İftara/Sahura Ne Pişiriyorsunuz Melekler 2013

Merhaba melekler, ben sahura genelde kahvaltı hazırlamayı düşünüyorum 2 gündür öyle yaptım :) bazlama,gözleme,tost yapıyorum yanına normal kahvaltılık çıkarıyorum.bu akşam da mercimek çorbası,kadınbudu köfte,barbunya plaki ve şambali tatlısı hazırlicam

şambali tatlısını nasıl yapıyosunuz kısaca tarıfını alabılırmıyım :D:D

Ben ne pişirmişim melekler hahaha
köfte patates biber domates kızartması
salata cacık vişne kompostosu
başkada bişey yoktu dünkü eşimin aldığı tulumba tatlısı vardı
ben çorba yapmıyom kimse yemiyo soğuk içecekler daha iyi gidiyo bu sıcak

Çok şükür Ramazan'ın üçüncü gününe gelmiş bulunuyoruz. Üçüncü günümüzün menüsü dünden karışık dolmam var, zeytinyağlı barbunya garnitürlü prinç pilavı ve fırına gidecek olan patlıcan güveç var. Tabiki olmazsa olmazısım çorbamızda demirbaşımız olarak yer alıyor:)

evet buda benim iftarlıklarım :D:D
sehriyeli kırmızı mercımek corbası
karnıyarık sehrıyeli pılav
hoşaf tatlıda dun tulumba almıstık yapmıycam cunku yenmıyo cok sıcak bol bol sıvı var lımonata şıra serbet kola özellikle su :D:D herkeze afiyet olsun

Ben de dünden kalanlarla rahatım bugün :D:D Mercimek çorbası, güveçte türlü, zeytinyağlı fasülye, pilav :D:D Hepimize afiyet olsun, Allah kabul etsin..

Güveç tarifim için TIKLAYIN ..:D:D

Allah allahhh hakkaten menü zenginmiş azucuk sanki benim menü ile benziyormu ne hahaha

Benimde bugün iftar menümde ev yapımı lahmacun, dünden güveç garnitürlü pirinç pilavı var. Mercimek çorba, kırmızı biber közlemesi(sarmısaklı yoğurtlu) salata olacak bide bol yeşillik tabi:)

evettttttttt 4.günün menüsü ev yapımı lahmacun kurufasulye patlıcan salatası mantı hahahamenü zengin annemdeyim:)

Lavi gebeş gibi olacan gözün körolmasın, hem kuru, hem lahmacun, hem mantı :S Ye anam sen ye hahaha

Allah allahhh hakkaten menü zenginmiş azucuk sanki benim menü ile benziyormu ne hahaha

Benimde bugün iftar menümde ev yapımı lahmacun, dünden güveç garnitürlü pirinç pilavı var. Mercimek çorba, kırmızı biber közlemesi(sarmısaklı yoğurtlu) salata olacak bide bol yeşillik tabi:)

Allah Allahhh sana geliyorum Ya Rabbiii :S hahaha

Geri