gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İlişkide yapıcı konuşmalar için 10 önemli kural

Konu, 'Kadınca' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

1.hayat arkadaşınız üzerinde olumlu bir şekilde konuşun. sürekli onun yaptığı hatalardan bahsetmek ilişki için bir zehirdir.
    2.dinlemek için kendinize zaman tanıyın.hayat arkadaşınız konuştuğu
    zaman sözünü kesmeyin,söylemek istediklerini sonuna kadar dinleyin.

3.konuştuğunuz zaman açık bir şekilde'ben'ifade şeklini kullanın.
    örneğin;'ben kendimi iyi hissetmiyorum,(eğer sen....' ya da
    'sen herzaman bunu yapıyorsun...'şeklindeki genel ifadeler karşınızdaki kişinin savunma pozisyonuna girmesine neden olur ve bu kavganın başlangıcı olur.)

4.karşınızdaki kişinin 'ben'ifade tarzını,kendinize yönelen
    bir eleştiri olarak algılamadan onun bakış acısı olarak değerlendirin.
    bu şekilde yapıcı bir konuşma mümkün olur.

5.eşinize davranışlarından dolayı kompliman yapınve sürekli 'çorbada saç teli' aramayın.

6.hangi noktalarda hemfikir olduğunuzu ön plana çıkarın.
    varolan farklılıkların büyümesine izin vermeyin.

7.konuşmak istediğiniz konuları kısa ve net şekilde masaya yatırın.
    gerilere giderek olayı dramatikleştirmenin bir faydası olmaz.

8.başladığınız konudan sapmayın.eski hikayeleri
    yeniden konuşma konusu yapmayın.

9.günlük yaşantıda eşinize hafif dokunarak ya da kompliman yaparak ona olan ilginizi gösterin.bilhassa başka insanların yanında hayat arkadaşınızı
    mizahi ya da küçük düşürücü bir tarzla eleştirmeyin.

10.samimi olun,ama saygıyla ve ölçüyü kaçırmadan davranmaya alıştırın kendinizi,karşınızdaki kişinin yüzüne herşeyi patavatsızca söylemek barışa hizmet etmez.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: İlişkide yapıcı konuşmalar için 10 önemli kural
    genel olarak herşeyin başı saygı yani :nod: emeğine sağlık melo :kiss:

İlişkide yapıcı konuşmalar için 10 önemli kural konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güzel Konuşma Kuralları

Güzel Konuşma Kuralları

güzel konuşma kuralları iyi bir konuşmacı olmanın kuralları 1. Dinleyiniz. Doğru ve güzel konuşmanın ilk şartı dinlemesini bilmektir. Siz dinlemesini bilirseniz, bu alışkanlığın sirayeti yoluyla herkes dinlemesini bilir ve siz de dinlenen bir konuşma yapabilirsiniz. Dinlenmeyen, gürültülü, ilgisiz bir yerde güzel konuşma da yapılamaz, orada konuşmanın da tadı olmaz. 2. Doğru ve güzel...
  2. 10 Numara bir Cilt için 10 Altın kural

10 Numara bir Cilt için 10 Altın kural

Cildiniz yeterince güzel olmadığında kendinizi kötü hissedersiniz. En ufak bir sivilce bile tadınızı kaçırabilir. Ancak, erken yaşlardan itibaren cildinize gereken önemi verdiğinizde gelecek yıllar için de iyi bir yatırım yapmış olursunuz. Beslenme ve Diyet Uzmanı Aylin Yılmaz, Cosmopolitan'ın light' dergisi için sağlıklı cildin kuralını anlattı. 1) Her gün en az iki litre su için...
  3. Tam Tadında Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Önemli Kural !

Tam Tadında Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Önemli Kural !

mutlu bir evliliğin sırları mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler Sevgili melekler, kimse boşanmak için evlenmez elbette. Ancak en ufak bir darboğazda da hemen pes etmek çok yanlış. Yapılan araştırmalar ne yazık ki boşanmaların artarak devam ettiğini ortaya koyuyor. Eskilerin bir lafı vardır ''Gelinlikle girdin kefenle çıkarsın'' diye. Aslında bu laf ürkütücü gibi gelse de eskilerin ne...
  4. 10 kasım için konuşma metni örnekleri var mı

10 kasım için konuşma metni örnekleri var mı

Ben 10 kasım için konuşma metni örnekleri istiyorum. Acilen bu metinlere ihtiyacım var, akşam cevabınıza bakacağım şimdiden teşekkür ederim..
  5. Güzelliğinizi Kaybetmemek İçin 10 Altın Güzellik Kuralı!

Güzelliğinizi Kaybetmemek İçin 10 Altın Güzellik Kuralı!

güzellik kuralları, güzel kalmak için, güzellik için Sevgili melekler, güzelliğinizi kaybetmeden yıllara meydan okumak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz kurallara mutlaka uymalısınız. Eğer bu kurallara genç yaştan itibaren uyarsanız, güzelliğinizi ve gençliğinizi yıllar boyunca bozulmadan koruyabilirsiniz. Bakımlı saçlar, sağlıklı bir cilt ve yummuşacık eller için buyrun makalemize...

Sayfayı Paylaş