gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

İlk kol saati neden icat edilmişti

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kol saatinin icadı kol saatini kim icat etti saat nasıl icat edildi saatini kim buldu duvar etti [​IMG]
    Fransa’da yaşayan Brezilyalı pilot Alberto Santos’un en büyük tutkusu uçmaktı. Ancak saatle ilgili önemli bir sorunu vardı. O zamanlarda herkes köstekli saat kullanıyordu ve bu yüzden hem iki eliyle uçağı kullanıp hem de cebinden çıkarması gereken saatine bakamıyordu. Havadayken de zamanı öğrenebilmek için arkadaşı Louis Cartier’den yardım istedi. Cartier 1904 yılında saat yapımcısı Edmond Jaeger’in yardımıyla ilk kol saatini hazırladı. 1906 yılında Santos yeni bir rekor kırdığından emin olmak için uçağından çıkarken saatine bakınca bunu gören kalabalık bu garip saati beğendi ve bir anda Cartier’ye yeni saat siparişleri yağdı

İlk kol saati neden icat edilmişti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kol saati

kol saati

Kol saati Rüyada bir insanın kol saati vermesi ya da alması, iki insanın geleceğinin birbirine bağlı olduğuna veya pek yakında birbirlerine yardımda bulunacaklarına yorumlanır. Rüyada bir insanın kol saati vermesi ya da alması, iki insanın geleceğinin birbirine bağlı olduğuna veya pek yakında birbirlerine yardımda bulunacaklarına yorumlanır.
  2. İlk Pil Ne Zaman İcat Edilmiştir üretilmiştir

İlk Pil Ne Zaman İcat Edilmiştir üretilmiştir

pil ne zaman icat edildi pil kaç yılında icat edildi pilin edildiği tarih pilin tarihi tarihi kaçtır pil ne zaman bulundu, pil ne zaman icat edildi, pil ne zaman üretildi, pili kim icat etti, pilin icadı, pilin tarihi Ya arkadaşlarım hayatın her alanında kullanıyoruz bu enerjiyi de ben merak ediyorum. Bu ilk pil ne zaman tam olarak icat edildi ve kullanılmaya başladı ? Kim icat etti, bilgi...
  3. Kol saatinin icadı

Kol saatinin icadı

Kol saatinin icadı Kol Saatini Kim icat etti Günümüzde zamanı takip etmenin dışında kıyafeti tamamlayan şık bir aksesuar olarakda kullanılan kol saatlerinin tarihine iniyor ve kol saatini kim icat nasıl bulundu bu yazımızda öğreniyoruz Melek'ler. Birçoğumuzun vazgeçilmez aksesuarıdır kol saatleri. Kol saatini ne zaman kimin bulduğunu biliyor musunuz? İlk kol saatiyle ilgili en eski...
  4. İlk bilgisayar ne zaman icat edildi bilenler yazar mı

İlk bilgisayar ne zaman icat edildi bilenler yazar mı

Lütfen bana tarihte ilk bilgisayar ne zaman icat edildi kimin tarafından ve o zamanki ağırlığı ile teknik özellikleri hakkında bilgiler verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş