gebe
  1. angelica

angelica Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8

İftar Tarifim

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında angelica tarafından paylaşıldı.

İFtar yemekleri için özel tariflerim hep olmuşturç Geçenlerde de arkadaşımın katıldığı bi uygulama sayesinde farkettiğim yarışma ile, yaptığım en özel yemeği Özgür Şef'in jüri olduğu bir sistemle ödüllendireceklermiş. Umarım usta da beğenir yemeğimi :) https://bitly.com/NO7gXJ

İftar Tarifim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iftar

iftar

Ramazan orucunu açmak için iftar etmek yahut iftar vermek rahmet ve mağfirete, rızık ve berekete, Ramazan-ı Şerif ayı dışında iftar etmek korku ve sıkıntıdan kurtulmaya, sevince vesiye olacak haber ve gelişmelere delalet eder.Çok önemlidir. Kişinin bütün sıkıntılarından kurtulacağına ve bolluk, berekete kavuşacağına işaret eder
  2. ***iftar duası***

***iftar duası***

İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir: "Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel'ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü" Anlamı: "Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan ayının yarınki...
  3. İftar Sofraları İçin Leziz Şambali Tatlısı Tarifi

İftar Sofraları İçin Leziz Şambali Tatlısı Tarifi

İftar İçin Tatlı Tarifleri Şambali Tarifi Sevgili melekler, özellikle misafir ağırlayacağımız iftar sofraları için harika bir tatlı tarifi ile karşınızdayız. Şerbetli tatlı sevenler için işte ağızlara layık Şambali tatlısı tarifi :) Malzemeler 2 su bardağı irmik, 1 su bardağı toz şeker, 1 su bardağı Sütaş Yoğurt, 2 paket vanilya, 1 paket kabartma tozu, 50 gr badem, Şerbeti İçin: , 3...
  4. İftardan Sonra İçilecek Sindirim Çayı Tarifi!

İftardan Sonra İçilecek Sindirim Çayı Tarifi!

sindirim çayı sindirim için çay Sevgili melekler, genelde Ramazan ayları kilo alınmış bir şekilde sona erer. Bunun en büyük sebebi akşama kadar aç duran kişinin iftarla birlikte kendini frenleyememesi ve önüne ne gelirse yemesidir. Oysa mideden beyine doudum mesajı ancak ve ancak 15-20 dk sonra gidebilmektedir. Yani ağır ağır ve az yersek doyduğumuzu rahatlıkla hissedebiliriz. Bunun yanında...
  5. İftara Yakışan Bir Lezzet Orman Kebabı Tarifi

İftara Yakışan Bir Lezzet Orman Kebabı Tarifi

orman kebabı nasıl yapılır orman kebabı malzemeleri orman kebabı tarifi Evet hanımlar 2013 Ramazan ayının ilk gününü yaşadığımız şu günlerde hemen hemen her evi iftarda ne pişirsem telaşı sardı. İftara misafir alacaksanız ve ana yemek olarak ne pişirsem diye düşünüyorsanız sizlere görüntüsü ve lezzeti ile çok beğenilen orman kebabını önerebilirim. Orman kebabı birden fazla tarifle...

Sayfayı Paylaş