gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

İki Yolcu

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

iki yolcu iki yolcu şiiri
    Bu kalabalık senin düğününe
    Benimse cenazeme geliyor
    Bu davullar senin düğününe;
    Benimse cenazeme çalıyor.

Senin üzerine çiçek
    Benim üzerime toprak atacaklar
    Senin kınalı ellerinden
    Benimse tabutumdan tutacaklar

Seni türkülerle, beni ağıtlarla
    Uğurlayacaklar bizi iki yolcu gibi
    İkimizde giysisi beyaz olacak
    Nüfusa seni EVLİ beni ise ÖLÜ
    Yazacaklar.

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İki Yolcu
    emeğine sağlık canım.

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: İki Yolcu

iki yolcu gıbı gıdıyoruz şu tesadüve bak

orta okuldayken okumuşdum bu şiiri ve çok severım ama daha uzundu o zamanlar şimdi bıraz kısalmış:D

paylaşım için saol ecelın

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Mart 2008
İki Yolcu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ikiz

ikiz

rüyada ikiz bebeğe hamile olduğunu görmek rüyada doğurduğunu görmek bebek doğurduğunu erkek bebek hamile olduğunu Birbirinin aynı şeyleri görmek ziyade sevince, İkiz kardeş görmek, başarı şansı eşit olan iş ve teşebbüslere yahut din ve dünya işlerini dengeli yürütmeye delalet eder.Rüyada ikiz çocuğu olduğunu görmek işinizde küçük bir başarı kazanacağınıza yorumlanır. Rüyada ikiz görmek...
  2. iki

iki

Rüyada iki sayısı hayra yorulur. İki dengeyi, huzuru, anlaşmayı simgeler. Rüyada görülen çift şeylere çok dikkat etmek, iyi yorumlamak gerekir. Ayrıca görülen şeyin iki vakitte olacağına da işaret eder.
  3. Yolcu

Yolcu

Bir yolcu karşılamak, mutluluğun işaretidir. Bir yolcu uğurlamak ise uzun süredir satın almak istediğiniz bir şeye sahip olamayacağınız anlamına gelir. Karşılamak, mutluluğun işaretidir. Uğurlamak ise uzun süre satın alamadığınız bir şeyi almaktır.
  4. Kıraç - Yolcu

Kıraç - Yolcu

Bir anadan dünyaya gelen yolcu Görüp de dünyaya gönül verdin mi Kimi böyük kim böcek kimi kul Bunlar neden nedenini sordun mu Insandan doganlar insan olurlar Hayvandan doganlar hayvan olurlar Hepiside bu dünyaya gelirler Ana hakki sen bu sirra erdin mi Vade tekmil olup ömrün dolmadan Emanetçi emaneti almadan Ömrünün baginin gülü solmadan Varip bir cananda karar kildin mi Garip bülbül gibi...
  5. Dur yolcu!

Dur yolcu!

Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın, Bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın, Bir vatan kalbinin attığı yerdir. Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda, Gördüğüm bu tümsek, Anadolu’nda, İstiklal uğrunda, namus yolunda, Can veren Mehmed’in yattığı yerdir. Bu tümsek, koparken büyük zelzele, Son vatan parçası geçerken ele, Mehmed’in düşmanı boğuldu sele, Mübarek kanını...

Sayfayı Paylaş