gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

İftara ne pişirsem SALI menüsü

Konu, 'Ramazan Yemekleri' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

zeytinyağlı yaprak sarma iftara ne pişirsem iftara ne pisirsem iftaranepisirsem iftar menüsü, iftara ne pişirsem, salı günü menüsü, haftalık menüler hakkında bilgiler

iftarda ne pişirsem diye düşünmeyin:D meleklerim işte size salı günü iftar menüsü

İftar Menüsü Salı

tavuk suyu çorba
    kağıt kebabı
    zeytinyağlı sarma
    marul salatası
    yalancı tavuk göğsü

Tavuk Suyu Çorba

Malzemeler
    haşlanmış tavuğun süzülmüş suyu
    Tel şehriye
    1 çorba kaşığı un
    yarım limonun suyu
    2 çorba kaşığı yoğurt
    maydanoz

Tavuk suyunu kaynatın. İçine tel şehriyeyi ekleyin. Unu, limon suyunu, yoğurdu ve 1-2 kaşık sıcak tavuk suyunu karıştırın. Tel şehriye yumuşayanca terbiyeyi iplik gibi akıtarak kaynayan çorbaya karıştırın. Biraz koyulaşınca maydanozunu ekleyin. Tuz ve karabiber ile servis yapın.

Kağıt Kebabı

1 kilo kuzu eti
    2 adet soğan
    2 adet domates
    10 tane yeşil biber
    2 demet dereotu
    Tuz
    Karabiber

Yapılışı

Bir tepsinin içine yıkanmış etleri koyun. Kabuğu soyulup ortadan ikiye kesildikten sonra hilal gibi doğranmış soğanları kabukları soyup küçük parçalara ayrılmış domatesi, dörde bölünmüş yeşil biberleri iyice kıyılmış dereotunu, bir tatlı kaşığı karabiber ve biraz tuzu da etlere ilave ederek iyice karıştırın. Başka bir yerde üst üste konup hazırlanan iki geniş ve yağlı kağıdın ortasına bütün malzemeyi doldurun. Her iki tarafından kağıdı ortaya toplayarak düzenli bir paket yapın ve dört tarafından sicimle sarın. Kağıdın üstünü suyla ıslattıktan sonra bir tepsiye koyarak ve üstlerini arada sırada ıslatarak fırında iki buçuk saat pişirin. İplerini kesin yukarıdan kağıdı boydan boya kapak şeklinde kesip çıkarın

Zeytinyağlı Yaprak Sarması

Malzemeler

1 kg tuzlu üzüm yaprağı (sebze pazarlarından alabilirsiniz)
    2 su bardağı pirinç
    2 orta boy soğan
    1 çay bardağı zeytinyağı
    1′er tatlı kaşığı nane, pulbiber, karabiber
    5-6 dal maydanoz
    isteğe bağlı kuşüzümü ya da fıstık da eklenebilir.

Hazırlanışı
    Tencereye yağın yarısını koyarak doğramış olduğunuz soğanları kavurun. Baharatları da ekleyerek yıkanmış olan pirinci de ilave edin. Küçük küçük doğradığınız maydanozu da ilave ederek yaprağın tuzuna göre tuzunu ayarlayın. Yaprak iyice yıkandıktan sonra bile tuzlu ise iç malzemesine daha az tuz ekleyin.

Yaprakları düz bir yere sererek içerisine çok fazla olmayacak şekilde örneğin bir kalem kalınlığında iç malzemesini koyun. Ve yanlarını kapatarak sigara böreği gibi sarın.

Sardığınız dolmaları tencereye düzenli bir şekilde dizin üzerine kalan zeytinyağını gezdirin. Ekşi olmasını isterseniz 1 adet limonu dilimleyerek sarmaların üzerine koyun. Sarmaların üzerine gelecek kadar su ilave edin ve kaynadıktan sonra kısık ateşte sık sık suyunu kontrol ederek pişirin.

