gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

İdrarla Çalışan Pil !

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Singapur`da bir grup bilim adamı, kağıttan yapılmış ve idrarla çalışan bir pil geliştirdiler. Kulağa şaka gibi gelen buluş için, oldukça ucuz ve geleneksel pillere göre çok daha `sağlıklı` tanımlaması yapılıyor. Singapurlu bilim adamları ucuz ve ucuz olduğu kadar da sağlıklı bir pil geliştirdiklerini iddia ediyorlar. Bu pil kağıttan oluşuyor ve enerji kaynağı olarak da idrar kullanıyor. Bilim adamlarına göre kredi kartı büyüklüğündeki bu pil, diyabet gibi hastalıklar için kullanılan sağlık testi aygıtlarında çok kullanışlı bir güç kaynağı olabilir. Bilim adamlarına göre bir yandan test edilmek üzere alınan idrar örneği işlenirken bir yandan da alına bu idrar testi yapan aygıtın enerji kaynağı olabilir. Bilim adamları üretilen bu pilin hatta acil durumlarda bir cep telefonuna hayat vermek için bile kullanılabileceğini ifade ediyorlar. İdrar ile çalışan pil, 0.2 mililitrelik idrarla 1.5 voltluk bir enerji üretebiliyor. Açıklamalara göre eğer pil harekete geçirildikten sonra 15 saat için ikinci bir idrar takviyesi yapıldığında daha fazla elektrik üretebiliyor.

İdrarla Çalışan Pil ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalp Pİllerİ

Kalp Pİllerİ

Kalp ile ilgili araştırmalarda ilk başlardan beri daha karmaşık araçlar ve makinaların geliştirilmesi söz konusu olmuştur. 18. yüzyıl sonlarında kalbin uyarılması için elektrik kullanılmış ve pek çok tartışmalara yol açmıştır. Yapay uyarı kaynaklarının (pacemaker) icadında ilk temelleri kimin attığına dair tartışmalar vardır. Bazı kişiler yapay pacemakerları keşfeden kişinin Dr.Albert S. Hyman...
  2. Pil hakkında

Pil hakkında

Her çeşit enerji kaynağı mal ve nimete delalet eder.Bir insana aşık olacaksınız, ancak bu ilişki size mutluluk getirmeyecek demektir. Bir insana aşık olacaksınız, ancak bu ilişki size mutluluk getirmeyecek demektir. Yardım, destek anlamına gelir.Rüyada pil görmek hayra yorumlanir. Bir kimseye pil verdiginizi görmek, o kimseye is hayatinda yardim edeceginize; bir kimseden pil almak ise yardim...
  3. idrar

idrar

Sidik.Rüyada idrarı tutamamak, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza işarettir. Yol ortasında idrar yapmak hiç ummadığınız bir kişiden bir fenalık geleceğine yorulur. İdrar darlığı zamanla fakirleşeceğine işaret eder. Şişe içinde idrar, hastane ile ilgili bir durumu bildirir. İdrar, hastalığın ve kavganın işaretidir. Rüyada idrarınızı yaptığınızı gördüyseniz, uğursuzluk...
  4. Pil

Pil

Piller; elektrik yükünü biriktiren ve kullanması gereken zamanda harcayan bir depo görevini yüklenmektedir. Pil üreteçler grubunun şimdilik en küçük üyesidir. B- Pil Çeşitleri: a)Volta Pili: Alexsander Volta‘nın 1800’de bulduğu Volta pilinde elektrolit olarak sülfat asidinin suda eriğiyi kullanılır. Elektronlar ise, bir bakır bir de çinko çubuktur. Çinko çubuk negatif, bakır çubuk ta pozitif...
  5. Yakıt Pilleri

Yakıt Pilleri

Yakıt pilleri benzin ve diğer fosil yakıtları ile üretilen enerjiye göre daha temiz ve daha verimli alternatif enerji üretim teknolojisi sunarak yakın gelecekte dünyanın ve ulusların enerji ekonomilerinin bu yönde gelişeceğini gösteriyor. Yakıt Pilleri nedir, ne işe yarar? Yakıt pilleri hidrojen, hidrojence zengin gaz karışımları veya doğal gaz ile çalışabilen ve bu yakıtlardaki kimyasal...

Sayfayı Paylaş