gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İhanetin Sonu..

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim, tebdili kıyafet yapmış, Kuşlar Çarşısı'nı geziyormuş... Avcılar avladıkları kuşları, tuzakçılar yakaladıkları maharetli, eğitimli, güzelim kuşları satıyorlar. Bir ara gözü kekliklere ilişir padişah'ın. Bir grup kekliğin üzerindeki varakta, "Tane işi satış fiyatı 1 altın" yazıyor. Hemen yanı başlarında asılı, adeta altın kafes içinde bir keklik daha var ki, fiyatı; 300 altın.
    Padişahın gözü 300 altınlık kekliğe takılır. "Hayırdır" der satıcıya, "Bunun diğerlerinden ne farkı var ki, bunlar 1 altın, bu 300 altın?"
    Satıcı, "Bu keklik özel eğitimli, çok güzel ötüyor, ötmesi bir yana bunun ötüşünü duyan ne kadar keklik varsa hepsi onun etrafına doluşuyor" diyor. "Tabii bu arada avcılar da o etrafa doluşan keklikleri daha rahat avlıyorlar" diye ekliyor.
    "Satın alıyorum" diyor Padişah, "Al sana 500 altın..." Parayı veriyor; hemen oracıkta kekliğin kafasını kesiyor.
    Adam şaşırıp, "Ne yaptınız, en maharetli kekliğin kafasını koparttınız, yazık değil mi" diye dövünürken; Padişah gürlüyor: "Bu kendi soyuna ihanet eden bir kekliktir. Bunun akıbeti er veya geç ancak budur." der...

alıntı

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: İhanetin Sonu..
    tskler cnm...

emegine saglik

İhanetin Sonu.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ihanetin bedeli

ihanetin bedeli

Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim, tebdili kıyafet yapmış, Kuşlar Çarşısı'nı geziyormuş. Avcılar avladıkları kuşları, tuzakçılar yakaladıkları maharetli, eğitimli, güzelim kuşları satıyorlar. Bir ara gözü kekliklere ilişir padişah'ın. Bir grup kekliğin üzerindeki varakta, "Tane işi satış fiyatı 1 altın" yazıyor. Hemen yanı başlarında asılı, adeta altın kafes içinde bir keklik...
  2. ihaneti affedermisiniz

ihaneti affedermisiniz

ihaneti affedermisniz
  3. Soda

Soda

Temiz, küçük bir kısmettir.Rüyada soda görmek, hos bir hayata ve güzel bir rizka isarettir
  4. Emirkan - İhanet

Emirkan - İhanet

Gözlerimi kapattım, hayalin karşımda Kulağımda o sesin: beni seviyormusun? Ah nasıl anlatırım bunu senin karşında Bulamadım yolunu, itirafım şarkımda Dokunmak istedim sana Kirlenmiş ruhumla Kıyamadım ah be gülüm o tertermiz duyguna Sevgilim, kahreden itirafım şarkımda Başka tende aradım seni, gülüm Seviştim, ağladım, içim düğüm düğüm İhanetim hem sana hem bana, gülüm Ne yaptım (ah) kahretsin...
  5. Tavuğun ihaneti

Tavuğun ihaneti

yorum sizin :D

Sayfayı Paylaş