gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İğde ve Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

İğde Faydası İğdenin yararları İğde neye iyi gelir

Pek çok kişinin meyvesini yemekten hoşlandığı iğde bitkisi ve faydaları hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :)

İğde Nedir?

Kızılcığa benzeyen, tadı mayhoş, içi beyaz un gibi olan bir yemiştir. C vitamini açısından oldukça zengindir.

İğde Nasıl Kullanılır?

İğde ağacının meyvesi yenebileceği gibi çiçekleri suda haşlanarak çayı yapılabilir. Hoş kokusu ile bahçeleri süsleyen iğde çiçeği koklanırsa zihni açar.

İğdenin Faydaları

Vücuda kuvvet verir. Soğuk algınlığı ve gripte faydalıdır. Öksürüğü ve ishali keser. Kusmayı önler. Bağırsak bozukluklarına ve idrar zorluğuna iyi gelir. Cinsel gücü arttırır. Böbreklere faydalıdır. Egzama şikayetlerini azaltır.

İğde ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iki MELEK ve Bakış açısı

iki MELEK ve Bakış açısı

İki Gezgin Melek, geceyi geçirmek için oldukça varlıklı bir ailenin evinin kapısını çalmışlar. Aile, pek kaba bir üslupla,meleklere yatacak yer olarak koca malikanenin konuk odalarından birini vermekyerine, soğuk bodrumundaki küçük bir köşeyi göstermiş. Melekler buz gibi odanın soğuk ve sert zemininde kendilerine yatacak bir yer hazırlamaya çalışırken, Yaşlı Melek duvarda bir delik görmüş...
  2. Fatih ve iki papaz

Fatih ve iki papaz

İstanbul’un fethinden sonra Hazreti Fatih bütün mahkumları serbest bıraktırmıştı. Fakat bu mahkumların içinden iki papaz zindandan çıkmak istemediklerini söyleyerek dışarı çıkmadılar. Papazlar Bizans imparatorunun halka yaptığı zulüm ve işkence karşısında ona adalet tavsiye ettikleri için hapse atılmışlardı. Onlar da bir daha hapisten çıkmamaya yemin etmişlerdi. Durum Hazreti Fatih’e...
  3. İkiz Gebelik Ve Röntgen

İkiz Gebelik Ve Röntgen

İKİZ gebeliğin teşhisi bazen güç olabilir. Teşhiste tereddüde düşürüldüğünde doğum durumunun tespiti ve doğum plânının yapılması bakımından röntgen çekilmesi gerekebilir. Gebelikte zorunlu bir durum olmadıkça röntgen filmi çekilmez. Röntgen sırasında, bebek anne kamında gereksiz şua alabilir. Ayrıca, röntgen ışınlarının bebeğin gelişmesini aksatacağı da dikkate alınır. Gebelik sırasında...
  4. İki aşık ve ben:)

İki aşık ve ben:)

Üniversitede okuyordum aynı zamanda da çalışıyordum part time, benden hoşlanan biri vardı iş yerinden ve bir iki defa beraber kahve içmeye gitmiştik, sonra beni birgün konsere davet etti. gittim orda başka bir arkadaşı da vardı ve bizim arkadaşıyla aramızda birşeyler başlar gibi oldu, gizli gizli bakışmıştık gece boyunca, ben ortada ve etrafımda iki erkek vardı o gece:) ikisinin de ilgisinden...
  5. İğde yağının faydaları ve kullanımı

İğde yağının faydaları ve kullanımı

hamilelikte iğde hamilelikte iğde yemek yağının faydaları igde yaginin faydalari igde yagi İğde yağının faydaları ve kullanımı hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum.Size yakın herhangi bir aktarcıda bile kolaylıkla bulabileceğiniz iğde yağının bakalım ne gibi faydaları varmış=) Faydaları : Taşıdığı yüksek oranda C vitamini nedeniyle grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucu olarak...

Sayfayı Paylaş