gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İhracattaki düşüş tam gaz sürüyor

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İhracat Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 24.9 azalarak 8 milyar 317 milyon dolara indi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Gümrük Müsteşarlığı işbirliği ile oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre 2009 yılı Şubat ayında 2008 yılının aynı ayına göre ihracat %24.9 azalarak 8 milyar 317 milyon dolar, ithalat %47.6 azalarak 8 milyar 398 milyon dolar olarak gerçekleşti.
    TÜİK'den yapılan açıklamaya göre, aynı dönemde dış ticaret açığı %98.4 azalarak 4 milyar 951 milyon dolardan 81 milyon dolara geriledi. 2008 Şubat ayında %69.1 olan ihracatın ithalatı karşılama oranı, 2009 Şubat ayında ise %99’a yükseldi.

Ocak-Şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre ihracat yüzde 25.4 azalarak 16 milyar 186 milyon dolara, ithalat yüzde 45.4 azalarak 17 milyar 668 milyon dolara indi.

İhracattaki düşüş tam gaz sürüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ihracat

ihracat

Bir kişinin rüyada kendisini ihracat yaparken görmesi, rüyayı görenin çok arzulu ve aşırı istekli bir kimse olduğunu Bu özelliğinin etrafındaki insanlara zarar verdiğini ve çevresindekileri kaybetmek üzere olduğunu ifade eder.
  2. Tam gaz Blu-ray

Tam gaz Blu-ray

Asus: DVD-Yazıcı Blu-ray okuyor Bu sıralar farklı kombo sürücüler üretmek moda oldu. Asus'tan Blu-ray okuyan DVD yazıcı...document.write(code); Asus, CD ve DVD yazmanın yanında Blu-ray okuyabilen BC-1205PT'yi tanıttı. Asus'a göre cihaz tek ve çift katmanlı Blu-ray medyalarını 5X hızında okuyabiliyor ve her türden DVD, CD ve dolayısıyla da DVD-RAM'e yazabiliyor. Sürücü DVD -/+ R'lere...
  3. Zeynep Kübra ve volkan demirel tam gaz

Zeynep Kübra ve volkan demirel tam gaz

zeynep kübra sever volkan demirel volkan demirel facebook zeynep kübra sever evlendi FENERBAHÇELİ VOLKAN DEMİREL 7 AYDIR BİRLİKTE OLDUĞU BELÇİKA GÜZELİ ZEYNEP KÜBRA SEVER'LE SÖZLENDİ... İspanyol, İngiliz ve Yunan takımlarının gözdesi olan milli kaleci, evlilik tarihi için transferinin netleşmesini bekliyor.Akşam gazetesinin haberine göre, Milli Takım'ın ve Fenerbahçe'nin file bekçisi...
  4. Nejat-Berrak Aşkı Tam Gaz

Nejat-Berrak Aşkı Tam Gaz

Nejat İşler ile Berrak Tüzünataç'ın İstanbul'da başlayan, Üsküp'te evlilik teklifiyle alevlenen aşkı, hızla evliliğe gidiyor. YILIN aşkı hızla nikah masasına gidiyor! Bir ay önce Taksim'de bir barda eğlenirken görülen Nejat İşler ile Berrak Tüzünataç'ın aşkı, gündeme bomba gibi düştü. İkili üç hafta önce İstanbul Film Festivali kapanışına el ele gelip aşklarını dosta düşmana ilan...
  5. Ben Onu Çok Sevdim Dizisinin Hazırlıkları Tam Gaz Sürüyor

Ben Onu Çok Sevdim Dizisinin Hazırlıkları Tam Gaz Sürüyor

Bu konu; Ben Onu Çok Sevdim dizisi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Adnan Menderes ve hayatında ki iki kadının hikayesi dizi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Kurtlar Vadisinin ekibi tarafından hazırlanacak olan dizinin adı Ben Onu Çok Sevdim. Adnan Menderes, Berrin Menderes ve Ayhan Aydan arasında ki üçgeni ile o zamanın siyasi tarihine ışık tutacak. Diziyle ilgili...

Sayfayı Paylaş