gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

İlk hesap makinesi

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ilk hesap makinesi 1888’ de William Seward, hesap makinesini icat etti. Banka muhasebecisi olan Seward, bankadaki hesap işlerini kolaylaştırmak, monotonluğu kırabilmek ve belki de biraz zaman kazanabilmek amacıyla bir mekanik cihaz üzerinde çalışmaya başladı. Sonuçta, 1885 yılında patentini aldığı cihaz bir hesap makinesiydi. 1898’ de Seward öldüğünde 1.000 adet hesap makinesi satılmıştı. 1926 yılına gelindiğinde ise bu sayı 1.000.000’ a ulaşmıştı.

İlk hesap makinesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyanın ilk 12.2 megapiksel fotoğraf makinesi

Dünyanın ilk 12.2 megapiksel fotoğraf makinesi

Dünyanın ilk 12.2 megapiksel, 28mm ultra kompakt dijital fotoğraf makinesi, Profesyonellerin yeni gözdesi...İşte özellikleri... Panasonic Lumix'lerin en iddialı modellerinden biri olan Lumix L10, üstün özellikleriyle CeBIT Bilişim Eurasia fuarına damgasını vuracak. Geçen yıl fuarda sergilenen Panasonic'in ilk dijital SLR fotoğraf makinesi olan Lumix L1'in bir üst modeli Lumix L10, profesyonel...
  2. İlk fotokopi makinesi

İlk fotokopi makinesi

ilk fotokopi makinesi ilk fotokopi makinası Hasta bir baba ve temizlikçi bir annenin çocuğu olan Chester Carlson, küçüklüğünden beri elinde bir not defteriyle dolaşıyor ve “Bir gün büyük bir icat yapacağım” diyordu. California Teknoloji Enstitüsü’nden mezun olan Carlson, çalıştığı iş yerinde karbon kopyalarla uğraşmaktan bıkmıştı. İcatlar kolay gerçekleşmiyor, uzun yıllar sürecek bir azim ve...
  3. İlk çay makinesi

İlk çay makinesi

kettle kim icat etti kettle kim buldu icadı 1923’ TE Arthur Large, tehlike yaratmadan suyla temas edebilen bir makine geliştirdi. Böylece ilk elektrikli çay makinesi doğdu ve bir çığır açtı. Çaydanlığın tabanında bulunan elektrikli ısıtıcı, suyu ısıtıyordu. Bu, ısıtıcı bir boru içinden geçen bir telden oluşuyordu ve su çabucak ısınıveriyordu.
  4. Yağ yakma hesap makinesi ...

Yağ yakma hesap makinesi ...

yağ yakma hesap makinesi yağ yakma hesabı kalori hesaplama makinesi kalori hesap Meleklerim size allahin izini ile isinize yarayacak bir Site getirdim :dil::dil: Günde nekadar kalorie yakacaginizi bilmiyorsaniz eger, yada herhangi bir spor/hareket ile nekadar yakarim diyorsaniz tam size göre bu Link :) Nette bu gibi siteler cok var biliyorum, ama bunu cok Detayli buldum :):) Insallah...
  5. Dünya'daki ilk Çamaşır Yıkama Makinesi

Dünya'daki ilk Çamaşır Yıkama Makinesi

ilk çamaşır makinesi ilk çamaşır makinası makinesinin resmi makinesinin hali Eskiden kadınlarımız ne işkencelerle çamaşır yıkarlarmış helal olsun valla.Şimdiki zamanda normal makineyi kullanmak için mızmızlanıyoruz dicek söz yok. Modern teknolojinin öncesinde çamaşır yıkamak hiç de sanıldığı kadar kolay sıradan bir iş değildi. Çamaşır yıkamak en az iki günlük uzun bir uğraş...

Sayfayı Paylaş