gebe
  1. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8

iki sevdalı yürek

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında melek plus tarafından paylaşıldı.

iki sevdalı yürek
    İKİ SEVDALI YÜREK

iki sevdalı deyildik biz
    bir ateşin yaktıgı iki yanık yüğrek
    gözün gör dedigiydik bazen
    sesin cümleye bürünmüş hali

sevdalıyı geceye sormuşlar
    o leyla is ben meCnunum demiş
    sevdalı ben tek bir hiçim
    benı tamamlayan sensın

andım da yandım senı
    her bir ahım derin bir kuyuya atılmış bir taş
    yankılarında bogdurma benı
    gözün görmedigi yerde
    yürekten çagır benıkı
    her kuyuya düşen sultan olmaz
    keramet kuyuda deyil
    keramat sevdalarda

ellerin sevdalarına salma benı
    aminlerle yaad et dilinle tastik
    namına aldanma sevdalı
    sevda tek bir hiç dir
    sen benı tek bırakma
    yankılarınla bogma
    gözün görmedigi gecelerde
    yürekle çagır benı
    sen çagırmazsan sevdam yakar beni
    yanılası sevdalarda bırakma benı alıntı

iki sevdalı yürek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yürek

Yürek

Bakınız; Kalp.Kişi yüreği elinde tutuyorsa mevki sahibi olur.Rüyada kalp görmek birçok iyi huylara yorumlanir. Rüyada kalbinde bir korku hissettigini duymak, hak yolunda yürüyüp kimsenin malina, irzina, namusuna göz dikmeyen dürüst ve dindar bir adamla tabir olunur. Kalp vücudun hayat merkezi oldugu kadar, duygu ve his bakimindan en hassas noktasidir, iyilik, açiklik ve sirlarin korundugu ve...
  2. Daya sevdalı yüreğini nabzıma

Daya sevdalı yüreğini nabzıma

. Yangınlarla çoğalarak dolaş seven yüreğimin şiir saraylarını Göm başını anlamsız ayrılıkların kumsallarına, sil gözyaşlarını Masmavi denizler çevirdim sana, yeşert kurumuş ormanlarını Ölümsüz bir sevdanın ülkesini kurdum, uzat bana avuçlarını Desem ki, her yudumda göz kristallerinin vahalarına gömülecek korsan bakışların, yaman coşkularla halaylarda bileklerini tutan ben...
  3. Yüreğim...

Yüreğim...

Bir ummandan bir ummana savrulur durur Yüreğim! Asi dalgalara vurur genede közdür Yüreğim! Kimseler beni dinlemez bari sen dinle Yüreğim! Rüyalar bile terk etti bari sen gitme Yüreğim! Dağlar ağlar taşlar ağlar,gözlerde yok yaş Yüreğim! Beni bir başıma koyma, birlikte savaş Yüreğim...!
  4. Yüreğimden

Yüreğimden

Sensizlikte, kah geceler üzerime yürüdü, kah ayazlar zorladı kapılarımı.. Ama her zorlukta gözlerine sığındım, her solukta ismini haykırdım.Yalnızlığınla savaştım durdum.Belki de en gururlu savaştı benimkisi. Silahım yoktu; Sadece seni seven yüreğimdi savaşan. Kazanan hep hasretin olsa da ben seni " sensizlikte " bile yaşatandım.. Rüzgarlarla savruldum karanlıklara, düştüm...
  5. sevdalı aşık nickler

sevdalı aşık nickler

aşığım nickleri asik nickler aşık nickler herşeyimsin nickleri aşık Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın. Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın....

Sayfayı Paylaş