İki Öğretmenli Lise ÖSS Birincisi!

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
İki Öğretmenli Lise ÖSS Birincisi!
Doğanyurt ilçesinde bir müdür ve iki öğretmenle eğitim veren Doğanyurt Lisesi, ÖSS'de ülke genelindeki 1729 genel lise arasında ortalama puanıyla SÖZ-2'de Türkiye birincisi, SÖZ-1'de de Türkiye 3'üncüsü oldu.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ortaöğretim kurumları bazında, 2007 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) verilerine göre, düz liseler arasında Doğanyurt Lisesi'nin başarısı sevinç yarattı.

1500 dolayındaki merkez nüfusuyla Türkiye'nin en küçük ilçelerinden olan Doğanyurt'taki tek lisede okuyan 23 öğrenci ÖSS sınavına girdi. Bu öğrencilerden 6'sı yükseköğrenim kurumuna yerleşti. ÖSYM, Doğanyurt Lisesi'nin başarısını yüzde 26 olarak belirledi. Ülke genelindeki okulların ÖSS başarı sıralamasını çıkaran ÖSYM'nin açıklamasına göre Doğanyurt Lisesi ayrıca Eşit Ağırlık 1'de Türkiye 17'ncisi, Eşit Ağırlık 2'de de Türkiye 8'incisi oldu.

Müdür de derse gidiyor

2004'te ÖSS'de de SÖZ-2 ortalama puanıyla Türkiye birincisi olan Doğanyurt Lisesi'nde 80 öğrenci öğretim görüyor. Lisede, sosyal bilgiler ve tarih branşlarında iki öğretmen görev yapıyor. Okulun 10 yıllık müdürü Yakup Aydın da edebiyat derslerine giriyor. Veliler eksik olan branşlara öğretmen ataması yapılmasını istiyor

Milliyet

Ce: İki Öğretmenli Lise ÖSS Birincisi!

Böyle bir okulun da bu başarıyla dereceye girmesi de enteresan.

Ce: İki Öğretmenli Lise ÖSS Birincisi!

azim işte emeğine sağlık bilgecim

Geri