gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ilişki anında ağrı yaşayanlar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

her keze merhaba.kimseye anlatamadığım ve çok sıkıldığım bir durum var 3 yıllık evliyiz ve bebeğimiz yok.Eşimle birlikte olurken kasıklarım çok ağrıyor ve aşırı sancım oluyor.içinizde böyle olan varmı bunun sebebi nedir?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.521
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili misafir;
    Cinsel sorunların başında ağrılı,sancılı ilişki geliyor..Tıpta disparoni olarak geçen bu durumu, bir çok kadın yaşamaktadır.Basit bir enfeksiyondan kaynaklandığı gibi,ciddi hastalıklarında habercisi olabilir.
    Ağrı genellikle kasık bölgesi ve vajina da oluyor.Sizin de belirttiğiniz gibi..Yalnız bir çok kadın bunu ciddiye almayıp doktor kontrolünden kaçınıyor.Oysaki bu ağrının altında ,genital bölgede anatomik bozukluk,yada ciddi enfeksiyonlar yatmaktadır.Çoğu zaman endometriozis bulgusuna rastlanıyor.Endometriozis gebe kalmayı engelleyen cinsel ilşki sırasında ağrıya ve kasılmaya yol açan bir rahatsızlıktır.Muhakkak bir jinekoloğa baş vurup muayene olmanızı tavsiye ediyorum..

3. sultansu

sultansu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    aynı sorunu ben de yaşıyorum. doktor muayenesinden de geçtim bir sorun olmadığı söylendi. ancak şunu farkettim ki eşim birleşmeden önce beni rahatlatırsa ve birleşme sırasında daha şefkatli davranırsa ağrı geçiyor ve rahat bir ilişki yaşanıyor.

BEYZA21 bunu beğendi.
ilişki anında ağrı yaşayanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kürtajdan sonra ağrı yaşayanlar

kürtajdan sonra ağrı yaşayanlar

Kızlar iki aylık bebeğimi kürtaj yaptırmak zorunda kaldım sıkıntı vardı diye. Karnımda batmalar var ve inanılmaz ağrılar yaşıyorum. Bu tür durumda sizler neler yaptınız neler kullandınız bana bilgi verin ilaç kullanmalı mıyım ? Doktor bir tek ağrı kesici verdi birde heralde içinde antibiyotik var ne yapmamı öneriyorsunuz arkadaşlarım.
  2. İLİŞKİ SIRASINDA AĞRI OLMASI (DİSPARONİ)

İLİŞKİ SIRASINDA AĞRI OLMASI (DİSPARONİ)

birliktelik sırasında ağrı hissetme,birlikte olurken neden ağrı olur,ilişkide neden ağrı olur,disparoni nedir,disparoninin tedavisi varmı,disparoni hakkında bilgiler Cinsel ilişki sırasında ağrı duyulması disparoni olarak adlandırılır. Sebepleri: - Lubrikantların yokluğuna bağlı olarak gelişen vajinal kuruluk - Atrofik vajinit (sıklıkla menopoz sonrası kadınlarda görülen vajinal mukozanın...
  3. İlişki sırasında vajinada derin ağrı nedenleri

İlişki sırasında vajinada derin ağrı nedenleri

Cinsel ilişkideki ağrı nedenlerini anlamak için kadın vücudu hakkında bilgi sahibi olmak yararlı olur. Vajina, rahmi vücudun dışına bağlayan bir yoldur. Rahim ağzı rahmin alttaki dar ucudur. Vajinaya yukarıdan çıkıntı yapar. Kadın genital bölgesinin dış kısmına vulva denir. Vajinanın girişinde küçük ve büyük dudaklar vardır. Klitoris küçük dudakların tepesindedir. Çoğu kadın için klitoris...
  4. Birliktelik sonrası lekelenmem oluyor nedeni nedir?

Birliktelik sonrası lekelenmem oluyor nedeni nedir?

Cinsel ilişki sırasında veya ilişkinin ertesi gününe kadar ortaya çıkan vajinal kanamalar,önemli hastalıkların habercisi olabilir,bu tarz bir vajinal kanama yaşadıysanız mutlaka jinekolojik muayenenizi ertelemeden yaptırın. En olası neden,klamidya adını verdiğimiz mikroorganizmanın rahim ağzını enfekte etmesiyle olur,klamidya rahim ağzı enfeksiyonu olan servisit durumuna yol açar,rahim ağzı...
  5. İlişkiden sonra hamile kaldığımı nasıl anlarım kızlar ?

İlişkiden sonra hamile kaldığımı nasıl anlarım kızlar ?

Kızlar sitenizi uzun zamandır takip ediyorum birşey sormak istiyorum. Bu cinsel ilişki sonrası hamileliğin bir süresi var mı beni aydınlatır mısınız. Benim yumurtlama tarihim nettir bir kaç aydır buna dikkat ediyorum. Diyelim ki bu ayın 15 inde tamda darbe gecesinden bir ay sonra :) yumurtlamam oldu ve öyle olmasına rağmen ilişki yaşadık bebek için, ne yapalım nesil yetiştirmemiz gerekiyor....

Sayfayı Paylaş