gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

iki tur kordon dolanmasıyla normal doğum yapan varmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bebeğim baş gelişiyle pozisyon almış ama boynuna da iki tur kordon dolanmış.Doktorum risk almayalım sezaryen yapalım diyor.Sizde ya da çevrenizde böyle bir durum yaşamış olan varmı ?

2. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    canım benim yakın bi tanıdığımında böyle bi durumu vardı.oda sezeryan yaptı.dr u sakıncalı demişti ki bencede öyle.ALLAH korusun böyle bi riski göze almazdım.

iki tur kordon dolanmasıyla normal doğum yapan varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suda Doğum Yapan Varmı?

Suda Doğum Yapan Varmı?

suda doğum suda doğum anı doğum doğum çeşitleri merhaba kızlarrrrrr:eller: şimdi çoğunuzun bildiği gibi ben bebek istiyorum ama henüz bir gelişme yok :D:D Allah nasip kısmet edipde ben hamile kalırasm kesinlikle suda doğum istiyorum... peki aranızda yada çevrenizde suda doğum yapan varmıı Türkiyede daha yeni olduğu için ve yaygınlaşması için :dp8: suda doğum yapanlardan ücret...
  2. Normal Doğum Yapan Ünlüler

Normal Doğum Yapan Ünlüler

Bu konu normal doğum yapan ünlülerin ismine yer vermektedir. Doğum şekillerinden biri olan normal doğumu uzmanlar doğumla ilgili herhangi bir sorun teşkil etmediğin de ısrarla öneriyorlar. Herşeyin normalinin makul olduğu gibi doğumun da normali en uygundur. Sezeryan doğuma göre iyileşme süreci daha kısa ve özellikle vücut normal doğum da kendini daha iyi toparlıyor. Günümüz de normal...
  3. Sezaryen Sonrası Normal Doğum Yapan varmı?

Sezaryen Sonrası Normal Doğum Yapan varmı?

sezeryan sonrası normal doğum yapanlar,sezeryandan sonra normal doğum yapmak mümkünmü,ilk bebeğim sezeryan ikincisi normal doğum olurmu,sezeryan sonrası normal doğum hakkında bilgiler Sezaryen olan bir kadının daha sonraki gebeliğinde normal doğum yapmasına "sezaryen sonrası vajinal doğum (VBAC, vaginal birth after cesarean)" veya "sezaryen sonrası normal doğum" denir....
  4. Evde doğum yapan varmı ?

Evde doğum yapan varmı ?

evde doğum nasıl yapılır,evde doğum yapmak zormu,evde doğum yapmak sakıncalımı,evde doğum yapma hakkında bilgiler Gelişen teknolojiyle birlikte zamanla insanların hayatlarına da birçok yenilikler girmiştir. Bu yeniliklerden biri de eskiden evlerde ebeler tarafından yaptırılan doğumların artık evlerde değil hastanelerde gerçekleşmesidir. Evde doğumlar önceleri bazı imkânsızlıklar...
  5. Suni sancıyla doğum yapan varmı?

Suni sancıyla doğum yapan varmı?

suni sancı nedir,suni sancı nasıl verilir,suni sancıyla doğum yapanlar,suni sancı hakkında bilgiler Doğum sancılarını başlatmak yada kendiliğinden başlamış doğum sancılarını yeterli düzeye getirecek kadar arttırmak için verilen ilaçlarla yapılan işleme doğum indüksiyonu (halka arasında suni sancı) denir. Bunun için anneye serum içerisinde oksitosin denilen ilaç verilir. Oksitosin normalde...

Sayfayı Paylaş