gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

İftarda Yapılacak Duâ

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

"Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu." Anlamı: "Allah'ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla

İFTAR SOFRASINDA DUA

“Allahümme, yâ vâsial’mağfireti! İğfirli, veli’vâlideyye ve lil’mü’minine yevme yekûmül hisab birahmetike yâ erhamer’râhimin.”
    Manası:

“Ey bağışlaması bol olan Allâh’ım. Beni, anamı-babamı ve bütün iman edenleri kıyamet günü, hesap gününde mağfiret buyur.(günahlarımızı bağışla).”

İftar sofrasında oturmuş, iftar saatini beklerken, devamlı bu duayı okuruz. En az üç kere, ençoğu ise yüz kere tesbihleyip çekebiliriz.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İftarda Yapılacak Duâ
    emeğine sağlık

İftarda Yapılacak Duâ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gök Gürleyince Okunacak Duâ

Gök Gürleyince Okunacak Duâ

gök gürleyince okunacak dua gök gürlerken okunacak dua "Gök gürültüsünü işittiğiniz zaman Allah'ı zikrediniz, çünkü o zikredene bir zarar vermez. Gök gürültüsünü işitdiğiniz zaman Allah'ı tesbîh ediniz, tekbîr getirmeyiniz." (33) "Şimşek ve gök gürültüleri işittiği zaman...
  2. Ezandan Sonra Okunacak Duâ

Ezandan Sonra Okunacak Duâ

ezandan sonra okunacak dua ezandan sonra okunan dua ezan okunurken okunacak sabah ezanında dualar okunan sesli Namaz vakitlerinde müezzin ezan okur, mü'minler de ezana icabet eder. Ezana icabet iki türlü olur. Biri müezzinin söylediğini aynen söylemekle, diğeri de kalkıp camiye yürümekle, yahut evde namaz hazırlığına girmek ile. Bilindiği üzere ezan başlayınca susmak, okunan kudsî cümleleri...
  3. iftar

iftar

Ramazan orucunu açmak için iftar etmek yahut iftar vermek rahmet ve mağfirete, rızık ve berekete, Ramazan-ı Şerif ayı dışında iftar etmek korku ve sıkıntıdan kurtulmaya, sevince vesiye olacak haber ve gelişmelere delalet eder.Çok önemlidir. Kişinin bütün sıkıntılarından kurtulacağına ve bolluk, berekete kavuşacağına işaret eder
  4. Kadir Gecesi Yapılacak Duâ

Kadir Gecesi Yapılacak Duâ

"Allahumme inneke afuvvun kerîmun tuhibbul afve fa'fu annî." Anlamı: "Allah'ım, şüphesiz sen affedicisin, ikram sahibisin, affetmeyi seversin, beni affet." (Tirmizi, Daavat, 12)
  5. Gece Uyanınca Okunacak Duâ

Gece Uyanınca Okunacak Duâ

Geçenlerde bir arkadaşım, gece uyanınca ettiği bir duadan bahsetmiş ama adını unuttum. Gece uyanınca hangi dua okunuyor, bana bilgi verebilir misiniz?

Sayfayı Paylaş