gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İlk 10 Günde Ortaya Çıkan Gebelik Belirtileri Nelerdir ?

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Hamileliğin İlk Belirtileri

Hamilelik Dönemi Belirtileri İlk On Gün

Bebek sahibi olmak isteyen anne adayları ilk regl gecikmesi yaşamalarından itibaren sürekli kendilerinde belirti aramaya başlarlar. Yalnız unutulmaması gereken nokta herkeste gebelik belirtilerinin aynı olmayacağıdır. Kimisi bütün gebeliği bulantı içinde geçirirken kimisi hiç bulantı problemi yaşamaz. Bu konumuzda biz de hamileliğin ilk belirtileri ve ilk 10 gün içinde genelde görülen belirtilerden bahsetmek istiyoruz sizlere...

Beklenen adet tarihinde gecikme her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur.

Hamileliğin ilk belirtileri adet gecikmesi, gerginlik, göğüslerde büyüme, halsizlik, vajen akıntısında artış, hassasiyet, bulantı, alkol ya da kahveden tiksinme, kusma ağızda metalik tat yiyeceklere ilginin değişmesi örneğin, bazı besinlere aşırı istek, yorgunluk, sık idrara gitme, duygusallaşma.

Bulantı
    Sabahları daha belirgin olan bulantılar genelde günün ilerleyen saatlerinde hafifler ya da kaybolur.Bazı hastalarda beklenen adet gününden bile önce ortaya çıkabilir. Gebeliğin 10. haftasına kadar şiddeti artabilir. Büyük bölümünde daha sonra kaybolur. Gebelik hormonunun (Chorionic gonodotropin) düzeyindeki artışa bağlanmaktadır.

Fazla uyuma ihtiyacı
    Genelde hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkar. Çalışan hanımlar bunu daha iyi fark edebilir.

ARZUZU bunu beğendi.
  2. ilada

ilada Forum Okuru

3. 27serpil

27serpil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adetime bir hafta var gecikme olmadan test yapdim dayanamadim ama negatif yumurtlamadan kac gun sonra acaba hamilelik idrarda cikar ? Yani bir hafta var adetime ben simdi kesin hamile degilmiyim bugun yaptigim testte gore ?

4. Kayıtısz üye

Kayıtısz üye Forum Okuru

arkadaşlar adet oldum ve üzerinden 1 hafta geçti. Ama göğüslerimdeki şinkinlik çok az var acıma yok. Karnım şiş normalkinden biraz fazla . 2 gündürde baş dönmesi gibi değil ama değişik bişey midemde tam anlamıyla bulantı yok. Fakat ben dün antibiyotik hap kullandım bi tane boğazım ağrıdığı için .Acaba hamilemiyimdirki. Lütfen acil cevap bekliyorum.

5. kayitsiz uye

kayitsiz uye Forum Okuru

hayir hamile degilsin canm

6. ebru saba

ebru saba Forum Okuru

merhaba ne olur acil cvp iki cocugum var ve daha cok kucukler kesinlikle gebe kalmak istemiyorum ama ben 2 hafta once ilk defa kadin dogum hapi kullanmaya basladim adetimin besinci gunu microgynona basladktan iki gun sonra alfoxil kullandim ama sadece birgun kullandim simdi kasiklarimda ve belimde hafif agrilar var gebe kalma ihtimalim varmi idrar testi yapsam cikarmi lutfen acil cvp bekliyorum

7. zilliiii

zilliiii Forum Okuru

microgynon bnde adetimin besinci gunu kullandim iki gun snra ek biseyle KORUNMADAN iliskiye girdm hergun ayni saatte kullandm ilk ayimda ek bi yontem kullanmadm cok korktum agladm ama hap bittikten 4 gun sonra adet oldum microgynon gercekten iyi bir hap kullan bence iyi koruyor ve hicbir yanetki gormedm ben

8. isimsiz

isimsiz Forum Okuru

Adetin gecikti ama bende hic bir belirti yok sadece arada çok çok nadir migdem bulanıyo aniden kalkinca basim donuyo özel bolgenin içinde kaşınma var kokuları algılama biliyorum normalde de hassas Burnum olmayan koku burnuma geliyor hamilemiyim inşallah degilimdir.

