gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

iftar

Konu, 'I-İ' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Ramazan orucunu açmak için iftar etmek yahut iftar vermek rahmet ve mağfirete, rızık ve berekete, Ramazan-ı Şerif ayı dışında iftar etmek korku ve sıkıntıdan kurtulmaya, sevince vesiye olacak haber ve gelişmelere delalet eder.Çok önemlidir. Kişinin bütün sıkıntılarından kurtulacağına ve bolluk, berekete kavuşacağına işaret eder

iftar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iftarın faziletleri

iftarın faziletleri

Hadis-i şerifte, (Ramazanda bir misafire oruç açtırana, Sırat köprüsünü geçmek kolaylaşır) buyuruldu. (V.Necat) Yolda giderken bir oruçluya bir hurma veya bir zeytin verilse de, iftar verme sevabına kavuşulur. Peygamber efendimiz, (Bir kimse, bu ayda bir oruçluya iftar verirse günahları affolur. O oruçlunun sevabı kadar ona sevap verilir) buyurunca, Eshab-ı kiramdan bazıları, bir oruçluyu...
  2. ***iftar duası***

***iftar duası***

İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir: "Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel'ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü" Anlamı: "Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan ayının yarınki...
  3. İftar Duası

İftar Duası

iftar duası iftar duasi duası sesli İftarda Yapılacak Duâ "Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu." Anlamı: "Allah'ım! Senin için oruç tuttum sana inandım sana dayandım Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim benim geçmiş ve gelecek günahlarımı...
  4. İftar Sözleri

İftar Sözleri

İftar Sözleri arıyorum ben lütfen en güzel iftar sözlerini buradan paylaşın kızlar
  5. İftar Tarifim

İftar Tarifim

İFtar yemekleri için özel tariflerim hep olmuşturç Geçenlerde de arkadaşımın katıldığı bi uygulama sayesinde farkettiğim yarışma ile, yaptığım en özel yemeği Özgür Şef'in jüri olduğu bir sistemle ödüllendireceklermiş. Umarım usta da beğenir yemeğimi :) https://bitly.com/NO7gXJ

Sayfayı Paylaş