gebe
  1. makber

makber Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

idrar tahlili

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında makber tarafından paylaşıldı.

idrar tahlili okuma çevremizde bazı insanlar vardır harbi karikatür gibilerdir.onlar konuştukça sen basarsın kahkahayı...işte onlardan biri sizlerle...:zuha::zuha:
    Bi kaç hafta önce tahlil vermek için labaratuardaydım.
    Neyse hemşire önce kan aldı ve idrar tahlili için şu beyaz
    kaplardan verdi neyse uzatmayayım bide çizgi çekti buraya
    kadar manasında, dibinde bi yerde yani benden önceki adamın
    çıkmasını bekledim adam bi çıktı idrarı dolduracağı kabı
    ağzına kadar doldurmuştu ve idrar yerlere ellerine falan
    döküldü, hemşire
    bu kadarına gerek olmadığını söyleyince
    adamın verdiği cevapta koptum zaten:
    -başka kap vermediğiniz için hepsini buna doldurmak
    zorunda kaldım... !!!

idrar tahlili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. idrar

idrar

Sidik.Rüyada idrarı tutamamak, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza işarettir. Yol ortasında idrar yapmak hiç ummadığınız bir kişiden bir fenalık geleceğine yorulur. İdrar darlığı zamanla fakirleşeceğine işaret eder. Şişe içinde idrar, hastane ile ilgili bir durumu bildirir. İdrar, hastalığın ve kavganın işaretidir. Rüyada idrarınızı yaptığınızı gördüyseniz, uğursuzluk...
  2. İdrar Tahlili :)

İdrar Tahlili :)

İdrar tahlili; gereksiz görülen bişeyin bi insanın başına neler getirebilir... :D:dark Adamın biri işyerindeki kantinde arkadaşıyla yemek yerken 'Kolumun ağrısından ölüyorum, doktora gitsem iyi olacak' diye arkadaşına dert yanmış. Arkadaşı da -'Yahu ne lüzum var, 'İleride köşedeki marketin cıkışında yeni bir bilgisayarlı cihaz koydular. Üç YTL'ye bir jeton alıyorsun kasadan, atıyorsun, yanında...
  3. Kan veya İdrar Tahlili Yaptırmak Orucu Bozar mı?

Kan veya İdrar Tahlili Yaptırmak Orucu Bozar mı?

oruçluyken kan verilirmi oruçlu iken kan vermek orucu bozar mı Sevgili melekler, orucu bozan ya da bozmayan şeyler içinde akla gelen ve ilk sorulan sorulardan biri olan oruçluyken kan, idrar tahlili gibi işlemleri yaptırmanın orucu bozup bozmayacağıdır. İşte bu soruya uzmanlardan verilen cevap.. Kan veya idrar tahlili yaptırmak orucu bozmaz. Boğazdan aşağı su veya ilaç geçmediği...
  4. İdrar tahlilinizde eritrosit çıkması ne demek?

İdrar tahlilinizde eritrosit çıkması ne demek?

İdrar tahlilinde eritrosit görülmesi olağan değildir.Ancak bayanlarda adet dönemleri sürecinde eritrosit idrarda görülebilir. Ayrıca ertirositin idrarda görüldüğü miktarda önemlidir. İdrar tahlilinde eritrosit görüldüğünde,idrar yollarında taş veya kum dökülmesi,idrar yolu enfeksiyonu,sistit gibi ihtimaller de göz ardı edilmemelidir. Mesane de tümör,polip gibi durumlarda ve başka nedenlerle de...
  5. İdrar tahlilinde bakteri görülmesi nedir?

İdrar tahlilinde bakteri görülmesi nedir?

İdrar yolu enfeksiyonu, özellikle kadınlarda sıkça rastlanılan bir sorundur. Çoğu zaman aşırı ağrı ve bazı sıkıntılara yol açabilir. Bazen kendiliğinden geçeceği gibi, bazen de doktorun reçete ile vereceği antibiyotik tedavisi yeterli olmaktadır. Çok sık olmasa da çocuklarda da rastlanılan bir rahatsızlıktır. Basit bir idrar tahlili ile hemen tanı konulabilir. Bu hastalığa neden olan başlıca...

Sayfayı Paylaş