gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Iffetsiz Bir Kimse Ile Evlenen Veya Böyle Bir Kimse Ile Yaşayanlar:

Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

iffetsiz İffetsizliği anlaşılmış olan bir kimse ile bilerek evlenen veya evlilik bağını devam ettirmekte veya böyle bir kimseyi yanında bulundurmakta veya karı koca gibi herhangi bir kimse ile nikahsız olarak devamlı surette yaşamakta ısrar eden asker kişiler hakkında Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarma cezasına, erbaşlar hakkında rütbenin geri alınmasına hükmolunur.
    Bir kimseyle gayri tabii mukarenette bulunan yahut bu fiili kendisine rızasıyla yaptıran asker kişiler hakkında, fiilleri başka bir suç oluştursa bile, ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarma cezası, erbaşlar için rütbenin geri alınması cezası verilir.

2. sahtedüşler

sahtedüşler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bencede çok dogru öyle olmuş olsa kimse kimseyi aldatamaz...Ellerine saglık canım..

3. betül mendeş

betül mendeş Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende katılıyorum.cok iyi olmuş

Iffetsiz Bir Kimse Ile Evlenen Veya Böyle Bir Kimse Ile Yaşayanlar: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Cümle Ile Sahabe-i Kiram..

Bir Cümle Ile Sahabe-i Kiram..

işkence gören sahabeler onları cümleye değil kainata sığdıramayız, bizim ki bir tasvirdir... (Her şeyin temeli vardır. Müslümanlığın temeli eshab ve ehl-i beytimi sevmektir.) [İ.Neccar] (hadisi şerif) Peygamberlerden sonra insanların en üstünü: Hz. EBÛ BEKR-İ SIDDÎK Adâletin timsâli ikinci büyük halîfe: Hz. ÖMER Meleklerin bile hayâ ettiği halîfe: Hz. OSMAN Allahın arslanı ve...
  2. ünlü bir kımse

ünlü bir kımse

Rüyanizda çok ünlü bir kimse ile karsilasip onunla konustugunuzu görmek, aile hayatinizda daima söz sahibi olacaginiza, esinizle aranizda hiç bir geçimsizlik ve anlasmazlik bulunmadigina. eger bekar iseniz, bulundugunuz isinizde çok sevildiginize ve hayatta daima basarili olacaginiza delalet eder.
  3. Faruk K. _ Bir Bir

Faruk K. _ Bir Bir

Boşverdim ben aşka Sende bana boşver gitsin Ne açan olsun kapılarımı Ne de çalan olsun Son verdim ben aşka Sende bana son ver bitsin Ne soran olsun acılarımı Ne de saran olsun Hayat sana yüzlerce mum yaksam Nur saçsam karanlıksın Bir bir çizdim dünya şansıma lanet olsun Bana da gül yalan dünya Biri gelip gönlümü bulsun Geçemedim bir güzelden Öpemedim gül yerinden Şu kalbimin bir dili olsa...
  4. avukatin Hakim Veya Savci Ile Hisimlik Veya Evlilik Münasebeti:

avukatin Hakim Veya Savci Ile Hisimlik Veya Evlilik Münasebeti:

Madde 13 - Bir hakim veya Cumhuriyet Savcısının eşi, sebep veya nesep itibariyle usul ve füruundan veya ikinci dereceye kadar (Bu derece dahil) hısımlarından olan avukat, o hakim veya Cumhuriyet Savcısının baktığı dava ve işlerde avukatlık edemez.
  5. Birce Akalay kimdir

Birce Akalay kimdir

birce akalay birce akalay biyografi resimleri kimdir güzellik yarışmasında kaçıncı oldu birce akalay kimdir, hakkında bilgiler, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, biyografisi, filmleri, dizileri, resimleri, haberleri, güzellik kraliçesi, güzellik yarışması, yaşı, kaç yaşında Eski Türkiye güzellerinden olan Birce Akalay hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır...

Sayfayı Paylaş