir Atalay’dan bilgi alarak başladı. Subayevleri semtindeki konutunda Atalay’la görüşen ve daha sonra TBMM’ye geçen Erdoğan, gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi:

‘Soruşturma sürecinin içinde’
    “Devam etmekte olan bir sürecin, aslında bu da içinde olan bir uygulama sanıyorum, soruşturma sürecinin içinde... Tabii bizler de iddianamenin bir an önce hazırlanmasını bekliyoruz. Herhalde yargının (iddianameyi) tamamlamasına yönelik bir adımı diye düşünüyorum. Sayın Savcı’nın, 10. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla atılmış olan bir adım. Emniyet teşkilatımız da 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı kararı, bu sabah (dün) uygulamaya koymuş, şu anda netice budur. Tabii bizim bir an önce bunun bir neticeye kavuşturulması beklentimiz de vardır. Temennimiz odur ki; bu soruşturmalar neticesinde, karanlıklar da aydınlığa çıkmış olur.”

‘Operasyondan haberim yoktu’
    Erdoğan, “Operasyondan haberiniz var mıydı?” sorusuna da “Hayır yoktu” yanıtını verdi.
    Erdoğan, grup toplantısının basına kapalı bölümünde de 20 gözaltı olduğunu, 4 kişinin de arandığını açıkladı.
    Sürecin nazik olduğunu belirtip milletvekillerini uyaran Erdoğan, “Hem bu var hem kapatma davası var. Muhalefetin tahriklerine kapılmayın. Muhalefet partileri seviyesiz konuşmalar yapıyor. Ama bu süreçte arkadaşlar uzatılan her mikrofona konuşmayın. Sakin olun. Aksi takdirde partimize zarar verirsiniz. Sabrımız taşıyor ama sizler sabırlı olun. Hassas bir dönem yaşıyoruz” dedi.

Savcıların işi
    Erdoğan, gelişmeleri anlatırken, “Bu davayla bizi ilişkilendirenler olabilir. Bunları bizim yaptırdığımızı düşünenler yanılıyor. Böyle bir şey kesinlikle yok, olamaz. Bu iş savcıların işidir” dedi.
    Bir an önce davanın açılmasını beklediklerini kaydeden Erdoğan, “Böylece tüm Türkiye gibi biz de Ergenekon gelişmelerini izleme fırsatı buluruz” diye konuştu.

3 bin işçi alınacak [​IMG]
    Başbakan Erdoğan, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü’ne bağlı ‘Uzun Mehmet 1’ kuyusundan maden ocağına indi. Madenci elbisesi ve baretle deniz seviyesinden eksi 564 metre yükseklikteki maden ocağında incelemelerde bulunan Erdoğan, maden işçilerine TTK’ya ‘1500 artı 1500’ olmak üzere 3 bin işçinin alınacağı müjdesini verdi.

AKP’lilerden ‘Yargıya saygı’ çağrısı
    Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin de kaç kişinin gözaltında olduğunu bilmediğini belirtti. Şahin, konuyla ilgili olarak yargı mensuplarının herhangi bir talimat almayacağını ifade etti. Şahin, şöyle konuştu:
    “Bu bir soruşturmadır, soruşturmanın da gizliliği esastır. Adalet Bakanı olarak bu konuya herhangi bir açıklama yapmam, değerlendirmede bulunmam söz konusu olamaz. Açıklama yapacaksa ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı yapar, çünkü yargı bağımsızdır.”
    AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, “Yargının bağımsızlığına saygılı olunmalı. Yargıya müdahil olmamak lazım” dedi. Fırat, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı’nın gözaltılarla ilgili haberi yokmuş” diyen gazeteciye, “Talimat vardır. Polis kendi başına yapmaz” karşılığını verdi.
    Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, “Kapatma davasıyla bu soruşturmanın iç içe olduğu yorumları yapılıyor. Ben bir şey söylemek istemiyorum” dedi.
    MİLLİYET

İddianame adımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ad

Ad

Kendi ismiyle çağırıldığını görmek insanlar arasında iyi bilinmeye, kötü nam yapmış bir isimle anılmak kusurlu hal ve davranışlara, iyi insanların ismiyle çağrılmak ya da böyle bir adla kendi isminin değiştiğini görmek iyi bilinmeye ve hayırla anılmaya ddelalet eder.Rüyada duyulan adlar çok önemlidir ve bu adların anlamlarına göre yorumlanır.Rüyada adinin baska bir isimle degistigini gören,...
  2. Ergenekon'da 2. iddianame zamanı

Ergenekon'da 2. iddianame zamanı

Ergenekon Soruşturması'nda ikinci iddianame 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 12 Haziran 2007 tarihinde İstanbul Ümraniye ilçesinde bir evde ele geçirilen patlayıcı maddeler sebebiyle başlatılan ve genişletilerek sürdürülen soruşturmada, 10 Temmuz 2008 tarihinde açılan birinci kamu davasından sonra devam ettirilen...
  3. 2. iddianame için gözler mahkemede

2. iddianame için gözler mahkemede

2. iddianame için gözler mahkemede Ergenekon soruşturmasının 2. iddianamesinin kabul edilip edilmediğine ilişkin karar bugün açıklanacak. Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan 2. iddianameye ilişkin incelemesinde sona gelindi. Mahkemenin, iddianameyi incelemek için tanınan 15 günlük yasal sürenin sona erdiği bugün...
  4. adım adım Türkiye

adım adım Türkiye

ünlü mankenlerizmiden Tülin Şahin!in reklam resimlere bakalım nerelerde geziniyormuş..... TÜLİN'Lİ REKLAMLAR AVRUPA'DA! TÜLİN ŞAHİN’İN DE YER ALDIĞI TÜRKİYE REKLAMLARI OTOBÜSLERİ VE DURAKLARI SÜSLEDİ... Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2009 yılı tanıtım kampanyası kapsamında hazırladığı manken Tülin Şahin'in yer aldığı afişler, İtalya'nın Roma ve Milano ile İspanya'nın Madrid kentinin...
  5. Adım Adım O'nun İzinde

Adım Adım O'nun İzinde

Arkadaşlar Semerkand dergisi yol izinde hakkında bilgiler var mı elinizde

Sayfayı Paylaş