gebe
  1. Talihsiz :'(

Talihsiz :'( Forum Okuru

İdrar yolu iltihabı gebeliğe engel mi?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Talihsiz :'( tarafından paylaşıldı.

Merhaba sizi yakından takip ediyorum ve güzel siteniz için tebrik ediyorum :) Benim sorum şu 5 yıllık evliyim 3 yıldır bebek istiyorum aşılama yaptırdım bu dönemde bile hamile kalamadım şimdi başka bir sorun için hastaneye gittiğimde ciddi mana da idrar yolu enfeksiyonu olduğum söylendi hemen antibiyotik verildi, aklıma takılan soru hiç bebeği olmayan birinde idrar yolu iltihabı gebeliğe engel midir? Acaba aşılama döneminde de vardı ama dr farketmedi mi diye merak ediyorum, benim gibi idrar yolu iltihabı olup hamile kalamayan ve ardından tedaviden sonra normal yolla hamile kalan var mı?

İdrar yolu iltihabı gebeliğe engel mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelikteki idrar yolu enfeksiyonları!

gebelikteki idrar yolu enfeksiyonları!

İdrar yolu enfeksiyonları kadın hastalıkları ve doğum hekimlerinin çok sık karşı karşıya kaldığı hastalıklardan birisidir. Jinekoloğa başvuran hastaların yaklaşık %10'unun idrar yolu enfeksiyonu sorunu olduğu tahmin edilmektedir. Öte yandan tüm kadınların %15-20'si hayatlarının bir döneminde idrar yolu enfeksiyonuna yakalanırlar. Hamile kadınların ise yaklaşık %8'inde idrar yolu...
  2. Miyom gebeliğe engel mi?

Miyom gebeliğe engel mi?

miyom hamileliğe engel mi miyom gebeliğe engel mi miyom,miyom nedir,miyom ameliyatı,miyom gebelik,miyom gebeliğe engelmi,miyom gebeliği etkilermi, Miyom, günümüzde kadınların en çok karşılaştığı kadın hastalığıdır. Her dört kadının birinde mutlaka miyom görülür. Neredeyse her yaş kadında miyom görülebilir. Özellikle de 30 yaş üstü bayanlar miyom çok sıklıkla karşımıza çıkar. Miyom...
  3. idrar yolu iltihabına doğal çözüm var mı

idrar yolu iltihabına doğal çözüm var mı

ben çalıştığım yerde sürekli ayaklarımdan üşütüyorum artık idrar yolu iltihabından doktora gitmekten de bıktım bana doğal ve etkili bir yöntem önerebilir misiniz kolay bir yolu yok mu alllah aşkına :/
  4. İdrar yolu iltihabı nın belirtileri nelerdir?

İdrar yolu iltihabı nın belirtileri nelerdir?

İdrar yolu iltihabı, oldukça fazla rastlanılan ve en çok kadınları etkileyen bir rahatsızlık türüdür. Görülen kişilerde ağrı ve sızı hissine neden olabilen bu sorun çoğu kez kendiliğinden geçebilirken, bazı durumlarda da antibiyotik kullanılması gerekir. Çocuklarda da görülebilen bu hastalık erişkinlere oranla daha az karşılaşılmaktadır. Hastalığın teşhisi basit bir idrar testi ile...
  5. İdrar yolları neden iltihaplanır?

İdrar yolları neden iltihaplanır?

İdrar yolunu mesane (idrar kesesi), idrar borusu ve böbrekler oluşturur. Bu organlardan herhangi birinin veya hepsinin birden iltihap kapması idrar yolu iltihabı olarak adlandırılır. Sadece mesanenin iltihap kapması sistit hastalığı olarak da bilinir. İdrar Yolu İltihabı Belirtileri En sık görülen belirti idrar yaparken yanmadır. Bu his sabah ilk çıkılan tuvalette daha belirgin olur, alkol...

Sayfayı Paylaş