gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Ilk Yapacaklariniz

Konu, 'İlk Yardım Çeşitleri' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

Kazazedeler arasında isen önce kendini de erlendir. - Sakin ol. - Kendi vücudunu kontrol et.
    - Gerekiyorsa kendine ilkyardı uygula.Ortamı de erlendir.
    - Devam eden riskleri ortadan kaldır.Kendini tanıt, etraftakileri sakinleştir.
    - Sa lam kişileri yardım ve güvenlik için organize et.Kazazedeleri de erlendir.
    - Tüm kazazedeleri hızla kontrol et
    - Öncelikli olanları belirleÖncelikli kazazede ile işbirli i sa la.
    - Kazazede ile tanış, güven ver, sakinleştir. ve rahatlat
    - Yatmasını ya da oturmasını sa la, gereksiz hareket ettirme.Gereken ilkyardım müdahalelerini yap.
    - ABC yi sa la
    - Kanamayı durdur, kırık veya çıkıklı bölgeyi hareketsizleştir, sargıları yap, pozisyon ver.Koru ve Naklet
    - Kazazedenin ısı kaybetmesini önle, kımıldatma, yedirme, içirme, yanında git, sa lıkçılara bilgi ver
    - E itilenlerin çalışma yaşamlarına dönüşlerinden sonra e iticileri ile ba ı kopmamalı, bilgi ve becerileri belli aralarla tazelenmelidir

Ilk Yapacaklariniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ilk Müslüman

Ilk Müslüman

İlk Müslüman Hazret-i Alîden 'r.a.' rivâyet edilir. Evvelâ islâma gelen, Ebû Bekrdir 'r.a.'. Hazret-i Resûl-i ekrem 's.a.s.' ile ilk önce kıbleye durup, nemâz kılan Ebû Bekrdir. Ebû Bekrin 'r.a.' islâma geliş sebebi şöyle idi: Hazret-i Ebû Bekr önceleri tüccâr idi. Sefer ve ticâret yapardı. Ekserî Şâma giderdi. Seferde iken, bir gece rü'yâ gördü ki, gökden ay...
  2. Ilk Yardim

Ilk Yardim

Çantanin basit ya da detayli olmasi, kullanacak kisinin tibbi bilgisine ve bir saglik kurumundan ne kadar uzakta olduguna göre degisir. Sehir merkezinde oturan bir kisinin ihtiyaçlari daha azken, dagda kamp yapanlarinki daha fazladir. Evde kullanilan ilkyardim çantalarinda genellikle küçük yaniklar, küçük kesikler, siyriklar, böcek sokmalari, burkulmalar, incinmeler, basit agri ve atesin...
  3. Ilk merhaba

Ilk merhaba

selam melekler siteyi çok beğendim. bende mutlaka meleklere katılmalıyım dedim ve burdayım....!:amigo:
  4. Ilk geceniz

Ilk geceniz

Merhaba kizlar. Sakin yanlis anlamayin.. Ama ilk geceniz nasil gecti? Ilk eve girisinizde naptiniz.??
  5. Ilk merhaba :)

Ilk merhaba :)

İLK ÖNCE TÜM ARKADAŞLARA HAYIRLI GÜNLER DİLİYORUM. OĞLUMU ÖĞLEN UYKUSUNA YATIRMIŞKEN VE KENDİME VAKİT AYIRMANIN HAZZINI YAŞARKEN KENDİMİ MELEKLER MEKANINDA BULDUM. ARAYIŞIM KARDEŞ YAŞ ARALIĞI NE KADAR OLMALI BAŞLIĞIYDI.EGE 24 EYLÜL 2008 DOĞUMLU.AŞIRI DERECEDE ARKADAŞ İSTİYOR.BİZDE BU NEDENLE KENDİDİNİ HAFTADA 3 GÜN 2 ŞER SAAT OLMAK ÜZERE OYUN GRUBUNA YAZDIRDIK DDEVLET BÜNYESİNDE ....ÇOKTA...

Sayfayı Paylaş