gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

ilk hesap vereceği şeyler kulun nelerdir!

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kıyamet gününde, kulun ilk hesap verecek olduğu şey, namazıdır. Eğer tamamlamışsa, bu, onun için tam olarak yazılır. Eğer tamamlayamamışsa, Allah Teala meleklere: - Bakın, eğer kulumun nafile namazları varsa onunla o farz namazlarını tamamlayın! emreder.
    Sonra zekattan da bu şekilde kul hesaba çekilir.
    Daha sonra sıra ile diğer ameller, aynı minval üzere ele alınır."
    (Ramuzu´l-Ehadis)

Bu hadiste, namaz borcu olanlara sevindirici bir müjde vardır. Noksan kalan namazların sünnet ve nafile namazlarla tamamlanacağı haber verilmektedir.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ilk hesap vereceği şeyler kulun nelerdir!
    ellerine emeğine sağlık

ilk hesap vereceği şeyler kulun nelerdir! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. huzur verecek 6 şey!

huzur verecek 6 şey!

huzur veren dualar huzur verecek dualar duası duasi veren dua İbrahim b. Ethem (ra), büyük mutasavvıflardandır. Aynı zamanda Belh şehrinin sultanıdır. Dünya işlerinden el çekerek tasavvufa yönelmiştir. Sultanlığı bırakarak Şam’a yerleşmiş ve orada çileli bir hayat yaşamıştır. (Ölümü: 161 / 777) Altı şeyi kabul edip yaparsan, hiçbir işin sana zarar vermez. Dünyada ve ahirette rahat edersin. O...
  2. Huzur Verecek 6 Şey

Huzur Verecek 6 Şey

İbrahim Bin Ethem: Huzur verecek 6 şey İbrahim b. Ethem (ra), büyük mutasavvıflardandır. Aynı zamanda Belh şehrinin sultanıdır. Dünya işlerinden el çekerek tasavvufa yönelmiştir. Sultanlığı bırakarak Şam’a yerleşmiş ve orada çileli bir hayat yaşamıştır. (Ölümü: 161 / 777) Altı şeyi kabul edip yaparsan, hiçbir işin sana zarar vermez. Dünyada ve ahirette rahat edersin....
  3. Ayşenur'un Hesabını Kim Verecek

Ayşenur'un Hesabını Kim Verecek

Ayşenur 19 yaşındaydı… İzmir’in ilk kadın futbol takımı Elit Spor’un kalesini koruyordu… Ancak Yanık ailesi aldıkları haberle yıkıldı… Ayşenur, 137 promil alkollü olarak direksiyona geçip aşırı hız yapan bir sürücünün kurbanı oldu… Yanık ailesi bu haberle yıkıldı… 5 kişinin de yaralandığı kazaya neden olan sürücü ise tutuklandı… Ancak mahkemede Ayşenur’un ailesini şoke eden bir karar...
  4. çocuk deyince aklına ilk gelen şey nedir

çocuk deyince aklına ilk gelen şey nedir

çocuk deyince evet melekler çocuk deyince aklınıza ilk gelen şeyi yazarmısınız ilginç şeyler çıkacağına eminim ben masumiyet diyorum
  5. Seni Sana Sorsalar Söyleyeceğin İlk Şey Nedir...? :)

Seni Sana Sorsalar Söyleyeceğin İlk Şey Nedir...? :)

Meleklerim herkes kendi hakkında düşündüğünü tek kelimeyle söylesin bakalım :) Meselaa; Beni bana sorsalar.... Duygusalım derdim heralde yada sulu gözüm :D:D Hadi şimdi de siz söyleyin :)

Sayfayı Paylaş