gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

iftar duası nasıl yapılır?

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

iftar nerede yapılır iftar nasıl yapılır duası nasıl iftarda dua edilir İftâr duâsı nasıldır?

İftâr duâsı, terâvîh kılmak gibi mühim sünnettir. Birkaç iftâr duâsı vardır. Meşhur olanı şöyle:

(Zehebezzama' vebtelletil urûk ve sebet-el-ecr inşâallahü teâlâ.) [Müjdeci Mektûblar]

Bir başka iftâr duâsı da şöyle:

(Bismillah velhamdülillah, allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, sübhâneke vebi hamdike tekabbel minnî, inneke entessemî'ul alîm.)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: iftar duası nasıl yapılır?
    emeğine sağlık

iftar duası nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ***iftar duası***

***iftar duası***

İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir: "Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel'ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü" Anlamı: "Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan ayının yarınki...
  2. İftar Duası

İftar Duası

iftar duası iftar duasi duası sesli İftarda Yapılacak Duâ "Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu." Anlamı: "Allah'ım! Senin için oruç tuttum sana inandım sana dayandım Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim benim geçmiş ve gelecek günahlarımı...
  3. Kısa İftar Duası

Kısa İftar Duası

iftar duaları iftar duası Evet meleklerim Ramazan Ayı'nın gelmesine çok az bir süre kaldı. Tutacağımız Oruçlar şimdiden hayırlara vesile olsun. İftar zamanında sizlere okuyabileceğiniz kısa iftar duası vermek istiyorum. "Allahumme leke sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkuke eftertu" (Allah'ım senin rızân için oruç tuttum. Sana inandım. Sana güvendim.Senin...
  4. Ramazanda Sofra Duası nasıl yapılır buyrun öğrenelim

Ramazanda Sofra Duası nasıl yapılır buyrun öğrenelim

Ramazanda Okunacak Sofra Duası İftarda Okunacak Sofra Duası Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce ramazana özel yemek tarifleri sunmuş ve ramazan ayın da nasıl beslenmeliyiz gibi faydalı bilgilere de değinmiştik. Şimdi ise Ramazanda sofra duası nasıl yapılır diyen arkadaşlarımız için iftarda sofra duası hakkında bilgiler paylaşıyoruz....
  5. Hatim Duası Nasıl Yapılır Merak Edenlere..

Hatim Duası Nasıl Yapılır Merak Edenlere..

hatim duası hatim duası nasıl yapılır Sevgili melekler, Yüce Allah’ın son kelamı olan Kur’ân-ı Kerim’i okumak, ecir ve sevabı en yüksek olan bir ibadettir.Hatta selef âlimlerinin ifadelerine göre ibadetler içerisinde hiç birisi Kur’ân okumaya denk değildir. Nitekim âyette de, Kur’ân okumanın asla zarar etmeyecek bir kazanç olduğu belirtilmiştir. Ramazan ayında da oruç ibadetinin yanı sıra...

Sayfayı Paylaş