İlahi Hükümlerin Kozmik Boyutları

Münzevi

Aktif Üye
Üye
İlahi Hükümlerin Kozmik Boyutları
ilahi hükümlerin kozmik boyutları
Sevgili melekler, Prof.Dr. Ahmet Maranki'nin Yaşam Enerjisi adlı kitabını belki duymuşsunuzdur. Kitabın beni en çok etkileyen bölümü ilahi hükümlerin enerji açısından değerlendirmiş olmasıydı. Bu bölümde 1993 yılında beri Yaratıcı tarafından gönderilmiş kitapların üzerinde yapılmış araştırmaların sonuçlarından bahsediliyor.Bunların bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

"Mesela Kuran'ın her harfinde 6 enerji boyutu-hüddam- yani görevli bir enerji boyutu görüntülenmiş, ayrıca her kelimenin hem harfleri hem de kelime olarakses dalgalarının uyumuyla ayrı enerji özellikleri tesbit edilmiş, ayet sure olarak ele aldığımızda da birbiriyle kıyaslanamayacak ölçü ve boyutlaradayine çok daha başka enerji boyutları ortaya çıkmıştır."

Demek ki Kuran-ı Kerim'in harfleri, kelimeleri, ayetleri ve sureleri bizim farkında olmadığımız bir enerjiyle sarmalanmış durumda. Bu bana şu ayeti hatırlattı: Kuran, mü'minlere şifa ve rahmet için indirildi. Şifa özelliğinin bu enerji boyutundan kaynaklandığını düşünüyorum.

"Allah'ın, bilinen 1001" bilinmeyen bir çok ismi var. Bu isimleri tekrar ederek farklı boyutlar yakalayıp enerji kalkanınızı güçlendirebilirsiniz."

Allah'ı anmak yani zikretmek bizi ruhen ona yaklaştırırken demek ki enerji olarak da vücudumuzu ruhumuzu besliyor. Ruh ve beden sağlığının şifası zikir ve Kuran dersem ne dersiniz?

Namaz

"Yapılan ölüçümlerde namazlı ve namazsız görüntüler çok büyük farklar ortaya koymaktadır. Namaz sonunda selam verildiğinde yani devre kapandığında insan enerji alanının parladığı hem ölçülerek hem de ekstrasenslerce görülerek doğrulanmıştır.

Namaza durulduğunda anten hükmünde alıcı vazfesi gören bedenimizle, çevremizdeki "müsbet enerjiler" çekilir toplanır ve beden ısınır. Bedendeki menfileri atmak için de rüku ve secde hareketleri yapılarak enerji yönlendirilir alın, burun, el, diz ayakların sivri uçlarından defalarca yere temas edilen secde haliyle bedendeki "menfi enerjiler" topraklanarak atılabilir."

Yani namaz hem bizim ibadetimiz, kulluk vazifemiz, hem de ruhen ve bedenen şifalanmamız için en güzel meditasyon. Bizi arındıran ve besleyen kutsal bir eylem. Dua da elbette ki bu eşsiz meditasyonun önemli bir parçasıdır.

Devam edeceğim...

Son düzenleme:
Gusül

"Kozmik bilime görecinsi münasebetin deşarj anında enerji boyutumuz 36 Hz-sc'a çıkar. Bu insan enerji bedeninin son sınırıdır. Fizik ve atom profesörü alimlerin Müslüman olmasına sebep olan şey de gusülün bedendeki bu enerjiyi suyla temizlemesiyle sıfırlanmasıdır."

"Ameller niyetlere göredir." Hadis-i şerifiyle, suyun niyetle değişime uğramasını birlikte düşünelim. Dinimizdeki bütün kuralların bir değil bin hikmeti olduğunu da hatırlayalım. Gusül, namaz gibi hem ibadetimiz, hem de temizliğimizdir. Niyetimizi ettiğimiz an su ruhumuza da dokunuyor ve enerjimizi fazlalıklardan arındırıyor... :)

Besmele

"Kozmik bilime göre her şeyin başı besmeledir. O'nun adı anılmadan kesilen bitki ve hayvani gıdalar çok çabuk virüs ve bakteri üretmekte, çabuk bozulmakta, bitkiler çürüyüp etler kararmaktadır. Kainatta her yaratılanın O'nu besmele ile tanıdığı da kozmik bilimce yapılan materyal ölçümleriyle teyit edilmiştir."

Hani her işin başı besmele deriz ya. Ama bu kelimenin bir koruyucu, iyileştirici bir anahtar olduğunu hiç düşünmemiştik sanırım. Yapacağımız işe besmeleyle müsbet enerji dalgaları yolluyoruz ve o işi bu kutsal kelimeyle bir nevi kutsuyoruz.

Bu kadar örnek yeter diye düşünüyorum. Yoruldum. :) Okuyan gözlerinize sağlık sevgili melekler...

Son düzenleme:
Öfke-Şeytan

"Öfke şeytandandır" hükmünün boyutu kozmik bilime göre öfkenin menfi enerji boyutu olmasındandır. Kozmik bilimde normal insan enerjisi 6(Hz) ise öfkelendiğinde 15(Hz), öfke şiddetlendiğinde 20(Hz), vuruş seviyesinde 30(Hz) larakadar çıkabiliyor. Kızgınlık derecesine göre menfi enerji seviyesi de yükseliyor. Hüküm, "Kızgınken abdest alınız." yani kendinizi su ile nötürletiniz, ya da "Yatın" yani uzanıp vücudunuzu toprakla birleştirin, nötürleyin, enerji 18 (Hz) "Mümkünse uyuyun" yani enerjinizi minimuma 6(Hz) ya düşürün, ibadet gibi diyelim."

Öfke, kontorolümüzü kaybedebileceğimizi duygularımıza kapılıp mantıklı düşünemeyeceğimiz olumsuz bir süreçtir. Bu durum, enerjimizi de kötü yönde etkiliyor ve hatta bedensel rahtsızlıklara da sebep olabiliyor. Bunu enerjiyle açıklamak oldukça mantıklı. Efendimizin hadislerine dayanarak yapılan bu açıklama sizce de anlamlı değil mi ?

Son düzenleme:
İNANMIYORUMYAAA

bukadar güzel bikonu hemde döktürmüşsün
inan bana namazını kılan biri olarak bunların hepsini dğrulayabilirim
insanın içine tarifsiz huzur doluyo
ve yüce yaratan hiçbişeyi sebepsiz yaratmamıştır
ama bu konu böylee uzaaaar gider seni tebrik ediyorum

inan bayıldım gerçekten yorulmuşsundur
sevgilerimle

Evet Lamiyacığım azıcık yoruldum çünkü bu bilgileri kitaptan bakarak yazdım ve yorumları da kafamda düzgün bir şekilde toparlamaya çalıştım. Hepsini bir günde yazamadım zaten. Kitabı da tavsiye ederim eğer böyle kozmik konularla ilgileniyorsan.

Allah ibadetlerini kabul etsin canım. Gerçekten hiç bir şey sebepsiz değil. Ben bu bilgilerle, aslında inancımızın farklı boyutlarının varlığını, ezberci ve alışkanlık haline gelmiş bir ibadet sisteminin aslında ne kadar değerli, mucizevi olduğunu acizane ifade etmek istedim. Tabii bunun için Ahmet Maranki'ye borçluyum. :)

İlgi göstermene ve beğenmene çok sevindim inan. Teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Geri