gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İftara Az Kala Adet Olunursa Oruç Bozulur Mu cevap verin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaŞLAR AKLIMA bir şey takıldı acaba İftara Az Kala Adet Olunursa Oruç Bozulur Mu bu konuda bilgisi olan var mı?

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Selamlar Değerli misafirimiz,
    Normalde bozulur. Yani beş saniye bile kalsa regl olursanız bozulur. Ama ben yerinizde olsam böyle bir durumla karşılaştığım zaman yinede bırakmam orucumu. Nihayetinde neye günahı neye sevabı ne derece verdiğini ancak Yaradan bilir.

Sevgiler.

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İftara Kısa Süre Kala Adet Olmak

Kadının İftara Kısa Zaman Kala Adet Olma

Oruçluyken adet gören kadının orucu bozulmuş olur. Bundan sonra yemek yese de yemese de oruç bozulmuştur. Akşama kadar oruçlu gibi duramaz İstediği gibi yer içer İftara kadar beklemeye gerek yoktur. Ancak, diğer oruç tutanlara karşı saygı için bunları gizli yapması iyi olur. Bozulan bu oruç için yerine kaza orucu tutması gerekir.

İftara Az Kala Adet Olunursa Oruç Bozulur Mu cevap verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. güneş doğduktan sonra kadın adet görürse oruç bozulur mu?

güneş doğduktan sonra kadın adet görürse oruç bozulur mu?

adetliyken oruc bozulurmu adet ve oruc oruçlu iken adet olmak oruçluyken olmak orucken Oruca niyet edip güneş doğduktan sonra adet gören hanımın orucu bozulur. Bu durumda olan hanım yemeğini yer. Adet halinde olan bir hanımın, oruç tutmadığı halde yemeyip, içmeyip oruçlu gibi durması haramdır. Ancak gizili yemesi İslami edeptendir
  2. Kustum orucum bozulur mu

Kustum orucum bozulur mu

istifra edince oruç bozulur mu istifra edince oruç bozulurmu kustum orucum bozulurmu istifar oruc Kustum yani istifra ettim orucu karşılamak için bi kaç gün tutayım dedim ama istifra ettim melekler orucum gittimi şimdi ?
  3. hamileyken adet olunur mu ?

hamileyken adet olunur mu ?

Kızlar ben hamileyken adet oldum heralde, daha doğrusu çocuk mu düşüyor hiç bişey anlamadım şimdi akşam ve doktorumu aradım cevap vermedi buraya yazmaya karar verdim hamileyken adet olunur mu teşekkürler lütfen acil ?
  4. Oruç Tutarken Krem Sürünce Oruç Bozulur mu?

Oruç Tutarken Krem Sürünce Oruç Bozulur mu?

oruçluyken krem sürmek oruçluyken krem sürmek orucu bozar mı oruçluyken krem sürülür mü Sevgili melekler, ramazan ayı geldiğinde özellikle bayanların merak ettiği konulardan biri krem sürmenin oruç için sakıncalı olup olmadığıdır. Ele yüze ya da vücuda sürülen kremin sakıncalı olduğunu söyleyenler olduğu gibi sakıncalı olmadığını söyleyenler de var. İşte bu sorunun cevabı... Oruçluyken...
  5. İftara Yakın adet Görenin Orucu geçerli olur mu?

İftara Yakın adet Görenin Orucu geçerli olur mu?

Oruç ,her müslümana farz olan bu ibadet aynı zamanda islamın 5 şartından biridir.Her müslüman için farz olduğu bakara suresinin 183 ve 185. ayetlerinde belirtilmiştir.Farz olan oruç bazı haller de tutulmayabilir.Adetli kadının oruç tutmaması gibi.Oruç için niyetlenen kadın ezana bir kaç dakika kala adet olabilmektedir.Bu durumda kadın o bir kaç dakika için orucunu yinede bozmaz ama yaptığının...

Sayfayı Paylaş