9. lolipop1

lolipop1 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    19 yaşındaym nişanlımla ilişkiye girdk içeri bosalmadı ama bi ihtimal korkuyoruz. mide bulantısı baş dönmesi halsizlik gibi belirtiler yok. hamile miyim

10. Gizem haman

Gizem haman Forum Okuru

İçine bosalma digi sürece hamile kalmazsın çünkü bende nişanlı ken birlkde oldum snra sinda evlendikten snra her gün icime boşaldı 1 au snra hamile kaldım yani senin anliycan içine bosalma dan hamile kalmazsın

11. _Tugbishh_

_Tugbishh_ Forum Okuru

kızlarr yumurtlamanın 7.günde rahimde bi kasılma vardı ertesi günde totom acıodu baktım rahim genişlemesi yada magnezyum eksikliği yazıodu ... bende magnezyum eksikliğidir dedim sade soda içtim ertesi gece yumurtlamamın 9.cu günüydü o gece kasık ağrısıyla uyandım baya sancılı bi ağrı karın içine yayılan anlık bişidi en fazla 5-6dakika sürmüştüe ama feciydi sol dan daha çok geliodu ağrı... ertesi gün sol kasığıma sancıgiriodu(perşembe günü). bende buyüzdrn cuma test yaptım negatif.. cumarteside aynı sacı sağ göğsüme giriodu.zaten göğüs ağrım adet olduğumdan beri var ve adet olduğum gün adetim peltelipelteli ve koyu kıvamlı kokuluydu.... bide küçük tuvaletim köpüklü köpüklü bayağıdır ...dünden beride göğüs uçlarım acıo adet olmadan 5-10 gün önce acımya başlardı.. şimdi dün acımaya başladı.. öle işte hapşurduğumda bi titremede var sol kasığımda... adetimde dündü gecikti bugünde gelmedi

İlk 10 Günde Ortaya Çıkan Gebelik Belirtileri Nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik Belirtileri İlk Olarak Ne Zaman Başlar ?

Gebelik Belirtileri İlk Olarak Ne Zaman Başlar ?

Gebelik Belirtiler Zamanı Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar Sevgili melekler, gebelik belirtileri bölümümüzde vajinal kaşıntı, yumurtalık ağrısı gibi hemen her konuda sizlere bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda da Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Gebelik Belirtiler Zamanı hakkında sizlere bilgiler veriyoruz.....
  2. Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir????

Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir????

gebeligin ilk haftasi gebeligin ilk belirtileri hamilelikte ilk hafta Hamileligin en heyecan verici anlarindan biriside en basidir... Hamilemiyim deyilmiyim, vücüdumuza karsi asiri duyarli oluruz, aceba bu hamilelik belirtilerimi diye... Iste meleklerim size ilk haftalarda karsilasacaginiz belirtiler.... GEBELİĞİN (HAMİLELİĞİN) İLK BELİRTİLERİ GEBELİĞİN İLK HAFTASI, İLK AYI OLUŞAN EN...
  3. Gebelikte En Geç Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar ?

Gebelikte En Geç Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar ?

Bu konu; gebeliğin en geç belirtileri ne zaman olur konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kabuna sığmayan, bir an önce evlat sahibi olmak isteyen anne adayları her ay regl günlerini beklerken deyim yerindeyse dokuz doğururlar. Hem kendileri strese girer, hem de eşlerini ve sevdikleri herkesi strese sokarlar. Aslında stres bebek oluşmamasında ki en önemli etkenlerden...
  4. İlk gebelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar

İlk gebelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar

Hamileliğin ilk belirtileri tam olarak nelerdir ve bu belirtiler tam olarak ne zaman başlar. Gebe olan ve çocuk dünyaya getirmiş anneler cevaplandırırsa minnettar kalırım teşekkürler.
  5. En erken hamilelik belirtileri nelerdir?

En erken hamilelik belirtileri nelerdir?

Sayfamıza sıklıkla gelen sorular dan yola çıkarak, en erken gebelik belirtileri hakkında bu makaleyi yazma gereği duyduk.En erken gebelik belirtileri, gebelik belirtileri ne zaman başlar,gebeliğin ilk belirtisi nedir , en erken hamile olduğumu nasıl anlarım ? Tüm bu soruların yanıtlarını makalemizin devamın da bulabilirsiniz.. Hamile kalmak bir çok kişinin hayalini süslerken , bazıları için...

Sayfayı Paylaş