ilişki anında ağrı yaşayanlar

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ilişki anında ağrı yaşayanlar
her keze merhaba.kimseye anlatamadığım ve çok sıkıldığım bir durum var 3 yıllık evliyiz ve bebeğimiz yok.Eşimle birlikte olurken kasıklarım çok ağrıyor ve aşırı sancım oluyor.içinizde böyle olan varmı bunun sebebi nedir?

Sevgili misafir;

Cinsel sorunların başında ağrılı,sancılı ilişki geliyor..Tıpta disparoni olarak geçen bu durumu, bir çok kadın yaşamaktadır.Basit bir enfeksiyondan kaynaklandığı gibi,ciddi hastalıklarında habercisi olabilir.
Ağrı genellikle kasık bölgesi ve vajina da oluyor.Sizin de belirttiğiniz gibi..Yalnız bir çok kadın bunu ciddiye almayıp doktor kontrolünden kaçınıyor.Oysaki bu ağrının altında ,genital bölgede anatomik bozukluk,yada ciddi enfeksiyonlar yatmaktadır.Çoğu zaman endometriozis bulgusuna rastlanıyor.Endometriozis gebe kalmayı engelleyen cinsel ilşki sırasında ağrıya ve kasılmaya yol açan bir rahatsızlıktır.Muhakkak bir jinekoloğa baş vurup muayene olmanızı tavsiye ediyorum..

aynı sorunu ben de yaşıyorum. doktor muayenesinden de geçtim bir sorun olmadığı söylendi. ancak şunu farkettim ki eşim birleşmeden önce beni rahatlatırsa ve birleşme sırasında daha şefkatli davranırsa ağrı geçiyor ve rahat bir ilişki yaşanıyor.

Geri