gebe
  1. ocean

ocean Paylaşımcı Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ilginç bir başvurusu hikayesi

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında ocean tarafından paylaşıldı.

Tamamen gerçek bir olay!Yaşanmış bir başvurusu hikayesi Yeni Şafak Gazetesi yazarı Mustafa Özel'in köşesine taşıdığı konuyu sizlerle paylaşmak istedim... İşte işbaşvuru formunu dolduran Mehmet Tatar'ın vermiş olduğu cevaplar:

1. Adınız Soyadınız:
    Mehmet Tartar

2.Yaşınız:
    Yirmi sekiz.

3.Şirketimizdeki hangi pozisyon için Başvuruyorsunuz?
    Mümkünse yatay bir pozisyon için. Eğer daha ciddi bir cevap istiyorsanız, ne iş
    olsa yaparım. Şart öne sürebilecek durumda olsaydım, burada bu formu dolduruyor olmazdım.

4. Düşündüğünüz ücret:
    Aylık 5.000 YTL maaş artı yıllık kardan yüzde 10 hisse! Eğer bu mümkün değilse, siz bir ücret Önerin, ben size evet yahut hayır derim.

5. Eğitiminiz?
    İdare eder

6. Son işiniz
    Sadist bir şefin deneme tahtası olmak.

7. Son ücretiniz:
    Hak ettiğimin çok altında.

8. Önemli başarılarınız:
    Arakladığım kalemlerden muhteşem bir kolleksiyonum
    var; evde sergiliyorum.

9. İşten ayrılma sebebiniz:
    Bkz. Cevap 6.

10. Size ulaşabileceğimiz saatler:
    Banka atm'si gibiyim: 7/24.

11. Çalışmak istediğiniz saatler:
    Pazartesi, Salı ve Perşembe 13.00-15.00 arası.

13. Şimdiki işvereninizle görüşebilir miyiz?
    İşverenim olsa burada olmazdım.

14. Fizik durumunuz 20 kilogramdan fazla taşımanıza engel Mİ?
    Belli olmaz, ne taşıdığıma bağlı.

15. Otomobiliniz var mı?
    Evet, ama soru yanlış sorulmuş. "Çalışır durumda bir otomobiliniz var mı?" diye
    sorsaydınız, cevabım farklı olurdu.

16. Daha önce bir yarışma veya madalya kazandınız mı?
    Madalyam yok ama lotoda iki kere 3 tutturdum.

17. Sigara içiyor musunuz?
    Otlanacak bir enayi bulabilirsem.

18. Beş yıl sonra ne yapmayı hayal ediyorsunuz?
    Bana tutkun zengin bir fotomodelle Bahama Adaları'nda yaşamayı. Bir yolunu biliyorsanız bunu beş yıl beklemeden de yapabilirim.

19. Yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu taahhüt ediyor musunuz?
    Hayır, ama sıkıyorsa aksini iddia edin.

20. Sizi bu başvuruyu yapmaya iten gerçek sebep nedir?
    Birbiriyle tutarlılık derecesini kestiremediğim iki cevabım var:
    a) İnsan sevgisi ve tüketicilerin iyi beslenmesine katkıda bulunma arzum.
    b) Gırtlağıma kadar borca batmış olmam..

Sonuç: Mehmet Tartar işe alındı

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: ilginç bir başvurusu hikayesi
    :D:D ya süperde anlamadığım Mehmet Tatar beyefendiyi nasıl olurda işe alırlar, ya bu işe benim daha çok ihtiyacım vardı tüüüh kaçırdık :D:D:haha:

ilginç bir başvurusu hikayesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilginç bir iş başvurusu hikayesi

ilginç bir iş başvurusu hikayesi

Tamamen gerçek bir olay!!Yaşanmış bir iş başvuru hikayesi Yeni Şafak Gazetesi yazarı Mustafa Özel'in köşesine taşıdığı, yaşanmış çok ilginç bir iş başvurusu hikayesi: Alttaki işbaşvuru formunu dolduran Mehmet Tartar'ın başvuru formuna yazdığı cevaplar: 1. Adınız Soyadınız: Mehmet Tartar 2.Yaşınız: Yirmi sekiz. 3.Şirketimizdeki hangi pozisyon için Başvuruyorsunuz? Mümkünse...
  2. üzücü bir aşk hikayesi

üzücü bir aşk hikayesi

üzücü hikayeler Adam genç eşini çok seviyor,bir o kadarda kıskanıyordu öyleki iş yerinde yemek verildiği halde,her öğlen o uzun yola rağmen evine gidiyor,eşiyle birlikte yemek yiyordu.Kadın, eşinin sadece yemek yemek için geldiğini düşünüyordu.Bilmediği bir şey vardı eşi kendisini kontrol ediyordu.Bu bilinmeyenle uzun süre birlikte yediler yemeklerini taa ki adam gelipte eşini evde bulamayana...
  3. Bir başörtüsünün hikayesi

Bir başörtüsünün hikayesi

Burası bir kumaş pazarı... Ben de bir zamanların gözde bir kumaşıydım. Ama şimdi eskisi gibi bana rağbet etmiyorlar. Modam geçmiş. Renklerim canlı değilmiş. Yaşlı işiymişim. Bu yüzden diğer parlak renklerin altında kalmış ezilme tehlikesiyle karşı karşıyaydım O karanlık ve tozlu yerde yıllardan beri bekliyordum. Üstümdeki top kumaşların parçaları bitiyor yenileri geliyordu. Ustam kumaşları...
  4. Yeni bir melek başvurusu oylama var!!!

Yeni bir melek başvurusu oylama var!!!

Daha öncekini çok açık seçik bulanlara daha bir mulayimini bulduk işte yeni melek aramıza gelsin mi? Bakın Rüyam admin onu incelemeye almış bile :D:D:D:D
  5. Bir Ayrılışın Hikayesi

Bir Ayrılışın Hikayesi

İşte böyle bitmiş gitmiş yürekler ayrılamayan yürekler, ayrılan ellerle.:uhu: Erkek kadına dedi ki: -Seni seviyorum, ama nasıl? avuçlarımda camdan bir parça gibi kalbimi sıkıp parmaklarımı kanatarak kırasıya, çıldırasıya... Erkek kadına dedi ki: -Seni seviyorum, ama nasıl? kilometrelerce derin, kilometrelerce dümdüz, yüzde yüz, yüzde bin beşyüz yüzde hudutsuz kere yüz... Kadın...

Sayfayı Paylaş