gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İkokullara da seviye belirleme sınavı geliyor

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı.Konuya ilişkin yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. (5 Ekim) Buna göre, Orta Öğretim Kurumları Sınavı (OKS) yerine ilköğretim kurumlarının 6, 7 ve 8. sınıflarında uygulanacak olan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yönetmelikte yer aldı.

Yönetmeliğin sınavlarla ilgili maddesine, “Yıl içinde yapılan sınavların dışında, ortaöğretim kurumlarına öğrenci yerleştirmede değerlendirilmek üzere ilköğretim kurumlarının 6, 7 ve 8. sınıflarında Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Tasarım, Müzik ve Beden Eğitimi dersleri dışındaki zorunlu derslerin öğretim programlarından ders yılı sonunda Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce Seviye Belirleme Sınavı yapılır” fıkrası eklendi.

Yönetmeliğin ödüllerle ilgili maddesi de daha önce yapılan değişiklikle “not” sistemi yerine getirilen “puanlama” yöntemine uygun hale getirildi.

4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar “Teşekkür”, 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname” alacaklar.

Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar “Üstün Başarı”, üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar ise ilk kez getirilen bir uygulama ile “Başarı” belgesi ile ödüllendirilecek.

İkokullara da seviye belirleme sınavı geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2009'da vergilere zam geliyor

2009'da vergilere zam geliyor

1 Ocak 2009'dan itibaren emlaktan cep telefonuna, pasaporttan notere kadar herşey zamlanıyor. Değerli kağıt bedelleri, 1 Ocak 2009'dan geçerli olmak üzere yüzde 14.3'e varan oranlarda artırıldı. Buna göre, pasaportlar için bu yıl 81 YTL olan değerli kağıt bedeli, yüzde 11.1'lik artışla 90 TL'ye yükseldi. Bu yıl 35 YTL olan sürücü belgeleri için de 2009'da yüzde 14.3'lük artışla 40 TL bedel...
  2. Üniversite sınavlarının tarihi belirlendi

Üniversite sınavlarının tarihi belirlendi

YÖK, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) 11 Nisan 2010'da, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) ise iki hafta sonuna yayılarak 19-20 Haziran ile 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde yapılmasını kararlaştırdı. ÖSS'DE YENİ SİSTEM ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS), nisan ayının ilk yarısında, Lisans Yerleştirme Sınavı'nın da (LYS)...
  3. KPSS Sınavını Kazananlara İkinci Sınav Geliyor !

KPSS Sınavını Kazananlara İkinci Sınav Geliyor !

kpss sınavı kpss sınavı değişiyor Sevgili melekler, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde KPSS sınav sonuçları açıklandı, kimisi üzldü kimisi sevindi. Ancak artık kpss sınavı bazı değişikliklerle yapılacak, memur olmak zorlaşacak. İşte haberin detayları... Memurluğa girmek zorlaşıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ‘kıdem tazminatı’, ‘intibak’ ve ‘taşeron işçilerle’ ilgili...
  4. 2013 yılında da kpss sınavı yapılacak mı

2013 yılında da kpss sınavı yapılacak mı

Etraftan bir haber duydum doğru mu bilmiyorum, kpss 2013 yılında olmayacakmış diye, pek inanmadım ama doğru mu bu haber ?
  5. Ehliyet Sınavı İçin 50 Cm Kriteri Geliyor!

Ehliyet Sınavı İçin 50 Cm Kriteri Geliyor!

2014 ehliyet sınavı, yeni ehliyet sınavı koşulları, ehliyet sınavı sürüş Sevgili melekler, ehliyet sınavına getirilen yeni zorunlulukta kaldırıma istenilen mesafede yanaşamayan sürücü belgesini alamayacak. Geçtiğimiz yıl ehliyet sınavında geri geri park etme kriteri getiren Milli Eğitim Bakanlığı, uygulamanın nasıl yapılacağına ilişkin yaşanan standart karmaşasına son verdi. EN FAZLA...

Sayfayı Paylaş