gebe
  1. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0

İftar sofralrınız çiçeksiz kalmasın

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

sofra dekorasyon örneği Sofrada çiçek kullanımı
    Ramazan ayının gelmesi ile iftar davetleri telaşı başladı. En lezzetli iftar yemekleri, en hoş sofralar hazırlama telaşı hepimizi sardı. Sofranızda çiçek kullanrak sofranızı daha da hoş bir hale getirebilirsiniz meleklerim. Sofra düzeninde çiçek kullanımı hoş bir görüntü yaratmaktadır.

İftar sofralrınız çiçeksiz kalmasın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iftarın faziletleri

iftarın faziletleri

Hadis-i şerifte, (Ramazanda bir misafire oruç açtırana, Sırat köprüsünü geçmek kolaylaşır) buyuruldu. (V.Necat) Yolda giderken bir oruçluya bir hurma veya bir zeytin verilse de, iftar verme sevabına kavuşulur. Peygamber efendimiz, (Bir kimse, bu ayda bir oruçluya iftar verirse günahları affolur. O oruçlunun sevabı kadar ona sevap verilir) buyurunca, Eshab-ı kiramdan bazıları, bir oruçluyu...
  2. İftar vakti

İftar vakti

İftar vakti Hz. Ömer Radiyallâhu Anh anlatıyor: Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellem buyurdular ki: “Gece şu taraftan (doğudan) gelince, gündüz de şu taraftan (batıdan) gidince, güneş de batınca oruçlu orucunu açmıştır.” (Buhari, Savm: 43; Müslim, Sıyâm: 51; Ebu Dâvud, Savm: 19; Tirmizî, Savm: 12) Asıl olarak güneş batınca iftar vakti girer. Oruç açılır. Ertesi günkü oruca niyet...
  3. iftar

iftar

Ramazan orucunu açmak için iftar etmek yahut iftar vermek rahmet ve mağfirete, rızık ve berekete, Ramazan-ı Şerif ayı dışında iftar etmek korku ve sıkıntıdan kurtulmaya, sevince vesiye olacak haber ve gelişmelere delalet eder.Çok önemlidir. Kişinin bütün sıkıntılarından kurtulacağına ve bolluk, berekete kavuşacağına işaret eder
  4. İftar Duası

İftar Duası

iftar duası iftar duasi duası sesli İftarda Yapılacak Duâ "Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu." Anlamı: "Allah'ım! Senin için oruç tuttum sana inandım sana dayandım Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim benim geçmiş ve gelecek günahlarımı...
  5. İftar Sözleri

İftar Sözleri

İftar Sözleri arıyorum ben lütfen en güzel iftar sözlerini buradan paylaşın kızlar

Sayfayı Paylaş