gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İlginç Teste Valilik Soruşturması

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Erzurum'da, 2005- 2006 eğitim- öğretim yılında hizmete açılan Hacı Sami Anadolu Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni İbrahim Ağırman tarafından öğrencilere yaptığı testte sorduğu bir soruyla ilgili Valilik soruşturma başlattı. Testte, ‘Aşağıdakilerden hangisi, korunması gereken değerler arasında değildir?’ sorusunu yönelten Ağırman, ‘Bayrak, Din, Namus ve Can’ şıklarını verdi.

Geçen yıl Erzurum Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan İbrahim Ağırman, bu eğitim yılı başında Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesi'ne tayin edildi. 22 yıllık öğretmen olan, evili ve 4 çocuk babası Ağırman, Kurban Bayramı öncesi lise ikinci sınıf öğrencilerine bir test uyguladı. Testte, ‘Aşağıdakilerden hangisi, korunması gereken değerler arasında değildir?’ sorusunu yönelten Ağırman, yanıt olarak da ‘a) Bayrak. b) Din, c) Namus ve d) Can’ şıklarını gösterdi.

Öğrencilerin ilginç testle ilgili olarak velilere bilgi vermesi üzerine şikayetler başladı. Bayrağın, din, namus ve canla karşı karşıya getirilmesinden rahatsız olan veliler, durumu okul yönetimi ve Milli Eğitim'e bildirdi. Yetkililer, öğrencilere uygulanan testle ilgili olarak Valiliğin soruşturma açtığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini belirten Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni İbrahim Ağırman'ın Vali ve İl Milli Eğitim Müdürü'ne verdiği ifadede sorunun cevap anahtarının de şıkkındaki ‘Can’ olduğunu belirterek, ""Yılların öğretmeni olarak hiçbir zaman öğrencime yanlış soru yöneltmedim ve yöneltmem. Sorunun cevabı ‘Can’ dır. Bunu da mehmetçiğimiz PKK terör örgütüne yönelik yaptığı operasyonlarla ortaya koymaktadır'' dedi.

Milliyet

İlginç Teste Valilik Soruşturması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Valilik: Dokunuyor kimseye saldırmıyor..

Valilik: Dokunuyor kimseye saldırmıyor..

Muğla Valiliği, Aydın’ın Didim İlçesi sahilinde yaralı bulunduktan sonra tedavi edilen ve yaklaşık 1 yıl önce Gökova’dan denize bırakılan fok Badem’in insanlara saldırdığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Valilik şu açıklamayı yaptı: Didim sahilinde 4 Aralık 2006 tarihinde plaja çıkan söz konusu fok balığı Foça’da 5 ay boyunca rehabilite edildikten sonra denize salınmış...
  2. ilginç bir zeka testi... )

ilginç bir zeka testi... )

Aşağıdaki soruları tam 1 dk. içinde yanıtlamaya çalış. Bir kağıt kalem al ve yanıtlarını not et ve her soruya bir defa bakmaya çalış. Oldukça ilginç bir zeka testi... ) 1. Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır? 2. Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer? 3. Gece saat sekizde...
  3. Melih Gökçek'e 'sayaç' soruşturması

Melih Gökçek'e 'sayaç' soruşturması

Melih Gökçek hakkında, pahalı doğalgaz sayacı satmak iddiasıyla soruşturma başlatıldı. CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Ankara'da pahalı doğalgaz sayaçları kullanılıyor' iddiası üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Melih Gökçek hakkında soruşturma başlattı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık'ta Star TV'de canlı...
  4. Siyasilere Kürtçe propaganda soruşturması

Siyasilere Kürtçe propaganda soruşturması

Yerel seçim propagandasında Kürtçe konuştukları gerekçesiyle 11 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Ağrı'nın Diyadin ilçesinde, yerel seçimlere yönelik propaganda sırasında Kürtçe konuştukları gerekçesiyle aralarında AK Parti Ağrı Milletvekili Cemal Kaya'nın da bulunduğu 11 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. 58. MADDEYE AYKIRI KONUŞMA 29 Mart'ta yapılan seçim nedeniyle 19 Mart’ta...
  5. ilginç bir renk testi

ilginç bir renk testi

ben hangi rengim testi ilginç renkler Gerçekten çok ilginç ve sadece 2 sorudan oluşuyor ....Buyrun bakalım:dil:Bakalım meleklerim hangi rengi seçecekler? SORU - 1: Aşağıdaki renklerden birini seçiniz. SARI MAVİ KIRMIZI SORU - 2: Aşağıdaki renklerden birini seçiniz. YEŞİL MOR TURUNCU Test bitti.. Sarı ve Yeşil: Bakıcılar Gerçekçi bakış açınız kendiniz ve...

Sayfayı Paylaş