Yalancı Tavuk Göğsü

1/2 Paket margarin
    1 Lt süt
    3 Fincan un
    3 Fincan şeker
    1 Paket vanilya
    1 Adet damla sakızı veya falım sade sakız

Yapılışı

Margarini tencereye koyup eritmeye başlıyorum. Margarin eridikten sonra un katıyorum ve bir müddet karıştırarak kavuruyorum. Şekeri ekliyorum ve karıştırmaya devam ediyorum. Sütü yavaş yavaş ekliyorum, sakızı içine atıyorum ve hala karıştırmaya devam ediyorum. Hiç boş bırakmaya gelmez hep karıştırmak lazım… Tavuk göğsü kaynamaya ve koyulaşmaya başlayınca vanilyayı katıyorum ve bir müddet sonra tencereyi ocaktan alıyorum. Yarım saat kadar tavuk göğsümüzü soğuması için kendisiyle baş başa bırakıyorum ve sonra görünümü güzelleşene kadar mikserle çırpıyorum. Sonra tepsi şeklinde bir kaba alıyorum, dolapta yeteri kadar soğuduktan sonra dilimleyerek servis yapıyorum.

burçemm bunu beğendi.
İftara ne pişirsem SALI menüsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İftara ne pişirsem pazartesi menüsü

İftara ne pişirsem pazartesi menüsü

iftar menüsü ramazanda ne pişirsem iftara ne pişirsem iftarda ne yapsam , ne pişirsem, iftar menüsü pazartesi, bugü ne pişirsem genel bilgiler ramazanda herkeste aynı telaş "iftarda ne pişirsem" :D işte szileri bu dertlerden kuratacak menülerr melekler İftar Menüsü Pazartesi mantar çorbası zeytin yağlı barbunya kuzu pirzola çoban salata güllaç Mantar Çorbası Tarifi 1 kase...
  2. İftara ne pişirsem ÇARŞAMBA menüsü

İftara ne pişirsem ÇARŞAMBA menüsü

iftara ne pişirsem iftara ne pişirsem carşamba iftar menüleri, iftar yemekleri, iftara ne pişirsem, çarşamba günü menüsü, tarifleri hakkında bilgiler evet melekler menülerimize devam ediyoruz işte size çarşamba günü iftar menüsü İftar Menüsü Çarşamba sebzeli mercimek çorbası sodalı börek fırında köfte pilav prenses tatlısı Sebzeli mercimek çorbası MALZEMELER 1 çorba kaşığı...
  3. İftara Ne Pişirsem  PERŞEMBE menüsü

İftara Ne Pişirsem PERŞEMBE menüsü

yoğurt tatlısı iftara ne pişirsem yoğurt tatlısı iftar menüleri, iftarda ne yapsam, iftar menüsü perşembe, iftar yemekleri hakkında genel bilgiler melekler işte karşınızdaa perşembe günü iftar menüsüü:D:D İftar Menüsü Perşembe domates çorbası biber dolması peynirli pide gül tatlısı Domates Çorbası 4 adet iri domates 4 su bardağı su 1 su bardağı süt 1 çorba kaşığı un 1 çorba kaşığı...
  4. İftara ne pişirsem CUMARTESİ menüsü

İftara ne pişirsem CUMARTESİ menüsü

tavuk yemekleri iftar yemekleri iftara ne pişirsem iftar menüsü, iftar yemekleri, iftarda ne pişirsem, cumatresi menüsü hakkında bilgiler menülere devam melekler işte cumartesi günü iftar menümüz şöyle İftar Menüsü Cumartesi köfteli çorba fırında sebzeli tavuk milföylü börek cacık şekerpare Köfteli Çorba Malzemeler 1 adet soğan 2 yemek kaşığı salça 2 yemek kaşığı margarin 1 litre...
  5. İftarda ne pişirsem PAZAR menüsü

İftarda ne pişirsem PAZAR menüsü

iftarda ne pişirsem iftara ne pişirsem iftarda pisirsem iftara pisirsem nepisirsem iftarda ne yapsam, ne pişirsem, iftar yemekleri, iftar menüsü pazar hakkında genel bilgiler ve işte haftanın son iftar menüsü melekler:D bakalım pazar menümüzde neler var İftar Menüsü Pazar yüksük çorbası içli köfte salata kazandibi tatlısı Yüksük Çorbası 8 su bardağı et suyu 1 su...

Sayfayı Paylaş