gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

İdeal Evlilik Yaşı Kaç Olmalı?

Konu, 'Kadınlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bu konu ideal evlilik yaşı hakkında bilgilere yer vermektedir. Her insan hayatının belli bir döneminde artık huzurlu ve mutlu bir yuva kurup aile olmak için atılımlar yapar.
    Eski zamanlarda özellikle bayanların evlilik yaşına bakacak olursak daha çocuk yaşta diyebilirdik. Git gide evlilik yaşı artık 30 lu yaşlara kadar çıkmaya başladı. Yapılar araştırmalara göre bayanlar için en ideal evlilik yaşı 25 olarak belirlendi. Araştırma sonuçları hakkında detay bilgilere geçiyorum.
    Araştırmalar, kadınlarda en ideal evlenme yaşının 25 olduğunu gösteriyor.

İlişki uzmanları geçtiğimiz yıllarda, evlilik için en ideal yaşın 25 olduğunu, özellikle kadınların 25 yaşından sonra eğitim düzeylerinin yüksek seviyede olacağını dolayısıyla bu yaşlarda eş seçimlerini doğru yaptıklarını söylemişlerdi.

Günümüzde üniversite eğitimi, ardından iş hayatında daha fazla yer almaya başlayan kadınların çalışmaya atılmaları, hayatlarını bir düzene oturtmaları ile bu yaş 30’lara yaklaştı.

Bilinen bir gerçek var ki, o da evliliğin sadece iki insanın aynı evde oturmak için evlenmedikleri. Elbette evlilik hayatının nihai hedefi çocuk sahibi olmak. Dolayısıyla kadınlar için evlenme yaşı ne kadar yukarı çıkarsa, doğurganlık oranı da o ölçüde azalıyor. Özellikle 33 yaşından sonra yumurtaların kalitesi iyiden iyiye düşmeye başlıyor. Üstelik yaş ilerledikçe tüp bebek yöntemiyle bile çocuk sahibi olma şansı da azalıyor. Bu yüzden de kadınlar 30′lu yaşların ortalarına kadar evlenmiş olmayı tercih ediyor artık.

İdeal Evlilik Yaşı Kaç Olmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelik için ideal yaş kaçtır

hamilelik için ideal yaş kaçtır

ideal doğum yaşı doğurganlık yaşı kaçtır hamilelik kaçtır 47 yaşında hamilelik ideal En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz. 35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve...
  2. Evlilik için en ideal yaşlar

Evlilik için en ideal yaşlar

Zaman içerisinde değişen şeylerden birisi de evlenme yaşı. Geçmişte 18-20 yaşlarına gelindiğinde çoktan evlenmiş ve çoluk çocuğa karışmış insanlar normal karşılanırken, günümüzde genelde kırsal kesimlerde erken yaşlarda evliliğe rastlanıyor. 20 li, 30 lu, 40 lı yaşlarda evliliğin kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Bunları öğrenirseniz, kişiliğinize ve yaşamdan beklentilerinize...
  3. Hamilelik İçin En İdeal Yaş Kaçtır ?

Hamilelik İçin En İdeal Yaş Kaçtır ?

Merhaba arkadaşlarım ben Çağla. 19 yaşındayım severek evlendim. Eşim benden 5 yaş büyük. Yaklaşık 7 aydır evliyiz. Bir çocuk istiyoruz. Baktım sitenizde herkes gebelikten bahsedip duruyor. Ben de anne olmak istiyorum ama bunun için en ideal yaş kaç bilemiyorum. Bu konuyla alakalı bilgi sahibi kızlar bana yardımcı olursa inanılmaz hayra geçer. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
  4. Uygun ideal gebelik (hamilelik) yaşı kaçtır ?

Uygun ideal gebelik (hamilelik) yaşı kaçtır ?

en uygun gebelik yaşı,hamile kalmak için ideal yaş,gebe kalmak için ideal yaş,kaç yaşında hamile kalmalı,gebelik yaşı kaç olmalı,ideal gebelik yaşı hakkında bilgiler Sağlıklı bir gebelik geçirmek istiyorsanız, ilk önce bedensel, ruhsal ve hormonal dengenizin en iyi seviyede olması gerekmektedir. En uygun ideal gebelik yaşı 18-35 yaş arasında yaşanmaktadır. Bu yaşlarda gebe kalan...
  5. İdeal sünnet yaşı kaçtır ?

İdeal sünnet yaşı kaçtır ?

sünnetin ideal yaşı nedir,sünnet yaşı ideal olarak ne olmalıdır,ideal sünnet yaşı ne olmalıdır,erkek çocuklarda ideal sünnet yaşı kaçtır Yaz ayları başlayınca sünnet sezonu da açılır.Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen anne babalar sünnet için ideal yaşın ne olduğunu merak eder.3-6 yaş arası gelişim dönemi, çocukların cinsel kimlik gelişimleri açısından önemli bir dönemdir. Bu dönemde erkek...

Sayfayı Paylaş