İğne Oyası Fiyonk Nasıl Yapılır ? (resimli anlatım) | Melekler Mekanı FORUM - 28 Eylül 2016

İğne Oyası Fiyonk Nasıl Yapılır ? (resimli anlatım)

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

iğne oyası ile nasıl fiyonk yapılır
    resimli iğne oyası fiyonk yapılışı

El emeği göz nuru işlerden hoşlanan, kıymet veren ve nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için iğne oyasında fiyonk yapımını resimli olarak anlatmaya çalışacağız sizlere.. :)

Öncelikle bize lazım olan iri bir çengelli iğne..

Öncelikle kancalı iğnemizin kanca kısmını kırıyoruz

İğnenin demirleri çok açıksa sıkıp resimde gördüğümüz gibi yapıyoruz. Aralık kısmını yapacağınız fiyonkun boyutuna göre ayarlıyoruz.

Önce ipimizi iğneye geçiriyoruz sonra örneğimizin fiyonk yapacağımız kısmına ipimizi tutturuyoruz. sonra resimde gördüğünüz gibi ipi kancalı iğneye dolayın.

On onbir kere sardıktan sonra iğnemizi sardığımız iplerin altından geçirip ortalıyoruz ve tam ortasına düğüm yapıyoruz iyice sıkıyoruz sıkarken fiyonku bozmamaya dikkat ediyoruz.

İşte fiyonk şekli oluştu.

yaptığımız düğümün hemen yanına dir düğüm daha yaparak ortasına bir pır pır yapıyoruz yine iyice sıkıyoruz.

Sıktıktan sonra kancalı iğneyi aşşağıya doğru yavaşça çekerek çıkartıyoruz çıkartırken şeklini bozmamaya dikkat ediyoruz.

Sonra yaptığımız pırpırın üzerine bir düğüm atıyoruz aynı şekilde bir fiyonk daha yapıyoruz.

Böyle üst üste fiyonk olmuş oluyor örneğinize göre 3-4 tane üst üste fiyonk lar yapabilirsiniz.

siyahinci50 bunu beğendi.
İğne Oyası Fiyonk Nasıl Yapılır ? (resimli anlatım) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. iğne oyası nasıl yapılır?

iğne oyası nasıl yapılır iğne oyası nasıl yapılır video videolu videolu anlatım anlatım yapılışı: 1. iğneyi kumaşa normal bir şekilde geçirin. 2. iğneyi ilk battığınız yerin biraz ilerisinden aynı şekilde tekrar kumaşa batırın. fakat ilk battığınız yerden çıkan ip iğnenin üzerinde olacak. 3. iğnenin delik kısmından ipi tutup, iğnenin altından dolayın. 4. ipi kendinize doğru yatırın. 5....
  2. İğne Oyası Yapılışı (Resimli Anlatım)

iğne oyası yapılışı iğne oyasının yapılışı oyaların oyaları resimleri oyası modelleri ve Büyüklerimizin söylediği bir lafı kullanmadan geçemeyeceğim "iğne ile kuyu kazmak"..dedikleri bu olsa gerek yapılışı: 1. iğneyi kumaşa normal bir şekilde geçirin. 2. iğneyi ilk battığınız yerin biraz ilerisinden aynı şekilde tekrar kumaşa batırın. fakat ilk battığınız yerden çıkan ip...
  3. İğne Oyası Nasıl Yapılır

İğne Oyası Nasıl Yapılır bilen var mı? Ben iğne oyasını kendim yapmak istiyorum çünkü bizim buralarda çok para belki bende kendi çeyizimi tamamladıktan sonra parayla yapar parada kazanırım ve bu yüzden İğne Oyası Nasıl Yapılır bilenleri bekliyorum.
  4. İğne Oyası Gelincik Nasıl Yapılır?(resimli anlatım)

iğne oyası gelincik nasıl yapılır iğne oyası gelincik yapılışı İğne oyasına yeni başlayanlar ya da iğne oyasında gelincik motifi nasıl yapılır bilmeyenler için, işte resimli, anlatımlı gelincik motifi yapımı melekler :) Buyrun.. :tik: Öncelikle parmak üzerinde 5 zürafa yapıyoruz. Ters düğümle başa geliyoruz baştan , ortadan ve sondan artırıyoruz 3 artırma yapmış oluyoruz 4 sıra...
  5. İğne Oyası Yapılışı (resimli anlatım)

iğne oyası nasıl yapılır iğne oyası yapılışı iğne oyası resimli yapılışı Herhalde el emeği göz nuru işlemeler içinde en zor, en oyalayıcı, en sabır isteyeni iğne oyasıdır melekler :) Hani derler ya iğne ile kuyu kazmak, işte o hesap. Ama yapıldıktan sonra ortaya çıkan muazzam elişleri de parmak ısırtır insana. Eğer siz de bu işi öğrenmek istiyorsanız, kısaca nasıl yapıldığını resimli olarak...

Sayfayı Paylaş