gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İftar Duası

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

iftar duası iftar duasi duası sesli İftarda Yapılacak Duâ
    "Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu."

Anlamı:

"Allah'ım! Senin için oruç tuttum sana inandım sana dayandım Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla."

İftar Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iftar duası nasıl yapılır?

iftar duası nasıl yapılır?

iftar nerede yapılır iftar nasıl yapılır duası nasıl iftarda dua edilir İftâr duâsı nasıldır? İftâr duâsı, terâvîh kılmak gibi mühim sünnettir. Birkaç iftâr duâsı vardır. Meşhur olanı şöyle: (Zehebezzama' vebtelletil urûk ve sebet-el-ecr inşâallahü teâlâ.) [Müjdeci Mektûblar] Bir başka iftâr duâsı da şöyle: (Bismillah velhamdülillah, allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü...
  2. ***iftar duası***

***iftar duası***

İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir: "Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel'ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü" Anlamı: "Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan ayının yarınki...
  3. Kısa İftar Duası

Kısa İftar Duası

iftar duaları iftar duası Evet meleklerim Ramazan Ayı'nın gelmesine çok az bir süre kaldı. Tutacağımız Oruçlar şimdiden hayırlara vesile olsun. İftar zamanında sizlere okuyabileceğiniz kısa iftar duası vermek istiyorum. "Allahumme leke sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkuke eftertu" (Allah'ım senin rızân için oruç tuttum. Sana inandım. Sana güvendim.Senin...
  4. Ramazan Ayına Özel İftar Duası

Ramazan Ayına Özel İftar Duası

iftar duası ramazan iftar duası Sevgili melekler, yarın ilk orucunu tutacağımız Ramazan ayı boyunca iftarda okuyabileceğimiz ve kolaylıkla ezberleyeceğimiz, anlamı çok güzel kısa bir iftar duası paylaşıyoruz sizlerle... Ramazan İftar duası: Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu....
  5. Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

peygamberimizin iftar duası iftar duası iftar duaları Sevgili melekler, ramazan ayını uğurlamamıza az bir zaman kala, Muaz İbn-i Zühre r.a 'den rivayetle, Peygamber Efendimizin etmiş olduğu iftar duasını sizlerle paylaşıyoruz... "Bana ulaştı ki, Resulullah s.a.v. iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü.Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç...

Sayfayı Paylaş