gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

İlk hamileliğinde hissettikleri...

Konu, 'Gebelik' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Haifa Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmada, çocukluk döneminde ebeveyniyle dengeli bir ilişki içinde olan kadınlarda, anneliğe geçiş döneminin, anne ve babasıyla sorunlar yaşayan kadınlara göre daha az sıkıntılı geçtiği belirtiliyor.

Yapılan çalışmada, ayrıca çocukluk döneminde etrafındaki kişilerle negatif ilişkilere sahip olan annelerin, çocuklarına karşı daha soğuk davrandıkları açıklanıyor.

Dr. Miri Scharf’ın başkanlığında yürütülen çalışmada, eşiyle beraber yaşayan 160 kadına yer verildi. Katılımcılara annelik ve bebeğiyle ilgili beklentileri, düşünceleri ve duyguları soruldu, ve bu konudaki yaklaşımlar iki temel yapıda değerlendirildi. Öncelikle anne adaylarına ebeveynleriyle çocukluk dönemindeki ilişkileri , ve bunun şimdiki düşüncelerini ve davranışlarını ne yönde etkilediği araştırıldı. İkinci olarak ise, katılımcılarda beklentileri doğrultusunda oluşan motivasyon farklılıkları analiz edildi.

Sonuç olarak, çocukluğunda ebeveyni tarafından dışlanan ve çözümlenmemiş sorunlar yaşayan kadınların, ayrılık anksiyetesi seviyelerinin yüksek olduğu, ve bebeğinin isteklerinin çok fazla olacağı düşüncesinin onları rahatsız ettiği, ve bu annelerin çocuklarıyla arasına sınırlar koyduğu belirlendi.

Çocukluğunda ebeveyniyle pozitif ilişikiler içinde olan kadınların ise, annelikle ilgili en olumlu beklentilere sahip oldukları açıklandı. Bu annelerde bebeğinden ayrılma kaygısının düşük seviyede olduğu, ve çocuk bakımının kolay olduğu düşüncesinin yaygın olduğu, ve bebeğine karşı daha sıcak ve yakın davrandığı belirtildi.

Araştırmacılar, birinci gruptaki annelerin genellikle bebeğini koruma ve anneliğin getirdiği sorumlulukla ilgili kaygılar taşıdıklarını belirtiyor ve ekliyorlar: “Diğer gruptaki anneler ise bebeklerine daha pozitif bakıyor ve onlarla daha iyi bir iletişim kuruyor.”

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Mart 2008
  2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İlk hamileliğinde hissettikleri...
    evet buna çok katılıyorum birde hamilelikte nasıl bir ruh halindeysen çocuk da öyle oluyor ben çok asabiydim çok ağlardım oğlumda aynı emeğine sağlık canım.

3. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

emeğine sağlık öncelikle evet katılıyorum son aylada çocuk herşeyi hissediyo ve anne nasıl sa bebekte öle oluyo doğunca

4. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

aman benimki pisikolojik sorunlu olacak ozaman valla ben bunalıma girmiştim ilk aylarda

İlk hamileliğinde hissettikleri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yumurtalık nakli ile ilk hamilelik!

Yumurtalık nakli ile ilk hamilelik!

elçika’da tıp otoritelerinin gerçekleştirdiği bir uygulama kanser tedavisi gören ve anne olmak isteyen binlerce kadın için umut ışığı olmaya aday. Kanser tedavisi yüzünden erken menopoza giren Belçikalı bir kadının yumurtalık nakliyle hamile kalmasıyla, Belçikalı doktorlar tıp tarihine geçmeye hazırlanıyor. İngiliz basınında geniş yer bulan habere göre, 32 yaşındaki söz konusu kadına yedi yıl...
  2. Hamilelikde ilk 3 aydaki ağrılar

Hamilelikde ilk 3 aydaki ağrılar

hamileliğin ilk aylarında sancı gebelikte karın ağrısı normalmi gebeliğin ilk aylarında sancı hamilelikte karın ağrısı normalmi hamilelikde agrilar Hamilelik sürecinin başlaması ile beraber kendimizi dinlemeye başlarız. Hissettiğimiz her belirtide doktorumuzu arasak mı diye aklımızdan geçirip, çevremize "bu normal mi?" diye sorular sorarız. Sitemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum...
  3. Açlık hissettiğinizde

Açlık hissettiğinizde

Çoğumuz fazla kilolardan kurtulmak veya formumuzu korumak için binbir yol deneriz.Uzmanlardan diyet önerileri almaktan tutun gazete köşelerinde yazan diyetlere kadar uygulamalı kilo verme yöntemleri ararıyoruz.Bu diyetleri yaparken vücudumuza ve kendimize eziyet etmememiz gerektiğini unutuyoruz.Aç kalmak kilo vermek değildir.Amaç kilo verirken aç kalmamaktır Bunun için açlık hissi...
  4. hamilelik belirtileri nelerdir

hamilelik belirtileri nelerdir

Ben yeni evliyim bebek istiyoruz, günüm de geçti, ama belirtiler neler tam bilemiyorum, sadece mide bulantısıyla baş dönmesi mi,yaşayan annelerden açıklamalar bekliyorum..:)
  5. Hamileliğin ilk haftası nasıl beslenmeli

Hamileliğin ilk haftası nasıl beslenmeli

gebelikte beslenme gebeliğin ilk haftalarında beslenme,gebeliğin ilk haftası nasıl beslenmeliyim,gebelikte beslenme önerileri hakkında bilgiler Hamileliğin ilk iki haftalarında, teknik olarak hamile olmasanız da, ovülasyon ve hamileliğin gerçekleşme sürecinde olmanızdan ötürü, aldığınız besinlere dikkat etmek isteyeceksiniz. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile gebeliğiniz başarılı bir...

Sayfayı Paylaş