gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

İlginç Düğün Gelenekleri ( Pakistan Fas Kore Kore İskoç Macau düğünü )

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

ilginç düğünler kore düğünleri Hepimiz biliriz melekler tüm ülkelerde benzersiz düğün gelenekleri vardır. Şimdi Pakistan Düğününden bahsetmek istiyorum. Düğün gelin bir kaç gün önce eline Pakistan tasarımları ile dekora edilmiş bir kına yakılarak başlatılır. Bu, kınanın, gelecekter bir aile olmak için iyi şans getirdiğine inanılır.

Fas Düğünü
    Faslı gelinler çok süslü ve şaşaylı montlar la birlikte bir çok takı giyerler, ve pakistan düğününde olduğu gibi eller inanılmaz güzellikte kınalarla şekillendirilir.

İskoç Düğünü

Tartan ceket ve uzun çoraplı yünlü ekose kumaştan oluşturulmuş kilts giyer tüm erkekler. Yani bir nevi etekli olan bir tek siz değilsinizdir. Tüm erkekler kendilerine özel kıyafetler giyerler. Buyrun :)

Çin Düğünü

Çinli kardeşlerimiz de olmazsa olmazlardan birtaneside geleneksel kırmızı vagon ile damat ve gelini düğünün olacağı yere, altlarında yine kırmızı bir halı ile getirlemeri. Bu hemen hemen tüm düğünlerinde gelenek arkadaşlarım. Takı merasimi gibi :)

Meksika Düğünü

Meksikalı insanlar biz Türk'lere biraz benziyorlar mı ne arkadaşlarım. Nasıl diyecek olursanız şöyleki; gelin ve ailesi öncelikle kendi sokaklarında ( düğün günü ) bir düğün alayı yapıyorlar. Tıpkı bizim gibi :) ( Şehirlerde yaşayanlar hariç onlar çoktaaaaan asimile oldular bile )

Uygur Düğünü

Gelin, evliliğinin bir gün öncesinde Uygur kıyafeti giyer ve düğüne davetli olan kişileri evin hanımı olarak karşılar ve onlara nefis bir akşam yemeği sunduktan sonraki düğün gününde batılı tarzda bir gelinlik giyer. Buda onların geleneği :)

Malezya Düğünü

Düğün zamanında evlenen çiftler öncelikle çay töreni yaparlar. Damat ve gelin geleneksel olarak hazırlanmış çayı en yaşlı aile üyelerine getirirler ve böylece düğün başlamış olur.

Macau Düğünü

Oldukça geleneksel bir düğün macau düğünü. Portekizin sömürgesi olan Macau da gelinler normal gelinlik giyerken, nedimeler ise fransız tarzı hizmetçi kostümleri ile düğünü katılırlar, buda olsa olsa yeni bir geleneğin başlangıcından başka birşey değil.

Peki Meleklerim şimdi siz hangi geleneğe göre evlenmek istiyorsunuz. İlginçler demi :)

LALEZAR ve kraliçearı bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Muhteşem bir konu olmuş Sadmin, ellerine emeğine sağlık şekerim :))))

3. LALEZAR

LALEZAR Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.943
    Ödül Puanları:
    113
    Harikasın Sadmin, bunları bilmiyorduk tşk, ler çok hoşuma gitti vallahi :)

4. melegimsin

melegimsin Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    bence en guzel dugun gelenegi turklerki hepsi guzel hos ama turk gelenegi daha guzel kanimca :D:D

5. ece_rose

ece_rose Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben düğün filan istemiyorum valla :) ilerde kimle evlenirsem artık direk evlenicem ailemede ben evlendim diye direk gelicem :) o yüzden böyle bir şeyler olcağını sanmıyorum :) seviyomu

6. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    [​IMG] Benim düğünümdede kızlar böyle giyinsin banene ..

7. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    O kinalar cok abartili yaa ben istemem okadar kinaa..:D :D Emegine saglik.

8. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    bencede türklerin düğününü hiç bir yerin düğünü tutmaz diye düşünüorum bende emeğine sağlık canım:):)))

9. kraliçearı

kraliçearı Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    43
    birde türk düğünü gösterseydin sadminim bizim her yörenin ayrı bi düğün yapış tarzı oluyo köylerdede farklı oluyo yanee....

10. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Türkiye'de yaşayan birisi olarak bu tür düğünleri çok gördüğümüzü düşünüyorum. Onun için düğünlerimizden örnekler sunmadım. Dünya düğünlerinin ilginç olanlarından verdim biraz :)

İlginç Düğün Gelenekleri ( Pakistan Fas Kore Kore İskoç Macau düğünü ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 'Düğün Gelenekleri' -YÖRELERE GÖRE

'Düğün Gelenekleri' -YÖRELERE GÖRE

karadenizin düğün gelenekleri karadenizin düğünleri gelenekleri karadeniz düğün karadeniz adetleri Düğün gelenekleri illere göre farklılık gösterse de herkesin bildiği ve uyguladığı değişmeyen bazı adetler vardır. İşte bunlardan bazılarının ne anlama geldikleri ve ortaya çıkış öyküleri… GELİNLER NEDEN BEYAZ GİYER?Beyaz, Romalılar zamanından beri kutlamaların rengi olarak kabul ediliyor. O...
  2. 'Düğün Gelenekleri'

'Düğün Gelenekleri'

Düğün gelenekleri illere göre farklılık gösterse de herkesin bildiği ve uyguladığı değişmeyen bazı adetler vardır. İşte bunlardan bazılarının ne anlama geldikleri ve ortaya çıkış öyküleri… GELİNLER NEDEN BEYAZ GİYER?Beyaz, Romalılar zamanından beri kutlamaların rengi olarak kabul ediliyor. O dönemden beri de gelinler beyazı tercih ediyor. 20. yüzyılın başında bu renk masumiyetin ve...
  3. İlginç Düğün Davetiyeleri

İlginç Düğün Davetiyeleri

ilginç düğün önerileri ilginç düğün davetiyesi davetiyeleri alternatif davetiyeleri alternatif davetiye Malum yaz ayları ve düğünler daha da fazlalaştı. Evlenmeyi düşünüyorsunuz ama herkes gibi sıradan değil muzip şeyler yapmak ve akılda kalmak aynı zamanda ileride anı olması için birşeyler istiyorsunuz. Bu nuzipliği düğün davetiyelerinde yapabilirsiniz. Bence de çok hoş olur :D:D:D:D...
  4. Hatay Yöresi Düğün Gelenekleri

Hatay Yöresi Düğün Gelenekleri

sevgili melekler sizlere kendi memleketimin örf ve adetlerini paylaşmak istedim. Standart Hatay Yöresi Düğün Gelenekleri EVLENME GELENEĞİ Evlenmelerde toplumsal konum geçim düzeyi ve etnik ayrılıklar belirleyici etkenler arasındadır. Antakya İskenderun gibi merkezlerde bu anlayış büyük ölçüde değişmekle birlikte öbür ilçeler ve kırsal kesimde etkisini sürdürmektedir. Genelde görücü...
  5. güney kore gelenekleri görenekleri nelerdir

güney kore gelenekleri görenekleri nelerdir

Tam bir psy hastası oldum. Doğal olarak yaşadığı yeri de merak ediyorum.Güney Kore geleneklerinden bahsedebilir misiniz biraz ?

Sayfayı Paylaş