gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İki eşi birleştirmek için yalan söylenebilir mi

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım birbirine kırgın olan karıkocayı başırtırmak için yalan söylenir mi ? Hangi hallerde yalan sorun teşkil etmez dini bakımdan bilgi rica ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İki eşi birleştirmek için yalan söylenebilir mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çok Sevdiğiniz Birini Korumak İçin Yalan Söyler misiniz?

Çok Sevdiğiniz Birini Korumak İçin Yalan Söyler misiniz?

Bazen hayatta çok farklı olaylarla karşılaşabiliyoruz. Böyle birşey olsa ve sevdiğiniz bir insan için; -ki bu aileniz olabilir, eşiniz olabilir, arkadaşınız/dostunuz olabilir, akrabanız olabilir-, yalan söyleyebilir misiniz? Onu/onları korumak için yalan söyler misiniz?
  2. Eşiniz için kişiliğinizi değiştirir misiniz?

Eşiniz için kişiliğinizi değiştirir misiniz?

Eşiniz için kişiliğinizi değiştirir misiniz? Sevdiğiniz biri için bile olsa kişiliğinizi değiştirebilir misiniz? Peki ya o gerekirse sizin için bazı değişiklikler yapabilir mi? Bundan emin misiniz? Bir başkası için kişiliğinizle oynamak doğru bir şey mi? Yoksa aşk bu mu? Aşağıdaki teste vereceğiniz cevaplar kişiliğinizi değiştirip değiştiremeyeceğinizi gösterecek. Eşiniz için kişiliğinizi...
  3. Eşinizin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız ?

Eşinizin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız ?

eşinizin yalan söylediğini nasıl anlarsınız yalan testi Yalan söylemek özellikle evlilik kurumu için son derece tehlikeli bir durumdur melekler . Ufak tefek , zararsız pembe yalanlar dışında eşler birbirine olabildiğince açık ve net olmalıdırlar. Ancak ne yazık ki kadınların büyük çoğunluğu eşlerinin söylediği yalanlardan şikayetçidir. Bu yazıyı okudukça sizin de kafanızda soru işaretleri...
  4. Eşim beni aldatıyor, bu boşanmamız için yeterli bir sebep midir?

Eşim beni aldatıyor, bu boşanmamız için yeterli bir sebep midir?

eşim beni aldatıyor boşanabilir miyim,eşim beni sevmiyor ve aldatıyor boşanmam için yeterli midir,eşim beni başkasıyla aldatıyor boşanmak istiyorum, Evlenme ile kurulan evlilik birliği cinsel sadakat yükümünü de beraberinde getirir. Aldatma yani zina evlilik birliğine karşı yapılmış en büyük hakaret ve sadakatsizliktir. Bu sebeple mutlak bir boşanma sebebidir. Hâkim zinanın varlığını...
  5. İki namazı hangi hallerde birleştirmek caizdir?

İki namazı hangi hallerde birleştirmek caizdir?

Bazen iki namazı birleştirip bir vakitte kılmak gerekebiliyor. Ameliyattaki doktor, doğum esnasında ebe veya boğulmakta olan bir insanı kurtarmak, o saatte bir imtihanda olmak veya hasta olmak gibi bir sebeple namaz kılınamazsa, iki namazı cem etmek yani birleştirip bir vakitte kılmak bazı mezheplerde caizdir. Sual: Mezheplere göre iki namazı cem etmenin şartları nelerdir? CEVAP Cem etmek,...

Sayfayı Paylaş