Idrar testinde gebelik ne zaman belli olur??

Konu, 'Gebelik' kısmında sheker_shey tarafından paylaşıldı.

 1. idrar testinde hamilelik ne zaman belli olur gebelik ne zaman belli olur hamilelik idrar testinde gebelik
  İdrarla Ypılan Hamilelik Testi İlişkiden Ne Kadar Sonra Sonuç Verir?
  Gebe kalmak isteyen her hanımın merak konusudur.Gebeliğim ne zaman belli olur??Aslında en sağlıklısı,en doğrusu adet gününü geçmesini beklemek ama,kendi adıma konuşmak gerekirse o günü bekleyene kadar zaten 9 doğururum ben 1 tane ile kalmam yani:DBakalım idrar testinde hamişlik ne zaman belli oluyomuş..

  [​IMG]


  İdrarla Yapılan Hamilelik Testi ilişkiden hemen sonraki bir kaç günlerde sonuç veremez. İdrarla Yapılan HamilelikTesti doğru sonuç verebilmesi için adet gecikmesi olana kadar beklemek vedaha sonra test yapmak gerekir.
  Bunun nedeni, İdrarda gebelik testi gebeliğe bağlı oluşan HCG hormonunun anne kanından idrara geçmesi sonucu idrarda saptanması mantığına dayanır. Gebelik yumurtlama zamanına yakın günlerde veya yumurtlama günlerinde girilen ilişkiyle oluşabilir. Yumurlama gününe yakın gerçekleşmiş bir ilişkiyle gebelik oluşsa bile bu gebeliğin rahime kadar ilerlemesi ve rahime yerleşmesi 6 – 10 gün kadar sürer. Rahime yerleştikten sonra salgılanan HCG hormonu anne kanına geçebilir. Hatta gebelik rahime yerleştikten sonra bu hormonun anne kanına ve oradan da annenin idrarına geçmesi de bir kaç gün alabilir. Bütün bunlardan dolayı kısacası yumurtlama zamanına yakın girilen bir ilişkiden sonra gebelik oluşursa bu gebeliğe bağlı salgılanan HCG hormonunun annenin idrarına geçmesi için ve yapılan idrar testinde pozitif çıkması için, neredeyse 15 gün kadar zaman geçmelidir. Bu da bir sonraki adet dönemine denk gelir, yani gebelik oluşmussa buna bağlı adetin gecikeceği zamana denk gelir. O yüzden gebelik oluşma şüphesi olan bir ilişkiye girilmişse idrarda gebelik testi adet gecikmesi olunca yapılmalıdır. AHHH bi de sabredebilsek.Bekle demesi kolay valla...
 2. Günümüzde eczanelerde satılan gebelik testleri büyük ölçüde doğru çıkıyor mesela benim bir yada iki gün geçse hemen gebeliği gösteriyordu.Gerçi kişiden kişiye değişebilmektedir.Çünkü gebelik testinde sonuçları çıkmayıpta kan testinde çıkanlar olabilmektedir.
 3. adet olmaya beşgün kala idrar testi yapılırmı ve kesin sonuç alabilirmiyim
  1 kişi bunu beğendi.
 4. eger kan testi yaptırırsan kesin sonuç alırsın :bebiss:

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. hamilelik testi ne kadar sürede sonuç verir

  ,
 2. Gebelik testi kac gunde cikar

  ,
 3. hamilelik idrarda kaç günde çıkar

  ,
 4. gebelik idrarda ne zaman çıkar,
 5. idrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli olur,
 6. idrar testi kaç günde belli olur,
 7. idrarda hamilelik ne zaman belli olur,
 8. kac haftalik hamilelik testte cikar,
 9. kaç günlükken hamilelik testi yapılır,
 10. hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur,
 11. gebelik idrarda kaç günde çıkar,
 12. bebek kaç haftalıkken testte çıkar,
 13. idrar testi ne zaman kesin sonuç verir,
 14. ilişkiden kaç gün sonra hamilelik anlaşılır,
 15. kac haftalik gebelik testte cikar