gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İğne Oyası Yapılışı (Resimli Anlatım)

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

iğne oyası yapılışı iğne oyasının yapılışı oyaların oyaları resimleri oyası modelleri ve Büyüklerimizin söylediği bir lafı kullanmadan geçemeyeceğim "iğne ile kuyu kazmak"..dedikleri bu olsa gerek

yapılışı:

1. iğneyi kumaşa normal bir şekilde geçirin.
    2. iğneyi ilk battığınız yerin biraz ilerisinden aynı şekilde tekrar kumaşa batırın. fakat ilk battığınız yerden çıkan ip iğnenin üzerinde olacak.
    3. iğnenin delik kısmından ipi tutup, iğnenin altından dolayın.
    4. ipi kendinize doğru yatırın.
    5. yavaşça iğneyi çekin.
    6. iyice çekip düğümleyin.
    7. yine aynı mesafe uzaklıkta bir batış daha yapın ve aynı düğüm işlemini tekrarlayın.
    8. bombeler yaparak devam edin.
    9. üst sıraya geçerken kumaşın arka yüzünü çevirin. bombesiz bir dönüş düğümü atın. dönüşleri hep bu şekilde yapın.
    10. ikinci sırada iğneyi alttaki sıranın bombelerinin ortasına batın. ve yine bombeli düğüm yaparak devam edin.
    11. pramitimiz bitmiştir. üzerine aynı işlemi ( bombeli düğüm ) yaparak simli yada renkli iple çevreleyebilirsiniz. iğne oyasında genel teknik bu düğüm olayıdır.
    12. bombeleri uzunlu kısalı bırakarak modeller değişir.

İğne Oyası Yapılışı (Resimli Anlatım) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İğne Oyası Gelincik Nasıl Yapılır?(resimli anlatım)

İğne Oyası Gelincik Nasıl Yapılır?(resimli anlatım)

iğne oyası gelincik nasıl yapılır iğne oyası gelincik yapılışı İğne oyasına yeni başlayanlar ya da iğne oyasında gelincik motifi nasıl yapılır bilmeyenler için, işte resimli, anlatımlı gelincik motifi yapımı melekler :) Buyrun.. :tik: Öncelikle parmak üzerinde 5 zürafa yapıyoruz. Ters düğümle başa geliyoruz baştan , ortadan ve sondan artırıyoruz 3 artırma yapmış oluyoruz 4 sıra...
  2. İğne Oyası Fiyonk Nasıl Yapılır ? (resimli anlatım)

İğne Oyası Fiyonk Nasıl Yapılır ? (resimli anlatım)

iğne oyası ile nasıl fiyonk yapılır resimli iğne oyası fiyonk yapılışı El emeği göz nuru işlerden hoşlanan, kıymet veren ve nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için iğne oyasında fiyonk yapımını resimli olarak anlatmaya çalışacağız sizlere.. :) Öncelikle bize lazım olan iri bir çengelli iğne.. Öncelikle kancalı iğnemizin kanca kısmını kırıyoruz...
  3. Resimli anlatımlı iğne oyası yapımı

Resimli anlatımlı iğne oyası yapımı

İğne oyası nasıl yapılır resimli iğne oyası yapımını anlatacak bir melek istiyorum. Teşekkürler.
  4. İğne Oyası Yapılışı (resimli anlatım)

İğne Oyası Yapılışı (resimli anlatım)

iğne oyası nasıl yapılır iğne oyası yapılışı iğne oyası resimli yapılışı Herhalde el emeği göz nuru işlemeler içinde en zor, en oyalayıcı, en sabır isteyeni iğne oyasıdır melekler :) Hani derler ya iğne ile kuyu kazmak, işte o hesap. Ama yapıldıktan sonra ortaya çıkan muazzam elişleri de parmak ısırtır insana. Eğer siz de bu işi öğrenmek istiyorsanız, kısaca nasıl yapıldığını resimli olarak...

Sayfayı Paylaş