gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İki Öğretmenli Lise ÖSS Birincisi!

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Doğanyurt ilçesinde bir müdür ve iki öğretmenle eğitim veren Doğanyurt Lisesi, ÖSS'de ülke genelindeki 1729 genel lise arasında ortalama puanıyla SÖZ-2'de Türkiye birincisi, SÖZ-1'de de Türkiye 3'üncüsü oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ortaöğretim kurumları bazında, 2007 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) verilerine göre, düz liseler arasında Doğanyurt Lisesi'nin başarısı sevinç yarattı.

1500 dolayındaki merkez nüfusuyla Türkiye'nin en küçük ilçelerinden olan Doğanyurt'taki tek lisede okuyan 23 öğrenci ÖSS sınavına girdi. Bu öğrencilerden 6'sı yükseköğrenim kurumuna yerleşti. ÖSYM, Doğanyurt Lisesi'nin başarısını yüzde 26 olarak belirledi. Ülke genelindeki okulların ÖSS başarı sıralamasını çıkaran ÖSYM'nin açıklamasına göre Doğanyurt Lisesi ayrıca Eşit Ağırlık 1'de Türkiye 17'ncisi, Eşit Ağırlık 2'de de Türkiye 8'incisi oldu.

Müdür de derse gidiyor

2004'te ÖSS'de de SÖZ-2 ortalama puanıyla Türkiye birincisi olan Doğanyurt Lisesi'nde 80 öğrenci öğretim görüyor. Lisede, sosyal bilgiler ve tarih branşlarında iki öğretmen görev yapıyor. Okulun 10 yıllık müdürü Yakup Aydın da edebiyat derslerine giriyor. Veliler eksik olan branşlara öğretmen ataması yapılmasını istiyor

Milliyet

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İki Öğretmenli Lise ÖSS Birincisi!
    okadar çok mezun var kiii neden halaa okullarımız öğretmensizzz :(

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Böyle bir okulun da bu başarıyla dereceye girmesi de enteresan.

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

azim işte emeğine sağlık bilgecim

5. dolce vita

dolce vita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    milli eğitimin düzensizliğinden işte

İki Öğretmenli Lise ÖSS Birincisi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lise

Lise

Rüyada lisede okuduğunu gören kimsenin sabırlı ve gayretli olursa çok başarılı olacağına işaret eder. Rüyada lisede okuduğunu gören kimsenin sabırlı ve gayretli olursa çok başarılı olacağına işaret eder. Rüyada bir lise görmek, hem iş hayatınızda hem de sosyal yaşamınızda yükseleceğiniz anlamına gelir. Aşk hayatınızda da birtakım güzellikler yaşayacaksınız. Kişi liseyi bitirmiş ise değerli...
  2. Lise Sonlara öss Tatili!!

Lise Sonlara öss Tatili!!

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yayınladığı genelgeyle lise son sınıf öğrencilerinin 15 Haziran’da yapılacak ÖSS’ye daha rahat hazırlanabilmeleri amacıyla 9-13 Haziran 2008 tarihleri arasında izinli sayılacaklarını bildirdi. Çelik’in yayınladığı genelgede şöyle denildi: "ÖSS’nin 15 Haziran 2008’de yapılacak olması sebebiyle öğrencilerin sınavlara psikolojik olarak daha rahat...
  3. ÖSS iki aşamalı oluyor

ÖSS iki aşamalı oluyor

YÖK Genel Kurulu, bugün YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplandı. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), 2010 yılından itibaren iki aşamalı sınava geçileceğini ve sınavın ikinci aşamasının 5 ayrı sınavdan oluşacağını açıkladı. YENİ DÜZENLEME 2010 YILINDA Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), 2010 yılından itibaren iki aşamalı sınava geçileceğini ve sınavın ikinci aşamasının 5 ayrı...
  4. öss ...

öss ...

:123:Yarın Öss'ye giriyorum.. :cry_smile: :cry:çok kötü hissediyorum şu an kendimi.. :küstüm: kafam allak bullak sanki herşeyi unuttum gibi hisssediyorum :S :uhu: Öss'ye girecek tüm üyelere başarılar diliyorum .. :nazar:
  5. öss

öss

sınavın iyi geçmesi icin bir dua varmı?

Sayfayı Paylaş