gebe
  1. Hüsneviyev

Hüsneviyev Forum Okuru

ilk otomobil nasıl ve kim tarafından icat edilmiştir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Hüsneviyev tarafından paylaşıldı.

İlk arabayı kim icat etmiş ve kim bulmuş bu konu hakkında sitenizde bilgi var mı bi araştırma için bana lazım geliyor. Hadi bekliyorum kısaca yada uzunca farketmiyor birileri bana lütfen bu konu hakkında bilgi versin teşekkür ediyorum.

ilk otomobil nasıl ve kim tarafından icat edilmiştir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fotokopi nasıl icat edildi?

Fotokopi nasıl icat edildi?

Dünyada bir devrim yaratan kopyalama teknolojisinin mucidi Chester Carlson’un 100. doğum yılı kutlanıyor. İnsanoğlunun bilgi paylaşım şeklini değiştiren, fotokopinin mucidi Chester Carlson, bundan tam yüz yıl önce, Şubat 1906’da dünyaya geldi. Gelmiş geçmiş en önemli buluşlardan biri kabul edilen fotokopiyi icat eden Chester Carlson aynı zamanda, şu an bir çok büyük firmanın rekabet ettiği,...
  2. Kibrit nasıl icat edildi?

Kibrit nasıl icat edildi?

kibritle yapılan icatlar kibrit nasıl yapılır charles sauria hayatı ayakkabı nasıl icat edildi ayakkabı bulundu Kibrit 1809′da icat edildi; bu küçücük âlet, sadece uçlarından biri, içinde potasyum klorat bulunan bir karışıma batırılmış küçük bir kükürtlü tahta parçasından ibaretti. Tutuşturmak için yoğun sülfürik aside daldırmak gerekiyordu: bu da tehlikeli ve oyalayıcı bir işti. Kullanılışı...
  3. Barut nasıl icat edildi?

Barut nasıl icat edildi?

barut ne zaman icat edildi barut ne zaman bulundu nasıl bulundu barutun gelişimi Barut güherçile, kükürt ve kömür tozundan meydana gelmiş patlayıcı bir maddedir. Ateşli silahlarla mermiyi atmak için kullanılır. Çok kez, “karabarut” adıyla anılır. Barutun çok eski bîr tarihi vardır. M.Ö. 1000 yıllarında, Çinliler, ateşi bir savaş silahı olarak kullanırlardı. Gerek Doğu’da, gerekse Batı’da,...
  4. otomobili kim nasıl icat etti

otomobili kim nasıl icat etti

otomobili nasıl ve kim icat etti otomobili kim nasıl icat etti otomobili kim nasıl icat etti, konusundna bilgiye ihtiyacım var lütfen yardım edin.
  5. Mum Nasıl İcat Edildi?

Mum Nasıl İcat Edildi?

mumun icadı mumu kim icat etti mum nasıl icat edildi Elektriklerimiz kesildiği zaman, romantik ortamlar hariç normal zamanda yüzüne bakmadığımız mumlarımız imdadımıza yetişir melekler :) Peki hiç düşündünüz mü mum nasıl ortaya çıkmış, kim bulmuş ? Buyrun makalemize :tik: Mum, parafin, donyağı ya da bunlar benzeri, yavaş yanan bir maddenin, genellikle kınnaptan yapılan bir fitilin...

Sayfayı Paylaş